Dobra miniwieża

YCRBinMwsC

New member
Witam Szanownych Kolegów!
Zacznę jak wielu tutaj: nie jestem audiofilem, ale lubię posłuchać dobrej muzyki w dobrej jakości. Ze względu na ilość miejsca (wysokość półki w komodzie, w której sprzęt będzie stać) muszę się ograniczyć do jednosegmentowego zestawu mini, natomiast w przyszłości nie jest wykluczona zmiana monitorków. Warunki lokalowe: pokój ok 18 m., ściany: gładź, ale wisi kilka obrazów, w oknach firany i kotary, na podłodze dywan. Budżet około 1500 zł. Rozważałem do tej pory takie opcje:
1. Piano Craft 730
2. Onkyo CS 545, lub CS 645V
3. Denon M38
natomiast niedawno natknąłem się w markecie na taki sprzęt: Sharp XLHF100HBK w bardzo atrakcyjnej cenie, zainteresowałem się nim na tyle, że wygrzebałem informację o tym, że elektronika jest identyczna jak w Onkyo 545 i bodajże Pioneer X-HM50, podobno są nawet produkowane w tej samej fabryce. I tutaj pojawił się dylemat: cena jest na tyle fajna, że od razu mógłbym kupić jakieś lepsze monitory (np. Missiony, lub Dali Concept), tylko jak to będzie grało? Próbował ktoś czegoś takiego? Macie jakieś opinie, pomysły? Z góry dziękuję.
 

pkomp

New member
e tam grało....zagra ale cudów się nie spodziewaj - obecnie wieże to ułamek jakości sprzed 10 lat
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sharp XLHF100HBK w bardzo atrakcyjnej cenie, zainteresowałem się nim na tyle, że wygrzebałem informację o tym, że elektronika jest identyczna jak w Onkyo 545 i bodajże Pioneer X-HM50, podobno są nawet produkowane w tej samej fabryce.
Kto Ci takich kitów nasadził?
Nie maja ze sobą nic wspólnego poza tym, że są wieżami.
Jak już szukasz czegoś dobrego to nie schodź poniżej tego co wymieniłeś w punktach 1-3.
 

YCRBinMwsC

New member
W 2007 r.Sharp kupił kontrolny pakiet akcji w Pioneer Corp. W 2008 r. Onkyo Corp. nabyło 40% akcji Roxy-Sharp Corp. w Malezji, która to firma produkuje elektronikę dla Sharp Corp. w swoich fabrykach w tym kraju. Tym samym wszystkie te sprzęty są produkowane przez jednego wytwórcę. Tyle udało mi się znaleźć Dzisiaj w Saturnie udało mi się porównać te trzy wyroby i trudno nie zauważyć ich zadziwiającego podobieństwa. Również sprzedawca (no ale to nie jest przesądzające źródło :) potwierdził moje spostrzeżenia.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Identyczne?

xhm50smontaz2.jpg


33723wiezasharpxlhf100h.jpg


cs545uklrg.jpg
 

pkomp

New member
:)

sprzęt bardzo podobny - nawet jak są bardzo zbliżone wewnętrznie(bo napewno kolega o tym wspominał) to jednak różnica będzie leżec w kolumnach i zastosowanych głośnikach

ps.onkyo z pioneerem jak najbardziej moze być wewnętrznie to samo - wyświetlacz jest na 100% ten sam
zresztą juz zauwazyłem przy pierwszych seriach onkyo pc ze kupuja gotowce
 
Ostatnia edycja:

YCRBinMwsC

New member
Jeszcze takie małe porównanie :)

Sharp XL-HF200PHBK
Onkyo CS-545

Pioneer X-HM50-S

Wymiary elektroniki
215x90x300 mm
215 x 98 x 334 mm
215 x 90 x 300 mm
Waga elektroniki
4,0 Kg
4,20 kg
4,4 kg
Nośniki
CD, CD-R, CD-RW
CD, CD-R, CD-RW
CD, CD-R, CD-RW
Odtwarzane formaty
MP3, WMA
MP3, WMA
MP3, WMA
Moc wyjściowa
50W+50W
40W +40W 4Ω
50W + 50W (8Ω)
Tryb powtarzania
tak
tak
tak
Tryby odtwarzania
Zaprogramowany korektor, regulacja basów/sopranów,
X-bass
Regulacja basów/sopranów
Super Bass
Flat, Game, Classic, Pop, Vocal, Jazz, regulacja basów/sopranów
Liczba programowanych stacji
40
40
40
Odbierane zakresy
AM/FM
AM/FM
AM/F
RDS
tak
tak
tak
Programowanie kolejności odtwarzania (ilość utworów)
Brak danych
25
32
Wejście liniowe audio
tak
tak
tak
Wyjście kompozytowe video
tak
tak
tak
Wyjście pre-out do aktywnego subwoofera
tak
tak
tak
Wyjście słuchawkowe
tak
tak
tak
Wyjścia głośnikowe
Gniazda zaciskowe imp. 4Ω
Gniazda zaciskowe
imp. 4Ω
Gniazda zaciskowe imp. 4Ω
Port USB
tak
tak
tak
Stacja dokująca do iPoda
tak
tak
tak
Pobór mocy
Brak danych
36 W
45W
Pobór mocy w trybie czuwania
0,4 W
0,3 W
0,3W
 

pkomp

New member
no jak nie są jak są?szczególnie pioneer i onkyo wyglądaja jakby były z jednej fabryki i tu wcale bym się nie zdziwił gdyby bebechy były takie same
przeciez to norma ze podzespoły kupuje sie u innych - juz w niejednym sprzecie widziałem elektronike od różnych producentów - w któryms nawet od 3 - naped cd od sony zasilanie philipsa a płyta z przetwornikami jeszcze od czegoś innego - i nie był to marketowy chłam
 

krisder

New member
Bez reklam
Powinieneś jednak pozostać przy wymienionych na wstępie. Moim zdaniem z tych trzech najbardziej godna uwagi jest Yamaha. Parametry na papierze zbliżone ale dołączone głośniki Yamaha ma najlepsze i mimo niewielkich rozmiarów występuje tu nawet bas (dobrze kontrolowany). Pioneer dudni w niskich rejestrach gdyż bas uzyskuje się przy pomocy elektronicznego podbicia tak jak w tanich micro wieżyczkach. Pamiętaj że Yamaha jako prekursor tego typu zestawów ma duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji "prawie" audiofilskich małych stereo.
 

pkomp

New member
nie warto - TEAC to teraz chiński chłam branduje...to już zdecydowanie nie ta klasa co kiedyś - praktycznie przestają istnieć a szkoda - mieli dobre produkty
 

YCRBinMwsC

New member
Miło, że posypały się kolejne propozycje. Dzięki i proszę o jeszcze. Z powodu niespodziewanego wydatku zakup sprzętu odsunął się o jakieś dwa, trzy tygodnie, mam więc trochę czasu na spokojne zastanowienie się. Na razie postanowiłem dać sobie spokój z kombinowaniem z tym Sharpem i skupić się na gotowych zestawach. Po takim "marketowym" odsłuchu najbardziej przypadł mi do gustu PC730 i chyba Denon M38 (niestety obok zaczęło się znęcanie nad kinem domowym i nie zapoznałem się z nim porządniej). Natomiast w innym sklepie trafiłem na Philipsa MCM 906 i o ile chodzi o o brzmienie to, jak dla mnie, przebił Yamahę (na dodatek żonka się w nim zakochała), ale niezbyt spodobał mi się wbudowany wentylator, a jeszcze bardziej zmroziły netowe opinie o awaryjności tego sprzętu. Kolega zauważył w Saturnie Marantza Melody Music z jakimiś kolumnami Yamahy, spróbuje tego w weekend. A teraz pytania: Wiecie gdzie można posłuchać możliwie wielu modeli w ludzkich warunkach i pod jednym dachem? W grę wchodzą Katowice i Kraków. Dużo słucham radia, a z anteną zewnętrzną będę miał kłopot, jak przedstawia się jakość odbioru na antenach pokojowych w tego typu sprzętach?
 

YCRBinMwsC

New member
Witam raz jeszcze! A propos sporu dookoła Sharpa, chciałbym donieść, że pojawił się model XL-HF300PHS, różniący się od 100 i 200 lepszymi głośnikami, chyba identycznymi jak w Onkyo i Pioneerze. Nie chciało mi się już ich porównywać, bo ostatecznie nabyłem moją miłość od pierwszego porządnego odsłuchu, czyli Denka M38, ale słuchałem tego Sharpa i uważam, że jest to bardzo dobry sprzęt za jedyne 800 zł. z groszami. Pozdrawiam
 
Do góry