Dobry amplituner 5.1 z naciskiem na muzykę w stereo

brabus87

New member
Witam, posiadam na dzień dzisiejszy zestaw głośników firmy Eltax model Shine 5.0, podpięte do Onkyo 548. Zastanawiam się nad zmianą amplitunera, z tym, że nie wiem czy ma to sens, chcę uzyskać jeszcze lepszą jakość muzyki, z tym, że sprzęt jest używany również do kina, warunek konieczny to możliwość odtwarzania flac'ów z poziomu amplitunera. Źródłem sygnału jest Ariva HD210 i blu ray. Pomieszczenie do 15mk2, kwota jaką mogę poświęcić to około 1500zł. W przyszłości prawdopodobnie pojawią się kolumny Focal'a Chorus 716. Niechętnie zwracam uwagę na Denon'a, Pioneer jest dla mnie niezrozumiały w konfiguracji ale może jestem ułomny bądź niecierpliwy (miałem kontakt z 922 i dawał strasznie mało basu mimo wszelkich prób wydobycia go). Muzyka to przede wszystkim chillout, downtempo, wszystko co stare i było ogólnoświatowym hitem, dużo gitar, saxofonów i "trąbek" (ogólnie to co ciekawe instrumentalnie). Z góry dzięki za konkretne opisy i wszelkiego typu uwagi (za brak jakiegoś info z góry sory).

PS. Jak już zmienię kolumny na te Focal'e to central i surround'y będę dobierał tylko po to, żeby dopełnić efekt 5.0, nie lubię subwooferów.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli amplituner KD ma wmiare grac w stereo to Marantz, Harman kardon, Denon.
Kino domowe musi miec subwoofer bo takie jest jego zalozenie, co to znaczy nie lubisz subwooferow?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , musisz sięgać po wymienioną powyżej półkę.
Napisz do Blackninja na PW on Cie pokieruje odpowiednio.
 

mario-1980

New member
Może nie jestem super znawcą ale twój ampli jest na pewno za słaby na te Eltax'y. Wystarczy zmiana na mocniejszy ampli i będzie git.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnica w dźwięku jest duża. Lepiej zainwestować w 616. Lepsza moc, dynamika, wyposażenie.
 
Do góry