Dobry Amp do MAGNAT QUANTUM 507

ryba3377

New member
Witam, kto pomoże znaleźć przyzwoity amplituner do zestawu MAGNAT QUANTUM?
link do zestawu magnat.de/index.php?id=2140
Na froncie są 507, centralny 511 ,satelity to 501
Sprzęt nagłaśnia pokój 30m (bardzo wysoki).Używany 70% kino 30% muza (przewaga muzyki klubowej)
Posiadam PS3 i czasem oglądam filmy na blu ray'u, dlatego zastanawiam się nad ampem z nowymi dekoderami(dts hd itd.)Tylko nie wie wiem czy naprawdę warto w to inwestować, czy lepiej kupić coś lepszego bez tych nowości.
Obecnie zestaw jest podpięty do TECHNICS SA-DX930 i gra całkiem nieźle, ale chyba czas wymienić na coś lepszego (budżet do 2000pln.) Parę " znawców " odradzało mi denona i mówiło że z magnatem najlepiej zgrywa się YAMAHA, jeśli to prawda to co lepiej kupić: RXV861 za około 1500 nowe z gwarancją czy za podobne pieniądze kilkuletni używany V1500 czy V1600 (wydaję mi się że to co najmniej klasa wyżej). Znalazłem jeszcze na allegro kilka modeli DSP A1 też cenią się podobnie.
Powiedzcie mi jeszcze co myślicie o Harman Kardon AVR 155 na wszystkie bajery tylko nie wiem czy z magnatem zagra ok i czy jego moc jest wystarczająca na moje 507(180/320 Watt)
Pomóżcie proszę.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RXV861 za 1500 jest bez polskiej gwarancji i instrukcji :)

Amplitunery na które możesz zwrócić uwagę:
AVR-247
AVR-255
TX-SR606
TX-SR705
RXV663
AVR-1909

Pozdro.
 

ryba3377

New member
Ok, sam te modele brałem pod uwagę. Ale czy jakiś konkretny model zasługuje szczególnie na uwagę biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej. Czyli czy np. Yamaha lepiej będzie współpracowała z moimi kolumnami. Te kolumny grają dość agresywnie a Denon może "zamulić" te głośniki.
Pytanie drugie to czy warto dopłacać 500 za DTS HD i TruHD przy modelu AVR-1909, bo AVR-1709 kosztuje sporo taniej.
I ponownie pytam czy warto waszym zdaniem brać pod uwagę jakiś amplituner kilku letni z wyższej pułki( np YAMAHA RX-V1600 czy Yamaha DSP A1).
 

ryba3377

New member
a cz z hk 255 nie ma problemów, bo gdzieś czytałem jakiś wątek odnośnie kłopotów z dźwiękiem dostarczonego przez hdmi ( chyba tylko w przypadku sygnału z PS3) a ja mam właśnie ps3. Wizualnie hk bardziej mi przypadł do gustu niż yamaha, i jesli problem należy do przeszłości do chyba się skuszę. Proszę dajście znać jak obecnie wygląda sprawa hk a ps3.
 

ryba3377

New member
Blackninja sam komentowałeś kilka wątków na ten temat.
np tu: forum/showthread.php?t=30718
Ogólnie sporo ludzi narzekało do niedawna na różne drobne problemy z HK AVR 255, 355 i domagało się nowego softu. Podobno sam producent przyznał że są pewne problemy ze sprzętem i pilnie pracują nad nowym softem. Chciałbym się dowiedzieć czy nowy soft już ujrzał światło dzienne i czy naprawił wszystkie problemy zgłaszane przez ludzi.
Czytałem też gdzieś że tor wizyjny w 255 i 355 to najsłabsze ogniwo w tej serii.Chce spytać czy naprawde jest tak źle. Jak radzi sobie ta seria z upscalingem.?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nowy soft już jest i załatwia poniższe problemy:
http://www.harmankardon.com/product...on=EUROPE&ky=3FBAFCE56C617E02E8DFD543945C3EED
  • [FONT=arial, helvetica] [/FONT][FONT=arial, helvetica]
    [*] The AVR will now pass "whiter than white" and "blacker than black" video information when it is available. Note that not all video displays are compatible with these signals, and the video information cannot be displayed unless both the source and display are able to handle them.
    [*] Occasional screen or display freezes or loss of video when switching from analog video to HDMI video or between AM/FM and XM radio have been eliminated.
    [*] Corrects for frame jitter.
    [*] Dolby Pro Logic IIx processing is now available for 7.1 systems when the input source is "DTS-ES Discrete."
    [*] Improved navigation capability when using an iPod connected to an AVR 355 via The Bridge II.
    [*] Occasional pops and clicks with certain PCM audio sources have been eliminated.
    [*] Audio and video system performance and HDMI compatibility has been improved, and other low-level operating system improvements have been made.
    [/FONT]
Wizja jest mocną stroną 255/355.
 

ryba3377

New member
Mam okazję nabyć Onkyo SR805 w baaaaardzo dobrej cenie tzn. poniżej 2000 PLN i ponownie zapytam czy ten amp sprawdzi się z moimi głośnikami: MAGNAT QUANTUM
Na froncie są 507, centralny 511 ,satelity to 501
Sprzęt nagłaśnia pokój 30m (bardzo wysoki).Używany 70% kino 30% muza (przewaga muzyki klubowej) + blu ray'u z PS3

Zapomniałem jeszcze o coś spytać. Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat HK avr 255 lub 355 z datą produkcji wrzesień 2008 widziałem na sklepie ampki już z tej serii, Może w końcu coś się poprawiło w kwestii tego "pykania"? Ampa chce kupić na dniach. A sprawa z onkyo też nie będzie trwała wiecznie. Proszę więc o poradę.:???:
 
Ostatnia edycja:

ryba3377

New member
Blackninja: polecałeś mi 705 więc myślę że onkyo 805 powinien zagrać równie dobrze jeżeli nie lepiej.
Mam jeszcze jedno pytanie: Jeśli n-box podłącze np. hdmi do amp i z amp hdmi do lcd to żeby mieć obraz i dzwięk na tv muszę miec włączony cały czas amp? Jeśli tak, to żeby ominąć ten problem muszę dodatkowo podpiąć n-boxa po componencie do tv z pominęciem ampa, tak ?
 

mario1969

New member
Ryba 3377
gratuluję zakupu kolumienek do kina i stereo bardzo dobre . Kiedyś przesłuchiwałem ten model z HK 245 i było dobrze zaś z hk 445 już było bajecznie . HK z numerem 1 to najniższa pólka gra dużo gorzej niż 2,3 (te podobnie). Poleciłbym ci Yamahę model rx-v 1600 z THX ( może kiedyś uda ci się go wykorzystać w systemie)jeśli się nie mylę to jest model z roku 2006 która wg mnie jest to odpowiednikiem HK serii 3. Sam mam rx-v4600 z moimi qauntum 709 działa w pełnej synergii .

ryba3377 napisał:
Blackninja: polecałeś mi 705 więc myślę że onkyo 805 powinien zagrać równie dobrze jeżeli nie lepiej.
Mam jeszcze jedno pytanie: Jeśli n-box podłącze np. hdmi do amp i z amp hdmi do lcd to żeby mieć obraz i dzwięk na tv muszę miec włączony cały czas amp? Jeśli tak, to żeby ominąć ten problem muszę dodatkowo podpiąć n-boxa po componencie do tv z pominęciem ampa, tak ?
Tak musisz mieć włączony ampli , lepiej wg mnie hdmi do lcd, dzwiek podać osobno do ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ryba3377

New member
dzięki mario, a ja mam pytanie do użytkowników onkyo 805 niech ktoś coś napisze jak tor wideo. Czytałem gdzieś posta jak ktoś lamentował na obraz podawany przez ten klocek. Chodzi mi głównie o współpracę z n-boxem i PS3
Dodam że nie zależy mi na upscalingu, oby tylko nie pogarszał podawanego obrazu z PS3,czy z n-ki. A jeśli mi ktoś napisze, że jest kicha to biorę chyba Yamhę 663. Jestem po odsłuchu tego sprzeętu właśnie na moich głośnikach( akurat mieli je na sklepie) i grało bardzo dobrze, nie wiem tylko jak ta Yamaha radzi sobie z torem wizyjnym.
 

krzyno

New member
Ja natomiast słuchałem Magnat Quantum 503 z Marantzem i powiem że w porównaniu do JBL, Infinity, Heco, Tanoy i jeszcze innych firm (mowię cały czas o podstawkowych) te magnaty grały dla mnie najciekawiej.
 

jabird

Member
magnat Quantum 507 czy 605?

Witam.
Mam mały dylemat. Mam ampli Onkyo TX-SR 606, zastanawiam się nad zakupem kolumn. Czy ktoś jest zorientowany które Quantumy będą lepsze 507 czy 605? Są w podobnej cenie, sprzedawcy twierdzą że 507 to model wyższy niż 605. Pokój ma 25m kw., głównie do odbioru filmów i muzyki.
Dzięki
 

mario1969

New member
serie quantumów 500 i 900 powstały jako pierwsze, nastepnie wyprodukowano 700 a potem 600. najnizsza seria z 3 pierwszych była 500 nastepnie 700 (kosztowała 3x tyle co 500) i najwysza do tej pory 900 (4 x koszt 500). wg prawideł powinno byc w kolejności 500,600,700,( być może jakaś800 powstanie) i 90, także jest możliwe że 600 to chwyt marketingowy a faktcznie 500 są lepiej zbudowane niż nowsza 600. Co do dzwięku to już kwestia gustu.
 
Do góry