dobre kino domowe - 10 000 pln

desan

New member
czesc
Jako ze przymierzam sie do zakupu zestawu kina domowego potrzebowalbym rady co wybrac. Jak ze jestem zupelnie zielony przydalaby mi sie jakas pomoc. Sytuacja wyglada tak , ze budzet wynosi do 10 000 PLN , i wielkosc pomieszczenia to okolo 18 m2. Myslalem o zakupie Bose ze wzgledu na wielkosc glosnikow ... no ale chyba to nie za bardzo dobre kryterium ??
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bose to mogą być najwyżej nogi... :D :D

Weź np: Denona 2807+2910+Wharfedale Diamond 9
Albo: Marantz 8500 + Kef KHT 3500
Albo: Onkyo 703/504 + Kef iQ7/iQ3/iQ6c/2500
Albo: HK 335+HK47+HK11 (lub JBL Balboa)
 

besson

New member
pozwolicie, że sie przyłączę :)

myślałem o takim zestawie Denon 2307 + 1930 + JBL Balboa 5.1 pomiesczenie 28m wysokie 3 w prostokącie 4x7 na długiej scianie pośrodku sprzęt

pytanie jesli nie JBL to co?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
[...] zestawów będzie kilka
Harman + Infinity Northidge [...]

Kiki, przydarzyła Ci się drobna pomyłka. Nie Infinity Northridge, tylko JBL Northridge. Którą serię Infinity miałeś na myśli (Primus?)

ArtS :)
 

ro35

New member
hmm

jest co wybierać... ale Panowie, proponujecie krowiaste nortridże na 18mkw. ???
co do autora wątku, musisz podać warunki brzegowe:
jakiego typu głośniki preferujesz (podstawki czy stojące),
jaka jest możliwość ustawienia kolumn (blisko ściany, czy trochę dalej...),
czy tylko do kina, czy też do muzyki, koncertów dvd, a może sacd,
...
proponowałbym conajmniej 50% budżetu przeznaczyć na kolumny i rozejrzeć się wśród firm typu b&w, kef, jmlab, elac, dali...
czyli - wybór zacząć od głośników, potem dopasować elektronikę.
 

jas

New member
Akademia?

Jestem na szczęście po zakupie zestawu kina domowego. Skorzystałem trochę z opinii tu zamieszczanych. Śledziłem te wypowiedzi przez ostatnie pół roku. Zaważyłem, iż czasami niektórzy z forumowiczów traktują to jako swoistą zabawę w "przerzucanie" sie parametrami" lub "obiektywnymi" opiniami, inni koniecznie chcą sprzedać sprzęt, który maja w sklepie...Niektórzy, inni faktycznie swoja wiedzą chcą doradzić, czy zwrócić na coś uwagę...
Zestaw jaki zakupiłem to ampli Onkyo TX-SR 674E; DVD Onkyo DV-SP404E (w sumie 3100 zł z legalną gwarancją poskiego dysrtybutora EIC); kolumny JBL Northridge Silver Pack tj. E80;EC25; E20;E150P (za 3250 zł, również z polską gwarancją). Kable IMG 2,5mb 2,5mm2 na fronty (140 zł z zamontowanymi bananami); KLOTZ LA GRANGE do suba 3m (z zmontowanymi wtykami 60zł); Profigold 1,5mm2 PGC7154 na suroundy 2x12mb (168zł+ szpilki ok 45zł).
Do tego przewody 2x HDMI Vivanco (po 89 zł każdy) i 2 coaxiale (po 25zł).
Doszły jeszcze do tego podstawki pod surroundy Vivanco VMF 127 (149 zł ) i uchwyt pod głośnik cenrtalny Vogel (85 zł).
W sumie 7200 zł. W sumie gra to znakomicie w pokoju o pow.19m2. Może nie mam tak znakomitego słuchu, ale czy to w kinie domowym, czy w stereo nie ma do czego się przyczepić.
Przy okazji odsłuch kolum z ampli w salonie dawał nieco inne wrażenie, na pewno nie lepsze! akustyka mojego pokoju jest widocznie zupełnie inna. Może to zasługa systemu ustawiania pola dźwięku przez Audyssey2EQ.
Nie wiem co autor miał na myśli mówiąc o krowiastych JBL Northrigach?! Komponują sie w takim pomieszczeniu (dedykowanym do KD) idealnie, wraz z 50" Sony KDF. Na pewno nie da sie upchnąć JBL E80 pomiedzy książkami na półkach! I chyba nie o to chodzi.
Być może wzmacniacze audio lepiej zagrałby w stereo...Ja określiłem zastosowanie systemu głównie do kina domowego.
Przekonałem się, że Onkyo 674 zasłużenie zbiera świetne opinie na testach. Natomiast mam jedną uwagę, NIE MA on funkcji upscalingu do 720p, czy 1080i!!! Ma tylko konwersję dowolnego sygnału do HDMI. Upscaler ma odtwarzacz DVD.
Nie będę się spierał czy lepszy byłby Denon, czy Harman, czy Marantz... Ja nie zauważyłem żadnych różnic w odsłuchu. Tylko o wiele wyższą cenę za modele z podobnymi mozliwościami. Oraz sprzedawców kierujących za wszelką cenę uwagę na coraz droższe modele (nawet ze zmianą ustawień!).
Może nie warto robić z wyboru sprzętu akademii...Zwłaszcza średniej klasy!
Pozdrawiam
jas
 

ro35

New member
jeżeli autor wątku wspomina coś o "bose" to myślę, że chyba nie ma dedykowanego pomieszczenia do kina.
... widzę na tym forum manię (kult) wielkości. czy kolumny które zawierają w sobie dwie dwudziestki w sekcji niskotonowej to nie krowy ? :> dwie takie kolumny plus sub, przecież to wymaga trochę przestrzeni.
kolejny polecany (tańszy) zestaw (na tym forum) to quadral quintas - podobna budowa, znowu dwa głośniki w sekcji niskotonowej. to mi wygląda na spisek :D
 

desan

New member
Co wazniejsze??

W Bose chodzi o to ze glosniki sa naprawde niewielkie i jakosc dzwieku jest dosc dobra. Ograniczeniem oczywiscie jest wielkosc pokoju - na tych kilkunastu metrach nie chcialbym wrzucac jakichs duzych sprzetow, szczegolnie ze jest to salon... Glasniki maja byc na podstawach (blisko sciany) albo podwieszane na sciane. Caly sprzet ma byc glownie do kina domowego a pozniej do sluchania muzy... "RO35" ze wszystkich wymienionych glosnikow jakie bys polecal ?? ,,,Piszesz ze 50 % ceny ( czyli okolo 5000 zl ) przeznaczyc na glosniki.. Hmmm, pytanie moze banalne ale co jest wazniejsze w zestawie : glosniki czy reszta sprzetu ??
Dzieki
 

ro35

New member
banalna odpowiedź:
odkąd pamiętam, znaczy odkąd zaczałem kompletować pierwszy zestaw stereo (a był to poczciwy "amator" plus szpulowiec m2405s), czytać prasę, to zawsze zwracano uwagę na pewną hierarchię, priorytety w doborze sprzętu. najważniejsze (dla ucha) to przetworniki zamieniające przebiegi elektryczna na fale dźwiękowe, kolejne miejsce zajmowała sekcja wzmacniająca, na końcu źródło ( zazwyczaj był to przyzwoity gramofon analogowy).
różne układano proporcje. osobiście uważam, że w systemie kina domowego, gdzie przetworników jest conajmniej sześć w tym cztery ważne (fronty, center, sub), powinno się wydać te elementy conajmniej 50% ogólnej kwoty. więcej mogą wydać ci co przy okazji chcą posłuchać dobrego stereo.
co do konkretnych porad, moje doświadczenia biorą się głównie z opinii konkretnych użytkowników systemów których w necie nie brakuje (użytkowników - nie sprzedawców). dlaczego nie "sprzedawców" ? kompletując jakiś czas temu zestaw, odwiedzałem sporo salonów audio wysłuchując sprzecznych opini (w zasadzie trafiłem na jednego przyzwoitego faceta który nie mówił od rzeczy :>).
...
moje typy (do salonu, raczej na podstawkach, bassreflex z przodu):
- zestaw oparty na b&w - dm602 s3 na fronty, dm601 (bądź mniejsze 600) s3 jako efektowe, lcr600 s3 center, sub asw 600.
tu masz katalog http://www.audioklan.com.pl/www-producent.php?imod=4,4
do b&w nieśmiało zalecałbym elektronikę harmana.
- równie ciekawy może być zestaw oparty na jmlabach serii chorus - http://www.kinodomowe.lodz.pl/jmlab.htm . mam dziwną słabość do tych francuzów :> szkoda tylko, że tak rzadko spotyka się je w salonach.
- interesujący zestaw można złożyć na kefach serii iq http://kef.com.pl/index.php?x=062 ale tu słyszałem wiele sprzecznych opinii - albo się je kocha albo...
- dobre (zgodne) opinie mają paradigmy, co prawda nie będą się prezentować tak ładnie jak kefy w salonie :)
i zapewne wiele innych...

jako że mam natańszy zestaw elaka (fs57 itd.), wspomnę i o tej firmie - niedościgły wzór elegancji i brzmienia w zakresie górnej (i średniej) półki cenowej niestety - http://www.elac.de/en/index.html (seria 200 jako obiekt westchnień).
oj, coś się rozpisałem... :>

ps.
udało mi się znaleźć orientacyjny cennik typowego salonu audio (a więc trochę można utargować) gdzie jest sporo dobrych klocków:
http://www.megahz.com.pl/megahz.php?id=52
 
Ostatnia edycja:

desan

New member
skupmy sie na elaku

Jako ze zaintrygowal mnie ten zestaw Elac seria 200 - pozwolilem sobie na małe obliczenia.. Przy zestawie nastepujacym: CC200.2 centr. , Sub 211.2 , BS 203.2 Surr. , FS 207.2 kolumny , wyszlo mi ( korzystajac z cennika megamedia ) , jedynie 12 614 PLN !!! Da to rade przezyc jakos ( Jak przezyje mi to Zona :), bo glosniki robia naprawde wrazenie niesamowite. Pytanie nastepne - po zakupie tego zestawu przyjdzzie czas na elektronike- i co tu teraz wybrac majac powyzszy zestaw zeby wycisnac z niego wszystko i nie kupic czegos co zupelnie do tego nie bedzie wspolgralo. Tak jak pisalem wczesniej kolejnosc dla calego zestawu jest take : 1 ) Kino domowe , 2) Koncerty DVD i reszta...
 

ro35

New member
po pierwsze, nie kupuj... bez odsłuchu,
bez podpięcia pod elektronikę z którą ten zestaw będzie współpracował (tu już są nietypowe głośniki, skomplikowane zwrotnice, niskie impedancje).
po drugie, elac sporo kosztuje, ale targować się ze sprzedawcą można. na dodatek zastanów się nad subem, ten jest koszmarnie drogi.
sugerowane ceny dystrybutora (szczególnie elaca - http://www.elcoexim.com.pl/index.php/hv,Elac/?l=10 ) są nieco wygórowane, poszukaj sklepu który zaoferuje lepsze warunki i odsłuch na miejscu, np. http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3982265
raczej nikt ci tu nie poradzi z jakim ampli to będzie najlepiej grać, na pewno powinien mieć dużą wydajność prądową.

ps.
opinia o 204 - http://www.audiostereo.pl/Elac_BS2042_kolumny_podstawkowe-35-2544-19.html :>
ciekawe jaki amplituner potrafi je dobrze rozpędzić...
 
Ostatnia edycja:

desan

New member
ta elektronika

Ro35 - dzieki za rady. Poszukam jakiegos salonu (Gdansk) gdzie mi doradza co do elektroniki do tego zestawu... Aczkolwiek jak bys mogl cos podsunac byloby fajnie... Nie chcialbym dac dxxx i kupic cos z innej bajki... Z moim zalozeniem ze "im drozsze tym lepsze" moge sie przejechac.... :)
 

mszyma

New member
Witam
Od roku mam zestaw ELAC w konfiguracji jak w stopce.
Kolumny naprawde godne polecenia.Z harmanem naprawde gra to niezle, aczkolwiek nie jest powiedziane ze z czyms innym nie zagra jeszcze lepiej- nie eksperymentowalem. Prawda jest taka ze kupujac dobre kolumny masz je jako podstawe zestawu- klockami zawsze mozesz zonglowac- to kazdy Ci potwierdzi.
w kinie caly dom sie trzesie. W stereo slychac wszystkie smaczki- przetworniki JET robia swoje- to juz inna polka sprzetu. Pamietaj kolumny ze potrzebuja powietrza - u mnie stoja dobre 0,5 metra od scian a zalecaja odsuniecie nawet do 1 metra
ELCOEXIM ma ceny kosmiczne.poszukaj dobrego sklepu i pertraktuj-zawsze moga spuscic.

desan napisał:
Ro35 - dzieki za rady. Poszukam jakiegos salonu (Gdansk) gdzie mi doradza co do elektroniki do tego zestawu... Aczkolwiek jak bys mogl cos podsunac byloby fajnie... Nie chcialbym dac dxxx i kupic cos z innej bajki... Z moim zalozeniem ze "im drozsze tym lepsze" moge sie przejechac.... :)
 

Kemp

New member
ro35 napisał:
moje typy (do salonu, raczej na podstawkach, bassreflex z przodu):
- zestaw oparty na b&w - dm602 s3 na fronty, dm601 (bądź mniejsze 600) s3 jako efektowe, lcr600 s3 center, sub asw 600.
Ten zestaw B&W będzie idealny do wielkości Twojego pokoju. W połączeniu z klockami Onkyo opisanymi przez "jas-a" uzyskasz doskonałą równowagę jakości między KD a stereo.
 
ja przed miesiacem stalem przed takim samym wyborem.... i wybralem denon 2807
1930
i JBL oparty na e80
ec 25
e20
i e 150
polaczylem wszystko kablem ultraLink-iem.
i nie zaluje wyboru- jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam
 
Do góry