Dobre 32" za ok. 3000 zł.

szczekas

New member
Witam!
Stoję przed wyborem TV LCD. Już miałem kupować Philipsa 32PFL9604H, ale nagle poznikał ze sklepów, a niedobitki (np. w MM) widziałem za 4299zł (o 1000 za dużo), więc chyba z żalem będę musiał znaleźć zastępstwo.

Preferowana wielkość matrycy: tylko i wyłącznie 32" (z powodu miejsca, maks. 59 cm wysokości z podstawą)
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: Philips, ale jestem otwarty na propozycje :)
Jaki sygnał: kablówka analogowa UPC (za chwilę cyfrowa)
Jaka odległość od ekranu: ok. 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia: Xbox 360, PlayStation 3, PC (filmy DivX i HD)
Jaka klasa cenowa: ok. 3000 +- trochę :)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: pół na pół
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: średnie, nie sprawia problemów raczej
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: sam na wprost, ale jak z rodzinką to z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: sam TV oglądam rzadko, jak już to jakąś sensację, rodzinka ogląda seriale na TVP1, TVP2, Polsat i TVN
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: ja bez, rodzina włącza lampkę
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: dobra jakość obrazu na kablówce, fajnie by było jakby miał dobry dźwięk, szybka matryca (gry) i przyzwoite kąty widzenia
Full HD czy HD ready: FullHD
Jaki masz telewizor: Philips 25" CRT, monitor Samsung P2270H

TV może mieć możliwość odtwarzania filmów z USB, ale nie jest to priorytet, jako że ogladam filmy z konsoli albo laptopa. Jak wspomniałem, TV może kosztować ok. 3000zł (w uzasadnionym wypadku mogę dopłacić jeszcze ze 2-3 stówki). Mam nadzieję na porządne 32 cale za tą kaskę. Więc proszę Was ludzie o sugestie i pomoc w wyborze.

Tomek
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
TV ma być oglądany także z boku a do tego to ani Philipsy ani Sharpy się nie nadają.
LG posiada matrycę IPS także z kątami oglądania powinno być więcej niż dobrze.
 
Ostatnia edycja:

szczekas

New member
Zapomniałem wspomnieć, że w Philipsie 32pfl9604 bardzo podobała mi się obudowa, bo nie była czarna i błyszcząca, a co za tym idzie nie kurzyła się tak bardzo. Philips nawet fajnie sie zapowiada, ale chyba jest LED Philipsa wyższej klasy w tym przedziale cenowym. LG - tu może to zabrzmi głupio, ale dla mnie dyskwalifikuje go wygląd (nie dość, że kurzy sie szybciej niż da sie go czyścić, ale to przejście z czarnego w bordowy jest dla mnie po prostu paskudne :p)

Edit: Może jakieś info o Philips 32PFL7605 albo Sony 32EX700?
 
Ostatnia edycja:

Picuszek

New member
Przecież wspomniałem już że Philipsy mają bardzo słabe kąty. Jeszcze jest LED'owa Toshiba SL733 może jej wygląd bardziej przypadnie ci do gustu niż LG. Tylko że kąty i kolorki ma już zapewne nieco słabsze...
 
Ostatnia edycja:

szczekas

New member
Może ten PHILIPS 32PFL5605H/12

Dziwi mnie to, że 5605 ma Direct LED, a 7605 Edge LED.
Wydawałoby się, że wyższa klasa powinna mieć lepsze rozwiązania, a tu taka niespodzianka.
Lepsze systemy obrazu w 7605, ładniejszy wygląd, ale 5605 lepsze podświetlenie.

Tośka taka sobie, a katy Philipsów aż tak mi nie przeszkadzają
 

szczekas

New member
Brak jakichkolwiek testów póki co mnie odstrasza...
Może jakieś inne opinie pomogą mi podjąć decyzję.
Ale dziękuję za pomoc :)
 

annddy

New member
Przecież wspomniałem już że Philipsy mają bardzo słabe kąty
Pokaż wiarygodne zródło.
Mam phila kąty b.dobre.
Jeszcze jest LED'owa Toshiba SL733 może jej wygląd bardziej przypadnie ci do gustu niż LG.


Obraz, dżwięk , multimedia to główne parametry .
Nie porównuj araba do chabety.

Szczekas ,nie czekasz na obniżkę ceny 32pfl9604?
Czy zrezygnowałeś z niego zupełnie ?
Dlaczego?
 

szczekas

New member
Sprawa wygląda tak: TV miałem dostać za zdaną maturę. Za wczasu wyszukałem sobie ukochany model, jakim był 32PFL9604. Kosztował wtedy ok. 3300 zł i był dość łatwo dostępny. Ale jak już wiedziałem, że mam zdaną maturę i zapewnione kupno TV to okazało się, że Philips nagle poznikał ze sklepów. Powiedzieli mi, że nie ma go u dystrybutora, a w MM widziałem go jeszcze, ale za 4300 zł, a to o wiele za drogo. Więc jeśli pojawi sie znowu w normalnej cenie (ok. 3300) to z największa przyjemnością go nabędę.
Dzisiaj napisałem nawet do Philipsa czy jest jeszcze szansa, że będzie dostępny.

Swoją drogą też nie widziałem w Philipsach jakichkolwiek problemów z kątami, może w starszych modelach...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli oglądasz w ciemności to widać słabe kąty bez wątpliwości w Philipsie.
Spokojnie Ci wystarczy na :
Sharpa 32 LE 705 - lcd pełne podświetlenie led
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Wynik bardzo dobry w ustawieniu GRY - 20 ms
021_P1060173.JPG


X-Gen Panel
W porównaniu z konwencjonalnym panelem Advanced Super View Panel, nowy panel
X-Gen odznacza się wyższym wskaźnikiem apertury, umożliwiającym łatwiejsze
przejście światła przez panel. To w wysokim stopniu pomaga uzyskać wysoki
współczynnik kontrastu przy niższym zużyciu energii.
024_P1060237.JPG


Pioneera 32 KRL
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/28765-pioneer-lcd-krl-32-v-full-hd-100-hz-test.html
ekstra skaluje obraz w SD
003_P1060015.JPG


Toshiba 32 SL 733 - led
 

annddy

New member
Sharpa 32 LE 705 ma beznadziejne audio ,bez kina domowego się nie obejdzie.
Opisują ten defekt wszędzie .
Co do kątów to w porównaniu z Philipsem Sharp w tym modelu nie zachwycił ,wręcz dał plamę.
Kąty w tym Sharpie są na wyjątkowo niskim poziomie .

Cytat z testu po przetłumaczeniu google:
I kąty widzenia na 40LE705 naprawdę nie są bardzo dobre. Nasze procedury testowej mierzone kąty 45 °, a po około 35-40 °, jakość obrazu na ekranie naprawdę spada. Kąty widzenia są wystarczająco szerokie dla około trzech do widzenia widzów dobre trzy metry dalej, ale oni muszą patrząc w prawo na ekranie.

Jakość dźwięku: kolejny słabe wyniki
Podobnie jak większość telewizorów, 40LE705 produkuje rozczarowujące audio. Niskiej średniej klasy i bas są znaczące zarówno w przypadku ich braku, a ogólnie rzecz biorąc, nie ma dźwięku produkowanego obecności.

pozdro
 

szczekas

New member
A już miałem pytać o audio w Sharpie :)
I kurde znowu będę miał mętlik w głowie...
Miałem już wymarzony TV, to musiał zniknąć z oferty wszystkich sklepów...
Ja to mam farta.. ehh..
Myślałem, że za tą cenę nie ma problemu z kupieniem dobrego 32'' TV, ale widać się myliłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moim zdaniem - porównując różne modele w tym Panasonica, Sony, JVC, Samsunga , Philipsa . Ten model Sharpa niczym nie odbiega jeśli mowa o dźwięku w klasie cenowej.
Jest wręcz odwrotnie. Ponieważ jest grubszy - ma głośniki skośno membranowe. Dyskoteki nie da się zrobić przy tym telewizorze . Ale do oglądania telewizji w zupełności wystarczy.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Co prawda nieco ograniczyłem swoje obcowanie z telewizorami i może jest coś z czym się nie spotkałem, ale w tej klasie cenowej jeśli chodzi o obraz - postawiłbym na Pioneer KRL-32V.
Oczywiście trzeba lubić obraz miękki i płynny tonalnie jak w pdp - bo takim nietypowym w sumie lcd jest moim zdaniem Pioneer.
Nie zależnie od jakości sygnału ten tv spisuje się rewelacyjnie. Jest jednak wrażliwy na kąty, co może go wykluczyć w tym przypadku, ale to w sumie zależy od tego jak bardzo z boku będzie oglądany obraz.

Pozdrawiam
 

Picuszek

New member
Zarówno ten Pioneer jak i nowe Philipsy są na matrycach Sharpa tak więc kąty są takie jakie są.
Ale za to jakość obrazu na wprost zapewne powala w obu TV :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry