Dobra plazma 40 cali - co polecacie?

nexus1

New member
Dobra plazma 42 cale - co polecacie?

Witam, poszukuje plazmy 40 calowej (ewentualnie 35-40, max 42) w cenie od 1600 do 2100 zł. Kompletnie nie znam się na tym sprzęcie: na oko widzę jednak że plazma ładniej odwzorowuje ruch a zwłaszcza skórę człowieka, ponadto czerń jest lepsza (co zrozumiałe).
Chodzi mi o to aby obraz był możliwie jak najlepszy w tej cenie co zaproponowałem.

Co polecacie (tak z ręką na sercu:))?
 
Ostatnia edycja:

nexus1

New member
Dzięki kiki! Może warto dołożyć te 300 zł i kupić Panasonica TX-P42S20E? bo mamy tutaj już full hd, tylko nie wiem czy przy takiej dość małej przekątnej obrazu warto bawić się w full hd?

Pamiętam jak kiedyś dawno (rok temu czy coś koło tego) przyglądałem się plazmom w Media Markecie to na głowę biła inne telewizory plazma hitachi: wręcz idealny obraz. Później dowiedziałem się że do tych telewizorów był dostarczany sygnał cyfrowy full hd a do pozostałych jakiś telewizyjny i może dlatego taki odbiór?

Co do kalibracji: "płyta kalibracyjna (typu Digital Video Essentials), natomiast do bardziej zaawansowanych ustawień niezbędna jest już specjalistyczna aparatura pomiarowa wraz z oprogramowaniem analizującym." To mam teraz jeszcze kupować sobie taką płytę kalibrującą? Coś czuje że to jest b. drogie: a może są jakieś serwisy/usługi które specjalizują się w tym?

Czy ta moja intuicja odnośnie LCD jest słuszna? Czy też tam ta technologia led i inne bajery już tak zostały świetnie wdrożone że LCD dorównuje plazmie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
temat poruszany wiele razy. plazma to zdecydowanie lepszy wybór.nie trzeba przeplacac , efekt bedzie lepszy niz w znacznie drozszym lcd, czyli wybieramy plazme hdready,np panasonic.samsung,lg.
to tylko kilka przykladow.kliknij na linki
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/498352-post6.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/510268-post10.html
zdania nie zmieniam. lcd sprzedaje sie dobrze bo w sklepach najczesciej jest podlaczony sygnal hd, wtedy jest ok.jesli podlaczymy sygnal sd to dramat.widzialem jak to wyglada w sklepie mm.nie wiem ze jeszcze ktos kupuje lcd.
lcd tylko do bardzo dobrego sygnalu i programow hd, ale nie pseudo hd:) tylko prawdziwe hd.
plazma hd ready to zdecydowanie lepsza jakosc obrazu sd , divx, tylko minimalnie gorsza hd. zauwazy tylko koneser obrazu.czyli wybieramy kompromis , kupujemy plazme i cieszymy sie z dobrej jakosci obrazu.
to nie jest moje zdanie, ale uwazam podobnie
==========
Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe.
 
Ostatnia edycja:

nexus1

New member
digitalus - ok przekonałeś mnie, akurat ten telewizor będzie podłączony do kablówki a sporadycznie będę miał możliwość oglądania filmów na blu-ray, więc wybór jest jeden: plazma (co zresztą potwierdza moja obserwacje w sklepach: telewizory LCD zawsze mnie raziły taką "sztucznością").

Zatem na 100% będzie to plazma, teraz tylko jest kwestia modelu... budżet zwiększył się do 2300. Chce najpierw sobie obejrzeć wybrany model telewizora w jakimś MM czy Saturnie (tak dla pewności) a później kupić w necie jak najtaniej.

Nie wiem tylko czy przy 42 calach warto "porywać" się na full hd.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe.

Brales cos???
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
nexus1
Jeżeli budżet pozwala to warto, jeżeli nie to przy HD Ready też będzie dobrze.
 

nexus1

New member
Tak, budżet pozwala na Panasonica TX-P42S20, tylko nie wiem czy rzeczywiście ten telewizor plazmowy jest b. dobry.

ps. a gdzieś wyczytałem, że są telewizory, które umożliwiają zgrywanie materiału video bezpośrednio na zewnętrzny dysk twardy: to bardzo fajna funkcja:), nie wiem czy ta plazma to obsługuje.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ten TV jest jak najbardziej OK". Co do zgrywania materiału to raczej nie ta półka cenowa...
 

vandel

New member
jestem zwolennikiem plazmy ale jedna ich duża wada to słaba widoczność w jasnym oświetleniu wiec jeśli masz nasłoneczniony pokój bez możliwości zaciemnienia to jednak LCD i najlepiej matowy ekran.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak się ma nie mam pojęcia....Plazmy Hitachi to z pewnością pierwsza liga, ale czy model sprzed dwóch lat będzie lepszy?
Tutaj może kiki się wypowie....
 

nexus1

New member
Plazmy Hitachi to z pewnością pierwsza liga.

a to moje intuicje "wizualne" są dość dobre (kiedyś w sklepie te mi się najbardziej podobały i biły konkurencje na głowę), nie wiedziałem że tutaj plazmy tej firmy tak są cenione. Ogólnie nie widzę jakiegoś "szału" na nie.... mało kto je reklamuje, ciągle ten panasonic i panasonic i czasami pioneer. Może dlatego, że są stosunkowo tanie... coś podobnie jak między LCD a plazmą, LCD - jest bardziej rozpowszechnione bo są tańsze (oczywiście "statystycznie": tzn. tanich modelów do 2 tys. jest więcej LCD niż plazm).

Aha jeszcze kiedyś w oko wpadły mi plazmy LG: naprawdę świetny obraz, mimo że to nie było full hd. Niestety nie pamiętam modelu... i to też było tak 2 lata temu, na wystawie w Media Market: było ich chyba z 15 w dwóch rzędach.

Rozumiem, ze kiki to jakiś spec od tych plazm?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hitachi od roku nie jest obecne na rynku polskim.
Co do jakości plazm Hitachi dwa lata temu - to była ścisła czołówka światowa .
Ale dziś ciężko porównać bo nowych brak.
LG z pewnością w plazmach nie należy do czołówki .
Szara czerń i wolne wygaszanie pikseli mistrza z tej plazmy nie czyni.
 

nexus1

New member
kiki dzięki za wpis, a Co Ty byś mi dziś polecił do 2500 zł. z plazm 42 cale? (znając mój gust: hitachi the best)
ps. nie musi być koniecznie full hd, pamiętam że te hitachi które oglądały nie miały full hd a oczu nie mogłem od nich oderwać:)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
NiC NIE BRALEM
TAKIE SA FAKTY ,plazma to zdecydowanie lepszy wybor.
lcd sprzedaje sie tylko dlatego bo wiekszosc mysli ze jakosc obrazu w sklepie bedzie taka sama w domu. niestety to pomylka.
kazda plazma hdready to lepsza jakosc obrazu sd,szczegolnie gdy bedzie to telewizor o rozmiarze ekranu 42 cale. podobne zdanie maja osoby z forum elektroda. to tylko jeden z przykladow

Jaki wybrać telewizor LCD
podobne zdanie o lcd mozna przeczytac na avforums. lcd to przede wszystkim gorsza jakosc sd.
testy DisplayMate tez udowodnily ze plazma to lepszy wybor.
Raymond Soneira to miedzynarodowej klasy specjalista w dziedzinie HDTV
wpisz w google DisplayMate
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
W dzisiejszych czasach kupić plazmę 42'' to tak jak kupić auto z 3 litrowym silnikiem i do pracy dojeżdzać,no chyba że kogoś stać na to.Moja plazma Panasonic 42'' niedawno kupiona 2,4tyś zł z 300W prądu nie z chodzi,nie potrzebuje też lustra wszystko widać,okna,wszystkich za stołem itd.Mam też Samsunga A656 37'' z matową matrycą i tu jest OK.[pobór prądu 150W]
 
Do góry