Dobry odtwarzacz DVD

koobson

New member
Witam.
Powoli zaczynam 'składać' swój zestaw kinomana.
Najważniejsze już mam, czyli tv w postaci Samsunga LE37R81B.

Poszukuje dobrej klasy odwtarza DVD, który w kwestii starych, dobrych DVD ma naprawdę dużo do zaoferowania. Może przesadzam, ale chodzi mi o wyciągnięcie z tej technologii tyle ile się da na moim LCD.
W późniejszym czasie do zestawu dojdzie zestaw głośników i konsola next gen (prawdopodobnie ps3- ze wzgledu na blu ray)

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu:

Powiedzmy ze dysponuje budżetem do 600 zł więc wiadomo, ze nie ma mowy o najwyższej klasy sprzęcie- ale też nie o odtwarzaczach za 100zł.
Chodzi o odtwarzacz DVD, świetnie gdyby miał wyjście HDMI, ale jeśli elektronika ma być lepsza kosztem braku tegoż łącza- chętnie wysłucham waszych rad

Z jednej strony rozważam odtwarzacze Yamaha DVD-S559, oraz Pioneer DV-400 lub DV490V, które (proszę mnie poprawić jeśli się myle- dalsze wskazówki mile widziane) bodajże dysponują czymś więcej w zakresie jakości obrazu. Dodatkowym atutem tych ostatnich dwóch jest wyjście HDMI i upscalling.

Jak wygląda wybór takiego sprzętu na tle, powiedzmy, Samsung HD860/950, które są znacznie tańsze? Czy jestem nierozsądny zawierzając swe pieniądze marce?
Nie jestem specjalistą i trudno mi interpretować parametry, zwracam uwagę na takie rzeczy jak przetwornik DAC VIDEO (np 108khz/ 12 bit w Pioneerze, niższe wartosci w innych- wybaczcie jesli to naiwna interpetacja)


Bylbym wdzieczny za poradę.
Streszczając, chce na razie porządny odtwarzacz dvd z mozliwoscia odtwarzania divx, lecz ktory ma cos wiecej do powiedzenia w kwestii jakosci DVD. Byloby swietnie gdyby byl wyposazony w dekodery dzwieku, gdyz w pozniejszym czasie planuje nabyc glosniki a nie wiem jak to na razie bedzie z amplitunerem- wiec na dzien dzisiejszy skoncentrujmy sie na dźwięku



Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
 

koobson

New member
jak na razie ze stawki odpadl Pioneer DV490- ma on opinie kiepszczyzny i produktu niezalecanego pod pal
Cytat z anglojęzycznej recenzji:
The Pioneer DV-490V comes across as a frustratingly half-baked player. If we lived in an NTSC-only country, this would be a good upscaling DVD player with great speed and only a few issues, all of which could probably be justified by the cheap price.

The reality however, is that the average European consumer will have a collection that consists mainly of PAL DVDs with perhaps the occasional NTSC one. In this regard, the DV-490V is unacceptable and should not have been released to a European market.

W wolnym tłumaczeniu kiepszczyzna.
Czekam na propozycje i pozdrawiam
 

adijazda

New member
dvd

jeśli chodzi o dvd z divx to proponuję ci dvd lg;DVX 9700,które jest pod tym wzgledem najlepsze!moze nieposiada hdmi,ale ma wyjście video: Component,scart
audio:coxial i chinch.
a po aktualizacji softu jest po prostu nie do zdzrcia!
 

mambo711

New member
Polecam topowego Samsunga HD-950, chociaż trudno go dostać, może z drugiej ręki, znakomity odtwarzacz, czyta wszystko bez problemu, bardzo dobry obraz , znakomity dźwięk, to chyba najlepsze DVD Samsunga
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w tej klasie ja sprawdziłbym modele :
Pioneer 696
JVC 652
Panasonic 53
=====================
 
Do góry