Dobrej jakości karta dźwiękowa do laptopa

SlawekSSS

New member
Temat pojawia się na forum co jakiś czas, ale nowych dyskusji na temat najnowszego sprzętu nie widzę.

Do rzeczy: poszukuję karty do laptopa na USB albo ExpressCard.

Czy możecie polecić coś dobrej jakości, to znaczy: liczy się tylko jakość dźwięku stereo - odtwarzanie muzyki z bezstratnych formatów.
Zależy mi na jakości sygnału analogowego, czyli dokładności zegara w przetworniku itp - generalnie chodzi o oddanie głębi sceny i takich tam onanistyczno-audiofilskich klimacików:)

Karta ma służyć jako źródło sygnału dla wzmacniacza Roksan Kandy K2 po chinchach.
 

pkomp

New member
tymi DAC domowymi to mało się interesuję - znacznie więcej czasu straciłem na sprzęt profesjonalny jak apogee czy mytek

Ten DAC prezentuje się całkiem całkiem ale za chińczykami to się nie dotrze :) - cena dość spora muszę przyznać i tu mocno bym się zastanowił nad emu0404 (fakt może ma kilka niepotrzebnych rzeczy jak bardzo dobry preamp z phantomem ale ma bardzo dobre przetworniki i tor analogowy)

wiesz kwestia też ceny :) bo tak bez ograniczeń to bierz mytek albo benchmark :)
 

reilord

New member
EDIT:
Jednak 0202 odpada, ponieważ nie do końca działa pod Win7 x64

Co za bzdura, sprawdzlaes? Mi dziala bez najmniejszego problemu, tzn. maly jest. Po wybudzeniu kompa i restarcie odtwarzacza audio nieraz trzeba wylaczyc i wlaczyc karte, ale to samo mialem w XP, wiec to raczej wina odtwarzacza.
 

SlawekSSS

New member
Nie sprawdzałem bo jakoś nie przyszło mi do głowy podjęcie ryzyka i zakupienie sprzętu, o którym google wyrzuca pełno linków do forów opisujących problemy pod win7x64, w specyfikacji nie ma wymienionego win7x64 a na stronie producenta nie ma sterowników opisanych jako win7x64.

Ale skoro piszesz, że działa to dobra informacja - dzięki.

Nie chcę Cię obrazić, ale ponieważ się nie znamy to zadam pytanie: czy na pewno masz win7 w kompilacji 64bit?
 

reilord

New member
Jesli nie bedzie dzialac na standardowych sterownikach to instalujesz wersje 1.3 (latwo znalezc, wspiera wszystkie windowsy do Visty 64x wlacznie). Podczas instalacji wgrywa sie tez nowy firmware do urzadzenia. Jesli to nie pomoze to zawsze mozesz sprobowac http://connect.creativelabs.com/emu/Files/EMUU_PCAppDrv_US_1_40_00_BETA.zip

Zobacz:

Windows 7 Beta Driver for E-MU USB Audio Interfaces Now Available!

A Beta Windows 7 driver for both 32-bit and 64-bit versions is now available for E-MU USB products: 0202 USB, 0404 USB, Tracker Pre USB on the Beta Preview site: Home - E-MU This driver also works in Windows XP and Windows Vista.

Windows Beta Driver for E-MU PCI/PCIe Products about to go to final release.

A Beta Windows 7 driver for both 32-bit and 64-bit versions is currently available for E-MU PCI/PCIe products: 0404 PCI/PCIe, 1212M PCI/PCIe and 1616/1616M PCI/PCIe. We have been getting very positive feedback from customers on its performance. We will soon be ending the Beta and move to official release so make sure you report all and any of your Windows 7 issues to us in support. Home - E-MU

Warto tez rozwazyc zakup 0204.

Tak, to wersja 64x.
 

Attachments

  • zrzut.jpg
    zrzut.jpg
    57,5 KB · Wyś: 614
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
karta działa na win 7 64 bitowym
problem z wybudzaniem jest problemem karty a raczej problemem wszystkich kart emu łacznie z pci/pcie :)
z tego wzgledu zrezygnowałem z media center bo nie dało się usypiać
 

SlawekSSS

New member
@reilord - wielkie dzięki za obszerne wyjaśnienie, przyda się na pewno już niedługo.

Widzę, na stronie, że promują nowy model (0204) więc 0202 powinien szybko stanieć:)
 

pkomp

New member
nie stanieje przez najbliższy rok - nie licz na to :)
wiem bo emu znam od lat(i od lat korzystam z ich sprzetu)
 
Do góry