Dobre Stereo

***mach***

New member
zeby amplituner zagral tak samo dobrze jak wzmacniacz stereo musi kosztowac 2,5 raza wiecej. W stereo wystarczy wzmocnic 2 kanaly a w aplitunerze 5, proste. Oprócz tego amplituner musi miec dekodery które tez swoje kosztują.
 

matias2004

New member
Nie wiem co wy z tym amplitunerem do kina domowego , Marcell chce kupic amplituner do stereo nie do kina domowego.
Amplituner do stereo (wzmacniaczoradio ) , nie wiem dlaczego bedzie gralo to wzmacniaczoradio gorzej niz sam wzmacniacz bez radia , jesli bedzie mial te same parametry audio?
Wiadomo ze ampli do kina domowego za 2 tys bedzie mial gorsze parametry niz wzmaczniacz za 2 tys .ale wzmacniaczoradio nie musi byc gorsze od wzmacniacza w tej samej cenie choc moze.
 

Marcell_80

New member
dokladnie mi chodzi tylko o stereo nie chce zadnego amplitunera do KD.
Chce sluchal plyt i czasem radia.wiec najrozsadniej wydaje mi sie kupic ampltuner stereo a nie oddzielnie wzmacnacz i tuner riadowy.
 

Skibus

New member
Nie jest to najlepszy pomysł. Układy wzajemnie się zakłucają, a to wpływa na jakość. Kup osobny wzmacniacz stereo i do tego może być jakiś tani tuner ( może coś z Vintage - mają "duszę" i są dość tanie )
 

Marcell_80

New member
szczerze mowiac nie jestem zwolennikiem mieszanek ...wole w sprzecie miec jednosc wiec jak juz to jedna firma ...
najchetniej to by mi sie widzial:
http://allegro.pl/item291893126_stereo_power_harman_kardon_jm_system_olkusz.html#photo

i do tego JBL E90...ale to juz 6.000 zl a ja bardzo chcialbym zmiescic sie w czworecce ;)

ale coraz bardziej korci mnie Denon:
DENON DCD-500AE+DRA-500AE+WHARFEDALE DIAMOND 8.4
plus jakis aktywny bass i moze byc calkiem przyjemnie.
 
Ostatnia edycja:

Mr.X

New member
Jeszcze miesiac temu borykalem sie dokladnie z takim samym problemem-a to jaki wzmak,moze ampli,jakie kolumny,kable itd.jak to dopasowac.
Czytalem i pisalem godzinami na roznych forach jaki zestaw do jakiej muzy brzmiec bedzie najlepiej i w jakich warunkach to bedzie gralo.
Majac okresolny zarys i wiedze "na sucho" udalem sie na odsluch.
Sluchalem roznych zestawow i ...w koncu wybralem to co dla mnie brzmialo najlepiej (oczywiscie majac ograniczony pulap cenowy) w kwocie 4.000
Wybor padl na
H/K 3480 + Mission m35i + kable glosnikowe Straight Wire "Waveguide"
Kolumny nie sa jescze wygrzane (jak sie wygrzeja podobno lepiej graja,no nie wiem)ale calosc w domu gra bardzo dobrze ale jako radio i srednio z CD ale to pewnie wina starego technicsa a raczej napewno bo przez DVD Pioneera jest jakby lepiej,wyraznej ( tu planuje kupic H/D 970)
Bas jest miekki, cieply,schodzi nisko tem gdzie powinien,nic nie drzy i nic nie buczy nawet jak dosune blisko do scian,srednica i wysokie sa czyste i wyrazne,a co najwazniejsze nic nie skwarczy (na ampli wszystkie potencjometry ustawione na srodku skali)
-moj pokoj 22 m2
-typ muzy Rock,Heavy Metal,Pop...no i radio

Nie uslyszalem zadnej roznicy pomiedzy H/K 970 a 3480 mimo moich szczerych checi (nie wiem moze jakis gluchy jestem) jak i sprzedawcy,wiec mysle po co przeplacac,zaznacze,ze zadnym audiofilem nie jestem,lubie poprostu jak wszystko dobrze brzmi i jest spojne,zrownowazone.

Kolumny Jbl E-80 krotko mowiac nie zachwycily mnie i nie maja startu do missionow.
 

Skibus

New member
No kolego z tym basem to pojechałeś. On nawet nie schodzi tam gdzie powinien ( co sam udowodniłeś opisem dalej ). Wysokie czyste ? HK gra fatalnie wysokimi, a Missiony tego nadrobić nie potrafią.

Zapraszam posłuchaj coś naprawdę dobrze grającego, zrozumiesz o czym piszę. Możesz wiele szkód narobić takimi radami.

Ale mimo to fajnie, że Ty jesteś zadowolony. W końcu o to własnie chodzi.
 

Mr.X

New member
Skibus napisał:
No kolego z tym basem to pojechałeś. On nawet nie schodzi tam gdzie powinien ( co sam udowodniłeś opisem dalej ). Wysokie czyste ? HK gra fatalnie wysokimi, a Missiony tego nadrobić nie potrafią.

Zapraszam posłuchaj coś naprawdę dobrze grającego, zrozumiesz o czym piszę. Możesz wiele szkód narobić takimi radami.

Ale mimo to fajnie, że Ty jesteś zadowolony. W końcu o to własnie chodzi.

O jakich szkodach piszesz?czyzbym wyrazil sie doslownie namawiajac na zakup wlasnie takiego zestawu? wyrazilem tylko swoja obiektywna opinie w tym temacie,kazdy slyszy co innego i ma swoje tolerancje sluchowe nie wspominajac juz o typach muzycznych czy tez warunkach gdzie to ma grac,pozatym nikt nie kupuje w ciemno,przynajmniej nie powinien,tylko sam okreslic jakie brzmienie,trend mu odpowiada zanim dokona zakupu.

W poscie toczyla sie dyskusja,ze podobno ampli gra gorzej od wzmaka....sorry sluchalem dlugo na rozne sposoby i nie slyszalem zadnej roznicy,zreszta nie tylko ja,oczywiscie sprzedawca przekonywal ze jest,w koncu pare stowek roznicy dzieli cena tych klockow.

Uwazasz,ze Missiony graja slabo??z czym sobie nie radza?
Napisales,
"posłuchaj coś naprawdę dobrze grającego" wiec zapytam jaki wzmak zagra lepiej od Harmana w tego typu muzyce?
 

Skibus

New member
Ograniczasz pytanie do jakiejś konkretnej kwoty czy ogólnie ? Bo ogólnie to Ci powiem: każdy Naim, każdy Meridian, 90% NADów ( tu się nawet cenowo wyrobisz ) a i to tylko z tych co mi przyszły do głowy na szybko.

Missiony - średnia góra, niezły środek, niestety spore niedosattki w niskim basie ( w zakresie średniego basu poluzowanie pasma ), "nadrabiają" podbitym przełomem niskie/średnie.

Autorowi wątku proponuję skupić sie na dobraniu kolumn do zestawu NADa lub Rotela ( na razie moich preferencji nie podam co do kolumn )
 
Ostatnia edycja:

TomeqK

New member
powinieneś od razu rozpatrywać zestaw a nie osobno klocki - bo trzeba to jakoś dopasować brzmieniowo, a to bardzo ważna sprawa


Może trochę nie na temat ale w przeszłości czytając testy w misięczniku "Audio" i innych tego typu periodykach fachowcy radzili w przypadku kompletowania systemów żeby używać sprzętu nie koniecznie od tego samego producenta byle odpowiadały brzmieniowo no i jakosciowo.(najlepiej w tej samej klasie) Czy coś się zmieniło w tej mierze?
 

Skibus

New member
TomeqK napisał:
Może trochę nie na temat ale w przeszłości czytając testy w misięczniku "Audio" i innych tego typu periodykach fachowcy radzili w przypadku kompletowania systemów żeby używać sprzętu nie koniecznie od tego samego producenta byle odpowiadały brzmieniowo no i jakosciowo.(najlepiej w tej samej klasie) Czy coś się zmieniło w tej mierze?

Nie jest to sztywną reguła. Są klocki, które klasą pokazują dopiero w połączeniu z odpowiednim towarzystwem z tej samej firmy ( Linn, Naim ). Ogólnie trzeba samemu dopasować i słuchać, słuchać i słuchać.
 
Do góry