Dobra "Parka" do 1100zł do muzyki z basem

adamo_

New member
Bez reklam
Która Para w zestawieniu do 1200 zł wygrywa i zagra najlepiej w stereo: muzyka z basikiem

Celowo zestawiłem te 3 modele ze względu na design który każda ma dosyć ciekawy.

Zasilanie to amplituner Denon 1610, oraz druga konfiguracja to Pioneer VSX 819



JAMO C 405
Wymiary (Wys x Szer x Głęb) 932x206x331 mm
Częstotliwość przenoszenia: 40 - 20.000 Hz
Moc ciągła: 140 W
Moc szczytowa: 200 W
kolor: Black
złocone zaciski, bi-wiring
system: dwu -drożny, bass-reflex z tyłu
Średnica głośników nisktonowych: 165mm (6,5")
Średnica głośnika średniotonowego: 165mm (6,5")
Średnica głośnika wysokotonowego: 25mm (1")
Skuteczność (dB - 2,8V / 1m): 89 dB
Impedancja: 6 Ohm
Waga: 19,9 kg /szt

C405-black.jpg







HECO VICTA 500
- głośnik 2,5-drożny
- tyllni Bas relfex
- nominalna moc wejściowa: 140 W
- moc muzyczna: 240 W
- skuteczność (1W/1m): 91 db
- pikantna cena redcoon
- pasmo przenoszenia: 28 - 38 000 Hz
- częstotliwość zwrotnicy: 400/3500 Hz
- impedancja: 4-8 om
- zalecana moc wzmacniacza:> 30 watów

Wymiary
- 23,0 x 95,0 x 30,5 cm (szer. x wys. x głęb.)
Waga
- 16 kg

HECO%20Victa%20500%20Dark%20Rose.jpg




Wharfedale 9.5
- 16,5-centymetrowy głośnik niskotonowy z czarnego kewlaru
- 16,5-centymetrowy głośnik niskośredniotonowy z czarnego kewlaru
- 25 mm tekstylna kopułka wysokotonowa
- Zalecana moc wzmacniacza 30- 150W
-Pasmo przenoszenia 30 - 24kHz
-Obudowa bass-reflex
- Impedencja 6 Ohm
- Ekranowane magnetycznie
-Wymiary (wys./szer./głęb): 900 x 223 x 301mm
DIAMOND%209_5rose.jpg

czy to aby na pewno ten model ?
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
O ktore pytasz? Wafle powinny sie lepiej sprawdzic, bo maja jeden bas, tyle ze troche wiekszy gdzie przy Victach masz 2 basy w tym jeden nisko-sredniotonowy. Do 17m2 pewnie i te i te by sie jakos przyjely, zalezy od ustawnienia, ale biorac pod uwage twoje wymagania bardziej by ci podeszly 9.5.
 

adamo_

New member
Bez reklam
O ktore pytasz? Wafle powinny sie lepiej sprawdzic, bo maja jeden bas, tyle ze troche wiekszy gdzie przy Victach masz 2 basy w tym jeden nisko-sredniotonowy. Do 17m2 pewnie i te i te by sie jakos przyjely, zalezy od ustawnienia, ale biorac pod uwage twoje wymagania bardziej by ci podeszly 9.5.

dzięki za test Pioneera i Denona na maila , super lektura, coraz bardziej skłaniam się ku Pioneerowi i Wharfedale ( ew HECO ) w zależności czy budżet starczy.

Generalnie takiego brzmienia szukam jak Wharfedale, myśląc pot rozbudowie do kina, ale na razie bez suba.

BlackNinja proponowal mi Onkyo 577 + Klipsh F1 set w dobrej cenie ale ...jakoś mi nie podeszły gdy je odsłuchałem w MM ( pewnie kiepskie miejsce na odsłuch )
no i ten design Onkyo z lat 90 tez mi nie podchodzi. Słuchałem też Wharfedale ale wersja HTC zagrały w tych samych warunkach dużo lepszym basem, z tym że na Denonie
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jestem pewny,ze najlepszy (jakosciowo) bas i lepszy jakosciowo dzwiek (w tych warunkach) podalyby MA br2 gdyby byly w "rankingu" ;)
tak-to nie sa kolumny stojace.
 

krisder

New member
Bez reklam
Muszę się z Tobą zgodzić co do wyglądu Onkyo. Sam nie dawno zmieniłem sprzęt z o wiele ładniejszej Yamahy na właśnie Onkyo. O wiele brzydszym (dla mnie) jest Pioneer z tą jego plastikową czernią fortepianową. Kupiłem brzydkie Onkyo i mam zamiar dokupić odtwarzacz dvd lub bd Pioneera. Dlaczego? Bo to ma grać a nie wyglądać. Jeżeli uznałeś że zestaw 577 i Klipsch ma za mało basu to na 100% złe pomieszczenie odsłuchowe lub nie ustawiony ampli. Do zakupu Onkyo i Klipscha skłoniła mnie właśnie możliwość odsłuchania tych głośników z niższym modelem 306. Wcześniej nie brałem takiego zestawu pod uwagę, miała być nowa Yamaha. Co by nie powiedzieć, nie żałuję.:D
 

rafal735r

New member
A mi najbardziej podoba sie stylistyka sprzetow z poczatku lat 90. Zdecydowana wiekszosc nowych klockow jest przeladowana przyciskami i wieje tandeta nawet jesli duzo kosztuja.
 

marecki6

New member
Bez reklam
o wygladzie nawet nie ma co gadac bo to kwestia gustu - jedni wola oldskul a inni nowe trendy ... wazne jest brzmienie a ze ono tez jest sprawa indywidualna trzeba wybrac sie na odsluch
 

adamo_

New member
Bez reklam
Muszę się z Tobą zgodzić co do wyglądu Onkyo. Sam nie dawno zmieniłem sprzęt z o wiele ładniejszej Yamahy na właśnie Onkyo. O wiele brzydszym (dla mnie) jest Pioneer z tą jego plastikową czernią fortepianową. Kupiłem brzydkie Onkyo i mam zamiar dokupić odtwarzacz dvd lub bd Pioneera. Dlaczego? Bo to ma grać a nie wyglądać. Jeżeli uznałeś że zestaw 577 i Klipsch ma za mało basu to na 100% złe pomieszczenie odsłuchowe lub nie ustawiony ampli. Do zakupu Onkyo i Klipscha skłoniła mnie właśnie możliwość odsłuchania tych głośników z niższym modelem 306. Wcześniej nie brałem takiego zestawu pod uwagę, miała być nowa Yamaha. Co by nie powiedzieć, nie żałuję.:D


Zapewne masz rację w Media Markt to sobie mozna odsłuchac.... , no i jestem przekonany ze sprzedawcy celowo ustawiaja "to co chcą sprzedać " pod klienta. Bo zdecydowanie lepiej grał Denon i Wafle wg sprzedawcy i wg tego co slyszalem

Może będę żałował :)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Dziś odsłuchiwałem w całkiem niezłych warunkach, w małym saloniku audio kolumny JAMO C405 i HECO 500,
Bardziej mi sie spodobało brzmienie JAMO 405, bo scena byla jakos wyżej i przestrzennie, bas podobnie, górka trochę jasniejsza, HECO górę miał stonowaną , bas podobny, ale mniej przestrzeni. Kolumny grały z Denonem AVR-2310 bo 1610 akurat się sprzedał i nie było
Był też HARMAN 255, ale zagrał za ostro dla mnie, góra jasna jak słońce i momentami drażniąca a takiej nie lubie

Ciekawe jak by wypadł Pioneer 918 z tymi JAMO c405 ?

Ogólnie ok, ale bardziej ku Jamo C405 moje ucho się skłoniło.

Szkoda że nie było też Wharfedale 9.4...

Słuchałem tez na w/w Denonie Jamo 606.... całkowicie odpadły po pierwszych dźwiękach tego samego utworu, pierwsze słowo jakie wypowiedziałem, ale zamulony dźwięk... C405 zdecydowanie je przebiły, podobnie HECO Victa 500. Oczywiście to moje subiektywne odczucie które także potwierdził jednak sprzedawca

W dalszym jednak ciągu nie zdecydowałem się którą "parkę" brac...
 
Ostatnia edycja:
Do góry