Dobra jakość za dobre pieniadze

tr.ba

New member
Witam
Zastanaiam sie nad zakupem kina domowego pod telewizor SONY KDL-46X2000
głownie bede ogladal na nim n-ke prawdopodobnie cyfre+ no i oczywiscie jakies filmy na DVD. Zastanwialem sie nad Sony DAV-DZ700FW poszukuje czegos w tych granicach cenowych czyli 2000zl. Prosze o pomoc
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
No cóż... plastikowa zabawka dobra do CRT21". Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać przepaść w jakości pomiędzy TV i kinem...
 

tr.ba

New member
moze jakies propozycje w ogole to w jakich granicach cenowyvh musze szukac a by ta przepasc nie byla jakas wielka. A moze jakies konkretne kino podacie pod ten TV. Prosze o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
popieram w całości Pablo. Do takiego telewizora to będzie totalna lipa.
Nie podałeś żadnych potrzeb kina- /wielkość pokoju, kolumny stojace czy wiszące, kolor kolumn ?, wyposażenie kina , tylko do kina czy również do muzyki/ . Ale powiem Ci co najczęściej ludzie wybieraja do akiego telewizora:
Harman 132 + dvd 37 + Kolumny JBL balboa za 5000 zł
Marman + kolumnny Jamo - za 6400 zł
Onkyo 504 / 404 z Tannoyami - za 3099 zł
Onkyo 504 / 404 Z Quadralami - za 2699 zł
Ten sprzęt zapewni Ci jakość odpowiednią do takiego telewizora.

Jesli zostajesz przy 2000 zł - to JVC QPD 27 + dvd
Pioneer DCS 360
Panasonic SC st1

Zestaw JVC ampli 5062 + DVD 342 + kolumny drewniane JVC - za 2399 zł
Zestaw Panasonica ampli 40+ dvd 42+ kolumny jamo - 2399 zł

pozdrawiam

pozdrawiam
 

tr.ba

New member
dzieki za propozycje mysle ze jednak warto poswieci troche wieksza kase w granicach 4000zl czy 5000zl wiec mam takie pytanie kupuje zestaw z dvd ktore ma opcje konwersji do formatu 720p czyli rozumiem ze zwykle film beda w HD tak ??? a i jeszcze jedno niektore zestawy maja opcje: przystosowane do oddtwaraznia blu-ray czy DVD-HD czyli w przyszlosci bede mogl oddtwarzac takie plytki??? i ostatnie pytanie czy na n-ce nadaja format 7.1 ??? sora za ten grad pytan ale jestem jak widac malo obeznany w tym temacie Prosze o pomoc
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Filmy nie będą w HD. Przeskalowanie pomoże w uzyskaniu rozdzielczości (pozornej) optymalnej dla matrycy Twojego TV. Co nie znaczy, że nie nastąpi subiektywna poprawa jakości obrazu. Także niestety, nie ma mowy o odtwarzaniu Blu-ray czy HD-DVD. Do tego potrzebne są specjalne czytniki. Jeżeli chciałbyś iść w kierunku późniejszej jak najtańszej rozbudowy do mediów HD, proponuję zamiast zakupu DVD rozważyć zakup Media-Center i późniejszą rozbudowę go o jeden tylko dodatkowy napęd. Minus takiego rozwiązania - konieczna większa inwestycja na dzień dobry. Co do amplitunerów - uważam, że propozycja Kikiego (ta z H/K lub Onkyo) to świetny kompromis pomiędzy jakością i ceną.
 

tr.ba

New member
Więc chyba ostatecznie zdcyduje sie na zestaw Onkyo HTE 504/404 H200 tylko kiki podal ze kosztuje on nieco ponad 3000 a ja niestety znajduje wyzsza oferte :/ moze ktos ma jakis link do sklepu internetowego gdzie rzeczywiscie bedzie to 3099 a i jeszcze jedno pytanie jest to system 5.1 czy moge go pozniej zmodyfikowac na 7.1 ???
 

raduspl

New member
gkozoduj napisał:
ale ten zestaw nie posiada HDMI....

proponuję:
- Sony STR-DG700/S,
.......

Bardzo fajny zestaw - od pewnego czasu przeglądam fora bo noszę się z zakupem kina. Myślę, że wezmę podobny zestaw (STG-DG700/S + DVP-NS76H/S + PRISM) - na allegro do wzięcia za 2100.
Tylko jakie kable dokupić?
- telewizor Philips 21PF7411 z HDMIx2 (jedno zajęte dla n-ki)
- n-box (chciałbym wykorzystać wyjście S/P DIF do słuchania radia z kosmosu)
- magnetowid VHS
???

radusp
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HDMI w amplitunerze nie jest Ci potrzebne, jak chcesz podenerwowac sąsiada kup jamo (tylko będzie w tym zestawie bez suba), tannoy cieszy oko i ucho, sub w zestawie.
HTS100_Group_GrilleOn.jpg
 

gkozoduj

New member
tr.ba napisał:
A do mojego telwizorka lepszy bedzie Onkyo HTE 504/404 H200 czy zestaw ktory proponuje gkozoduj i czy w ogóle to złacze HDMI przy amplitunerze jest mi potrzebne ?? czy nie wystarczy przy samym DVD

Amplituner Sony posiada 2 wej. i 1 wyj. HDMI i to jest najnowsze złącze audio-video w jednym, a podrzebne jest np. do podłączenia DVD i n-ki do TV z jednym wej. HDMI. Onkyo z przełacznikiem HDMI to kwota ok. 2300zł (np. model 604)...
 

tr.ba

New member
a co powiecie na amplituner Pioneer VSX-AX2AV jest duzo drozszy ale jednak ma HDMI i co dla mnie wazne mozna podlaczyc iPoda tylko moze macie jakies propozycje głośnikiów no i dvd ??? i co sadzicie o tym pomysle ???
 
Do góry