Dobre granie do 5K

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Poszukuje fajnego kina 5.0 + amplituner. Sprzęt będzie grał w salonie ok. 25m2. Głównie filmy i muzyka. Ze względu na żonę szukam białych kolumn. Zaciekawiły mnie Audio Pro Avanto w białym lakierze. Co o nich myślicie?
Co do amplitunera w oko wpadł mi Pioneer VSX-924. Czy sprawdzi się on z tymi kolumnami?
Czekam na jakieś uwagi z waszej strony i propozycje innych zestawów.
Jestem laikiem w temacie kina będzie to moje pierwsze "prawdziwe kino" pomijając przygody z zestawami plastikowymi.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
dlaczego 5,0, a nie 5,1? subwoofer w kinie to jeden z podstawowych elementow.

audio pro avanto 5,0 + pioneer vsx-924 powinienes wyhaczyc za ok 4200 zl. ten pioneer to zdobywca nagrody EISA za najlepszy ampl., parametry i wyposazenie ma swietne jak na swoja cene, jednak podobno sa z nim czeste problemy. Kolumny ok, swietnie wygladaja, mocne, dynamiczne brzmienie od Skandynawow.
Zwroc uwage rowniez na zestaw kolumn Wharfdale diamond 10,7 - ale tutaj ciezko bedzie znalezc bialy kolor
 
Ostatnia edycja:

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Narazie chce kupić zestaw 5.0 i później dokupić suba. Dzieki za opinie. A czy ten Pioneer poradzi sobie z impendancja 4ohm w tych kolumnach audio pro?
A może lepiej zagra denon X1100 lub hk avr171? Jak na tle tych Audio Pro Avanto wypadają Jamo s628 lub Pylon Pearl 25?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pioneer 924 ma tylko po jednym wejściu optycznym i coaxialnym - to mało jak będziesz chciał ominąć sekcję HDMI

ja w amplitunerze mam wykorzystane 2 wejścia optyczne i kto wie czy nie chciał bym więcej mieć tych wejść

poza ty zapewne fajny sprzęt , choć słyszałem że gra mocno środkiem i górą i basu za dużo nie ma więc przyda się subwoofer do kina i to szybko

u mnie Onkyo 609 ( teraz są nowsze 62./63. ) nawet bez suba da radę przy odpowiednich ustawieniach
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Pylon pearl 25 to polski produkt, malo znany, ale bardzo dobry :). Dobrze zgrywa sie Denonem. Z wymienionych przez Ciebie Jamo bym odrzucil.
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli dobrze pasuje ten Pioneer vsx924 do tych Audio Pro Avanto czy poradzi sobie z 4ohm w tych kolumnach. Czy może lepiej zagrają z Denonem lub HK. Jak wypadają Audio Pro Avanto na tle Pylonów?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a tutaj Audio Pro Avanto:

Audio Pro Avanto 5.0 HTS - Test

Pamietaj tylko, ze to sa "recenzje" z czasopism branzowych i nie zawsze sa one obiektywne.
Najlepiej jakbys mial mozliwosc osluchania samemu tych zestawow z konkretnym ampl. i samemu ocenil

P.S. Audio Pro Avanto posiada glosnik niskotonowy z boku obudowy (pelniacy niejako funkcje suba), takze w kinie te glosniki spisza sie lepiej w konfiguracji bez subwoofera niz pylony (rowniez bez suba)
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki wszystkim za opinie i rady. Jestem już na 100% zdecydowany na kolumny Audio Pro Avanto. Umówiłem się na odsłuch z Denonem X1100 i HK AVR 171. Wtedy podejme decyzje co do ampka. Słyszałem tylko że Harman jest ostatnio bardzo awaryjny i to info dostałem w dwóch różnych sklepach. Co o tym sądzicie?
 

mart

New member
U mnie ten Pioneer gra w zestawieniu z Zensorami 7 ,gra naprawdę dobrze - masz EQ , i tryby direct i pure direct -co kto lubi. Mam również wzmacniacz Denon 720 ae , ale przestałem go już używać , miałem również amplituner Harmana. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad Pioneerem i Harmanem , z tym że , z tego co wiem, Harman nie ma pass trough
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzięki wszystkim za opinie i rady. Jestem już na 100% zdecydowany na kolumny Audio Pro Avanto. Umówiłem się na odsłuch z Denonem X1100 i HK AVR 171. Wtedy podejme decyzje co do ampka. Słyszałem tylko że Harman jest ostatnio bardzo awaryjny i to info dostałem w dwóch różnych sklepach. Co o tym sądzicie?
Nie mają w ofercie Harmana i hejtują?
 

mufc56

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem już po odsłuchu i zdecydowałem się kupić ampli Denon X1100 z zestawem 5.0 Audio Pro Avanto. Kolumny fenomenalne, ja jestem zadowolony z jakości dzwięku a żona z wyglądu kolumn, prezentują się super. Co do ampli HK, przesłuchałem i denon i hk, zdecydowałem się na denona moim zdaniem grał lepiej. Poza tym miałem możliwość rozmowy z serwisantem hk który akurat był w sklepie i potwierdził że mają bardzo dużo zleceń na ten sprzęt. Podobno te nowe modele hk są mocno awaryjne. Ja polecam każdemu ten zestaw który wybrałem, za taką cenę myślę że nie ma nic lepszego. A i dodam jeszcze że cena ostateczna wyszła dużo poniżej 5k, naprawdę warto negocjować:)

Chce teraz dokupić suba to mojego zestawu, jak myślicie czy REL T5 będzie dobrym wyborem? Może polecacie jakieś inne ciekawe suby?
Miał ktoś z was doczynienia z subem Audio Pro Living LVSUB, nie mogę o nim znaleźć żadnych opini?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
T5 fajny, ale na 25m2 może być trochę za mały szczególnie do filmów. Szukaj subów z min. 25cm przewrotnikiem.
 

lobos

New member
Bez reklam
Miał ktoś z was doczynienia z subem Audio Pro Living LVSUB, nie mogę o nim znaleźć żadnych opini?
Faktycznie ciężko coś o nim znaleźć.
Ogólnie dziwna jest polityka niektórych firm.
Robią fajny i niedrogi zestaw 5.0 a do tego do kompletu bardzo drogiego suba, który nie jest wart swojej ceny.
Roth w serii Oli też tak miał. To samo z Audio Pro.
 

Grisza HD

New member
T5 fajny, ale na 25m2 może być trochę za mały szczególnie do filmów. Szukaj subów z min. 25cm przewrotnikiem.

Na 19 m2 i ustawiony na 11 godzinę przy 35 dB daje czadu to na 25 m2 też sobie da spokojnie rade. Chyba że lubicie bass taki że bębenki pękają w uszach ;-) Może za 1600 zł jest lepszy sub od T5:bober:
 

3echo

Member
Bez reklam
To jak da radę T5 na 25m2 czy nie,bo jestem zdecydowany go kupić?Nie chcę dudnienia tylko szybki twardy bas.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam T5 na 19m2, ale pokój jest otwarty jeszcze na około 10-12m2 co też wpływa na akustykę. U mnie świetnie się sprawdza. Bas jest szybki i nisko schodzi. Sub jest mały i niepozorny, ale potrafi zaskoczyć. Wszystko zależy od Twoich wymagań i zapotrzebowania na bas. Ja u siebie nie widzę potrzeby kupowania mocniejszego suba. Ale to różnie bywa. Byli już tu tacy na forum co na 12m2 wsadzali ogromnego suba i jeszcze im brakowało basu :) Podpytaj blackninja o cenę. Na pewno zaproponuje dobrą ofertę.
 
Do góry