Dobra mam problem

Yoite

New member
Tak właściwie to witajcie jestem pierwszy raz na stronie :D

Mam problem bo nie wiem jakiego mam wybrać xboxa360 do wykorzystania mam 1000 zł ale nie mam zielonego pojęcia jaki mam kupić

Tv mam Hd oraz wi-fi w domu wiec chciałby mieć tam internet, i żebym mógł grać w gry ściągnięte przez siebie :D proszę o szybką odp i nie piszcie teksta typu
Użyj opcji szukaj.
Bo naprawdę nie mam czasu bo to nie tylko mi ale i kuzynowi na urodziny cała rodzina chce kupić a on ma je w sobotę proszę o odp

Z góry THX
 

beamer

Banned
Za Wi-Fi do Xbox'a trzeba dopłacić bo sama konsola go nie ma. Także do 999 zł za zestaw Premium musisz dorzucić 230 zł za specjalną kartę bezprzewodową: http://www.allegro.pl/item558303133_wifi_do_xbox_360.html

Po sieci w gry nie pograsz bez corocznego 150 zł haraczu za Live: http://allegro.pl/item550912142_xbox_live_gold_12_1_miesiac_wazne_caly_swiat.html

Także 1000 zł nie wystarczy. Szykuj ok. 1250 zł + 150 zł co roku za granie online.

Aha, przeróbka iXtreme pozbawi konsolę gwarancji producenta, bo to już nie będzie Xbox360 i Microsoft się do niej nigdy już nie przyzna. Dostaniesz w to miejsce pewnie jakieś 6 miechów poręczenia sprawności sprzętu od sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Beamer, do gry w sieci wystarczą:
http://www.allegro.pl/item561247249_kody_48_godzinne_na_xbox_live_najtaniej.html

48 godzinne kody za 1zł. W czasie doładowania (czyli 2 dni) możesz grać online. Konto możesz doładować kiedy chcesz, tylko wtedy gdy grasz. Dla mnie to jest lepsze rozwiązanie, bo nie zawsze mam ochotę, a po co tracić pieniądze (150zł za roczny ważny 24h) skoro np. będę grał tylko w weekendy :)

Poza tym, Premium można kupić za 899zł, a co za tym idzie 100zł taniej niż napisałeś :)
 

beamer

Banned
Tak za 899 zł, ale nie o takie Premium chyba koledze chodziło. Takie "Premium" chodzi po 999 zł po allegro. ;)
 

bialy_1

New member
Jednak poczekałbym na Premium z Jasperem, albo kupił Arcade z Jasperem i dysk chociaż 20GB na allegro za 150zł :)
 

beamer

Banned
Dysk twardy staje się powoli koniecznością w Xbox360 (ciszej, chłodniej, szybsze ładowanie gier=krótsze loading'i i płynniejsza gra, oszczędność napędu=dłuższy żywot X'a, możliwość korzystania z części nowych usług Live). Tyle, że z dyskiem twardym Xbox nie jest już wcale taki tani. Taki Xbox z malutkim twardzielem + dodatki (np. WIFI) kosztuje już tyle co mające to już wszystko Playstation 3, a i tak nadal nie będziemy mieć Bluray.

No i do tego płatna gra online na X'a, która na PS3 jest za free. Kolega wspomniał że kupuje dwu dniowe zdrapki za 1 zł. No ale jednak. Jak nam się jakaś gra spodoba to trochę tych złotówek-zdrapek będziemy musieli kupić (np. cooperative mode w RE5). Po zdrapki trzeba się ruszyć do sklepu albo zamówić z allegro (a to już oznacza koszty przesyłki, upierdliwe przesyłki, stratę czasu itd.). Nie każdy ma Empik pod nosem jak go ochota na granie online najdzie.

Coraz więcej usług (netflix, gry casual'owe, muzyka etc.) jest obecnie oferowanych online, a to wymaga co raz większych dysków twardych, które niestety na X'a są małe i drogie. Na X'a muszą być oryginalne, a nie jakiekolwiek 2.5'' (np. 500 GB za 350 zł) jak na PS3.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Beamer. U mnie w X360 siedzi "jakikolwiek" dysk 2,5" 120GB i śmiga bezproblemowo.:p Blu-ray znacznej większości graczy jest niepotrzebny bo... chcą grać. :)Do wifi w X360 wystarczy Acces Point za kilkadziesiąt złotych. Golda tak jak kolega wcześniej wspomniał można zakupic wtedy, kiedy się chce. Kod drapki z Allegro był na moim telefonie w 2 minuty po zakupie. Jakby online w PS3 był taki świetny to już dawno Live byłby darmowy. Usługa na poziomie kosztuje.
Oczywiście już kilkakrotnie dostałeś takie wytłumaczenia i oczywiście nadal przynudzasz w wątkach nie na temat. Czuj się ponownie poinformowany. :)
 

bialy_1

New member
Co do dysku, to jest dokładnie tak jak powiedział "Arsenal", może to być jakikolwiek :)

Bluray wiadomo - filmy, czyli jakość obrazu i dźwięku, ale nie każdy chce to robić. Po co np. młodemu chłopakowi PS3 z blu-ray skoro dla niego to bez różnicy czy widzi film w HD czy nie. Poza tym, Microsoft zapowiadał, że mimo wszystko odbiorniki BD do Xboxa prędzej czy pózniej wejdą na rynek :D

Płatny online? Heh... to już cios poniżej pasa, bo PS3 nawet nie dorasta do pięt xboxowi - w tej kwestii. Powie to prawie każdy, kto ma te 2 konsole :) Poza tym, tak jak mówił "Arsenal", ja również mam zdrapki w parę minut po zakupie na mojej skrzynce mejlowej, bo przelewam pieniądze kontem internetowym.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Od tygodnia gram tylko na ps3 bo mój x360 pojechał do Frankfurtu. Przez ten czas zdążyłem się utwierdzić w przekonaniu że online na ps3 w porównaniu do live`a to zwykły shit. Jeszcze raz dla Beamera: S H I T. Wszystkie wymagane porty na routerze (do psn i każdej z osobna gry) mam otwarte i przekierowane, dmz włączone i co chwila albo mnie nie łączy albo rozłącza w fifce a midnight club zwyczajnie się wiesza. Na x360 bez dmz i otwierania/przekierowywania portów wszystko lata bez problemu. Więc drogi Beamerze - nie masz x360 i live`a to zamilknij w tym temacie bo pojęcia nie masz o czym piszesz a piszesz dużo.
 

beamer

Banned
Nie chciałby wszczynać kłótni, ale PSN ma dokładnie taka samą funkcjonalność jak Live. Płatność nie ma tu nic do rzeczy.

Jeżeli idzie o lagi, typowe problemy sieciowe to są identyczne na obu konsolach.

Nie nie mam Xbox'a, ale mój kolega go ma. Nasz ulubiona PES2009 online chodzi dokładnie tak samo "miernie" na obu konsolach. Marka sprzętu nie ma tu nic do rzeczy. Inne gry sieciowe na X'a też chodzą u niego w kratkę, co zwyczajnie zależy od warunków sieci a nie od samej marki usługi (grałem w FNR 3, Call od Duty, Fifa 2009, NBA 2k9 i parę innych na Xbox'a).

Konfiguracja routera też nic nie ma z tym wspólnego (za marką konsoli albo z tym czy łaczy z PSN czy Live).

Tylko plizzz nie linczujcie. Jeżeli ktoś ma inne spostrzeżenia to widocznie jest jak mówi. Ja tam co innego widziałem.
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Tu się Beamer mylisz, bo najwięcej do powiedzenia przy XboxLive ma dopracowanie gry na poziome Multiplayer. PES09 jest ogólnie słaby, więc i Live może być na nim słaby. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby Live mi się rozłączył. Raz czy dwa miałem problem z połączeniem, ale to jak każdy w tym momencie, bo były problemy z serwerami (cały dzień). Poza tym, praktycznie każda gra chodzi perfekcyjnie na multi (nie wiem jak niskobudżetówki - bardzo nisko budżetówki :))

Ps. Mogę Ci wypisać je... sprawdzisz na własne oczy te tytuły które mam :)
 

arsenal

Moderator
VIP
beamer napisał:
Nie chciałby wszczynać kłótni, ale PSN ma dokładnie taka samą funkcjonalność jak Live. Płatność nie ma tu nic do rzeczy.
Otóż nie ma dokładnie takiej samej funkcjonalności. Płatność ma tu bardzo dużo do rzeczy. Możesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz ale to nie zmieni obrazu rzeczy. Pierwszy łatwy przykład: w zeszłym miesiącu pograłem w Halo2 i Conkera w multi. Dlaczego pograłem? Bo serwery nadal stoją i jeszcze długo będą stać skoro jest na nie kasa. Czy nadal można zagrać po sieci w MGS3 czy SOCOM na PS2? Nie? Dlaczego?
Z utęsknieniem czekam gdy PSN dorówna usłudze Live. Jeśli nadal będzie całkowicie darmowy( w co za bardzo jednak nie wierzę) to z przyjemnością uznam, że Live przegrywa. Bo normalne, że lepiej jest mieć coś dobrze i jak do tego za darmo to już normalnie miodzio. Ale nie można twierdzić, że coś od razu jest dobre tylko dlatego, że jest darmowe. Zwłaszcza jeśli się ma porównanie z konkurencyjną usługą. Czyli gra się bezproblemowo po sieci w Forzę2 z Polakami czy inną dowolną nacją. Z zaproszonymi kumplami. A za chwilę próbuje w GT5Prolouge z niewiadomo kim i po godzinie prób rezygnacja. Nie może być tak, że w WipeoutHD śmiga się spoko online a inna gra ekskluzywna, dla mnie legenda wyścigów od części pierwszej, daje dupy na całego. Nie wiem czy Polyphony coś naprawiło czy nadal mają niewystarczające wsparcie od Sony w kwestii PSN. Bo to jest główny problem. Problem do rozwiązania oczywiście ale już zgadliście-rozwiązaniem jest kasa do wpompowania w system. Skąś ją trzeba przecież wziąć. I to nawet w dobie kryzysu.
I tyle jeśli chodzi o ten offtop.
 

beamer

Banned
Co do problemu żywotności serwerów to masz rację, jeśli faktycznie w MGS3 online już nie pograsz na PS2. Jeżeli serwery są trzymane latami na Live to dobrze.

Akurat bardzo dużo gram w GT5 Prologue. Zdarzają sie kłopoty, ale w sumie 9/10 wyścigów online chodzi bez problemów.

Pamiętajcie też że wiele zależy od kultury osób biorących udział w takim wyścigu. wystarczy że jedna z nich ma np. włączone jednocześnie p2p i już wszyscy cierpią.
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
W takim razie Beamer użytkownicy Xboxa są najbardziej kulturalni na świecie, bo ja jeszcze z LAGĄ na Live się nie spotkałem. Wiesz, co? Przepraszam... w COD3 czasem się zdarzała, ale to chyba była wina silnika graficznego a nie serwerów czy łącza :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
beamer napisał:
Konfiguracja routera też nic nie ma z tym wspólnego (za marką konsoli albo z tym czy łaczy z PSN czy Live).

Aaa, a już miałem się pytać czy dobrze się czujesz:p...konfiguracja routera nic nie zmienia...siała baba mak...

Porównanie Fifa09 x360 live vs Fifa09 ps3 psn na tym samym łączu i routerze (wszystkie niezbędne porty otwarte i przekierowane)...na x360 rozegrałem bez problemu (z 10 razy nie chciało mnie połączyć) ponad 500 meczy a na ps3 100 cośtam co zajęło mi około 2000 (słownie: dwa tysiące) prób. Średnio daje to 20 prób połączenia na mecz...cóż za komfort, to samo z bf: bad company i innymi. Sorry, ale jak x360 wróci od lekarza to zakupię ze 100 zdrapek i wolę grać online przez live. No ale niestety Killzone 2 skazane jest na psn i muszę to przełknąć (łykam tą gierę)
 

beamer

Banned
Czyli mamy wierzyć że na PS3 nie da rady grać online??? Czyli w Killzone 2 nie będzie można pograć online???

Daj spokój sierżant. Nie łudź się, że nie można. Można. Do tego za darmo. Dostaniesz swój łomot w Killzone 2 online/sprawisz komuś łomot i to nie dlatego że zdrapki nie zdrapiesz. Sony daje to za free i nic nie trzeba drapać.

PS. Nie mam pojęcia czemu akurat Ty masz problemy z PSN. Wczoraj na TVN widziałem relację ze wspolnej prezentacji ekip Lecha Poznań oraz Legii. Piłkarze zagrali pomiędzy sobą mecz 10 na 10 w FIFA 2009. Grali na 20 standach Playstation 3. Grali poprzez PSN. Zero problemów. :p
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
Beamer to są wyjątki, które potwierdzają regułę. Czemu boisz się przyznać, że XboxLive jest "jeszcze" lepszy od PSN?
 

beamer

Banned
Nie twierdzę że Live nie jest lepszy. Może jest, może nie jest. Ale na pewno nie na zasadzie że na PS3 nie da rady pograć przez sieć albo że na Live nie ma lagów.
 
Do góry