Dobre gry pod sixaxis

mrtwister

New member
Witam,


Od pół roku mam ps3 i jeszcze nie trafiłem na grę, która w należyty sposób wykorzystuje obsługę sixaxis. Dla przykładu jazda w motorstormie przy pomocy sixaxis była dobra tylko na chwilę, gdyż na dłuższą metę słabe wyniki dawała. W mgs4 niby tam gdzieś i opcja sixaxisa się pojawiła, ale nie wiem jak jej się używa i do czego. Stąd też ten temat - szukałem też podobnego tematu, ale nic nie znalazłem (przeglądanie poszczególnych gier to też kiepski pomysł).

Stąd też jeśli ktoś ma w tym zakresie jakieś propozycje, to proszę o wpis (wraz z opisem działania sixaxisa w danej gierce i wrażeniach).

Pozdrawiam
 

Alucard1984

New member
Hmmm. Po pierwsze nie ma gry, która by nie wykorzystywała sixa. Chcesz fajnej zabawy to sobie ściągnij Flow z psn - tutaj grasz tylko i wyłącznie za pomocą sixa... Druga opcja to HS tj. Heavenly Sword gdzie często gęsto przy okazji zabawy łukiem/kuszem/armatą itp. korzystasz z sixa. Obydwie produkcje imo obowiązkowe dla każdego posiadacza ps3 .
 

dienekes' shade

New member
W skrócie, coby nie dublować Alucard' a:

High Velocity Bowling - przy pomocy wymachów padem, turlasz kulę. Bardzo fajne :)

LAIR - latasz na smoku, a wychyłami pada kontrolujesz lot bestii. Świetna zabawa, choć odpadłem od gry op kilku epizodach :)

Uncharted - tu szczątkowe zastosowanie - rzut granatem oraz balansowanie ciałem podczas przechodzenia po np. zwalonym drzewie. Analogiczne zastosowanie w Mirror' s Edge.

Rub a Dub - wychyłami pada wprawiasz w ruch "wannę" z kaczuszkami. Fajne, choć w moim przypadku, ciut za późno na takie pozycje :D

Jest tego więcej, ale są też google :rolleyes:
 

Banzai

New member
Linger in Shadows.
Co prawda, to nie gra, tylko prezentacja multimedialna ale w niej właśnie spotkałem się z najlepszym wykorzystaniem sixaxis'a.
 

mrtwister

New member
dienekes' shade napisał:
Jest tego więcej, ale są też google :rolleyes:

Google w gry nie grają, tylko piszą różne głupoty zwykle;).

Dzięki za sugestie, faktycznie większość gier sixaxisa wykorzystuje, ale zwykle są to szczątkowe sprawy (np. lbp swietna sprawa te ruchy głową i bioderkami, ale wielkiego znaczenia dla samej rozgrywki to nie ma - może poza komunikacją).

Niemniej jednak chciałbym coś takiego, co rzeczywiscie od początku do końca będę mógł ukończyć korzystając z sixaxisa, który wpłynie na lepszą jakość rozgrywki.

Chętnie poczekam na nowe sugestie i dziękuję za dotychczasowe;)
 

mrtwister

New member
Dzięki za sugestie, chyba sobie rzeczywiście linger in shadows sciągne, bo reszta gierek z waszych sugestii jakoś nie w moim klimacie.

Mam jednak odczucie, iż ten cały sixaxis mimo wielkich możliwości nie jest zbyt dobrze wykorzystywany w grach, co stanowi pewien zawód. Przynajmniej gry wydawane tylko na ps3 powinny maksymalnie wykorzystywać tą funkcję.
 

jarwlos

New member
Gdyby wyszły gry w stylu WII to może by wykorzystano go bardziej, takie jak np. tenis czy boks. W kręglach trochę się można pobawić balansowanie za pomocą sixaxisa.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Warto też wspomnieć ToyHome, tam steruje się autami tylko za pomocą wychyleń padzika. Dzieciakom się podoba ;)
 

k0val

New member
Harry Potter and the Order of Phoenix - można rzucać czary na dwa sposoby kręcąc analogiem albo samym padem przy combosach fajna zabawa ,jest dużo różnych ruchów padem w zależności jaki ruch padem wykonasz rzucasz określany czar do każdego czaru przypisana jest kombinacja ruchów(tak jak by pad to była różdżka) ,przy ostatecznej walce z voldemortem można się nieźle namachać:D
 

azet

Member
Bez reklam
High Velocity Bowling- grał w to ktoś ? mógłby przybliżyć zadania, ? co trzeba zrobić by co odblokować ? co kupić z dodatków ? tory ? gości ? kule ?
 
Do góry