Dobra nagrywarka DVD + HDD

Martinii

Member
Witam,

Szukam dobrej (bezawaryjnej i uzytecznej) nagrywarki DVD z dyskiem twardym (najlepiej minimum 160Gb), ktora zastapilaby moj 15-letni magnetowid. Cena do okolo 1600zl.

Jakies 3 dni temu kupilem telewizor LCD SAMSUNG LE32R71B, ktory posiada HDMI. Chcialem wiec, zeby i nagrywarka posiadala wyjscie HDMI. Jednak w MediaMarkcie sprzedawca odradzil mi to. Argumentowal, ze na jakosci zyskam minimalnie, sprzet z HDMI jest drozszy o pare stowek a i sam kabel jest b. drogi (~100zl). Czy to prawda? Nie warto pchac sie w DVD z HDMI?

Chcialbym, aby ta nagrywarka spelniala role taka jak teraz magnetowid + nowosci jakie niesie ze soba DVD. Zeby nie bylo problemow z nagrywaniem roznych programow, filmow z telewizji itp i zeby problemowo odtwarzala filmy DivX z polskimi napisami. Zalezy mi takze na jako takiej bezawaryjnosci...

W MM sprzedawca polecal mi Pasasonic'a mowiac, ze ma solidny mechanizm-nagrywarke i ze maja najmniej zwrotow czy reklamacji. Innego dnia inny sprzedawca polecal mi LG (raczej odpada - uprzedzenie do tej marki) oraz Samsunga. Gdybym kupil nagrywarke Samsunga mialbym tez ta dogodnosc, ze czesc funkcji moglbym obslugiwac jednym pilotem.

Czy moglibyscie mi pomoc...? Nie chce wyrzucic duzych pieniedzy w bloto...


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robertze

New member
jest tu na forum sporo o nagrywarkach stacjonarnych , po przeczytaniu wielu róznych wpisów na temat kilku modeli zdecydowałem się na panasonica EH 57 , w tym tygodniu mam obiecany . Jesli chcesz samsunga to model 738 w tej chwili zbiera dobre opinie . Poszukaj na forum a napewno coś wybierzesz , wszystko zależy do czego będzie potrzebna.
 

Martinii

Member
A co z tym HDMI? Widze, ze model Samsunga, ktory polecasz nagrywa tylko plytki 'minusowe'? I model 735 rozni sie tylko mniejsza pojemnoscia HDD (160Gb)?
 

robertze

New member
szukałem nagrywarki która zastąpi mi magnetowid i odtwarzacz dvd który mi się już zestarzał. Nie szukałem sprzetu który odtworzy i nagra wszystkie dostępne formaty , najlepiej spełnia moje wymagania panasonic EH65 ale juz prawie nieobecny na rynku wiec zdecydowałem sie na EH 57 . A czy warto kupic nagrywarke z wyjsciem HDMI , myślę ze tak - równie dobry sygnał otzrymasz poprzez wyjącie component ale audio musisz podłączyć drugim przewodem . Cena przewodu HDMI i component jest podobna więc bardziej uniwersalny jest HDMI ...i według niektórych lepszy obraz.
Oczywiście to tylko moje zdanie
Pozdrawiam
 
Do góry