Dobry Blu-Ray z .mkv + subtitle?

Mirpheus

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem Blu-Raya do kina domowego Yamaha RX-V450 i plazmy Panasonic TH-58PY800P.
Zależy mi aby posiadał wejście USB i odtwarzał także pliki .mkv oraz subtitle (najlepiej w różnej ilości formatów, nie tylko .srt).

Przeglądałem różne modele i jak na razie zatrzymałem się na Samsungu BD-P 1600 w cenie ok. 550zł. Czy jest to dobry wybór, czy macie lepsze propozycje?

Pozdrawiam i z góry dzięki!

mIRO
 

awujotka

New member
Bez reklam
bardzo prosze - karta produktu ze strony LG w załączniku
 

Attachments

  • bd390.JPG
    bd390.JPG
    89,1 KB · Wyś: 116

Mirpheus

New member
Po przeczytaniu kilku testów, rzeczywiście jestem przekonany bardziej do LG BD370
Jedno pytanie, czy to prawda, że ten model z USB czyta tylko z nośników zapisanych w systemie FAT32? To dosyć duze ograniczenie biorąc pod uwagę, że większość dysków przenośnych jest w NTFS. Wiem, że najnowsza aktualizacja Samsunga właśnie dołączyła ogsługę NTFS. Jak się to ma z LG?
Wiecie coś na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

Yaheem

New member
Oczywiście występują spradyczne problemy, ale jaki player ich nie ma (oprócz PC).

Czy to oznacza, że generalnie PCty dobrze się sprawują jako odtwarzacze BD? Ja poki co zakupiłem telewizor, a gdy stan portfela pozwoli chciałbym kupić sobie dobrego lapka, który służyłby także jako odtwarzacz BD. Czy to w ogóle jest dobry pomysł, czy mogą być jakieś problemy?:shock: (np z przesyłaniem dźwięku w odpowiednim formacie?) Jeżeli jest jakaś dyskusja dotycząca używania laptopów jako "centrum multimedialne" będę wdzięczny za linka.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Yaheem ---> ja to napisałem w kontekście "odtwarzania mkv".
BD390 bez problemu obsługuje dyski NTFS.
 

adam6150

New member
Dodatkowo posiadają fajną funkcję - zoom. Mozesz dowolnie powiększac obraz bez straty jakości obrazu. Utrata jakości praktycznie nie zauważalna do 3-4 stopnia. Jest 15 stopni. Po 9 - tym znikaja czarne pasy u dolu i góry ekranu.

Oczywiście kto nie chce nie musi z tej funkcji korzystać.:)

Bez problemu czyta txt ale w tej samej nazwie co plik filmowy.
 

adam6150

New member
Czy to oznacza, że generalnie PCty dobrze się sprawują jako odtwarzacze BD? Ja poki co zakupiłem telewizor, a gdy stan portfela pozwoli chciałbym kupić sobie dobrego lapka, który służyłby także jako odtwarzacz BD. Czy to w ogóle jest dobry pomysł, czy mogą być jakieś problemy?:shock: (np z przesyłaniem dźwięku w odpowiednim formacie?) Jeżeli jest jakaś dyskusja dotycząca używania laptopów jako "centrum multimedialne" będę wdzięczny za linka.

Musial byś kupić lapka z napędem BD. Chyba ok4000pln. Player BD multimedialny to wydatek ok 500-1000pln. Sam ocen co Ci sie bedzie bardziej opłacało.
 

Azael

New member
hmm

Ja bym Ci proponował BD390, ma wszystko to co powinnien. BD370 obsługuje tylko Fata32 z usb i przedewszystkim nie obsługuje twardych dysków na usb. Pozdrawiam
 
Do góry