Dobra antena pokojowa

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam
W niedługim czasie będę potrzebował dobrej anteny pokojowej. Mieszkam w bloku na 4 piętrze i to jest ostatni blok na osiedlu. Na Allegro jest zatrzęsienie tego sprzętu, niektóre mają naprawdę ładny wygląd a niektóre to zwykłe anteny z 2 teleskopowymi "pręcikami". Którą moglibyście mi polecić do cyfrowej TV naziemnej? Na co zwrócić uwagę? Czy takie coś się nada NAJMOCNIEJSZA ANTENA POKOJOWA DVB-T ANALOG ELITA (1869462011) - Aukcje internetowe Allegro.

Dzięki
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
CIęzko powiedziec. NAjlepiej jakbys miał mozliwosć przetestowania jakiejsc zwyklej, bez przeplacania. Podobno najzwyklejsza antena pokojowa powinna sobie radzic, ale z analogiem to raczej kiepsko bywało. Rozumie, ze nie maz mozliwosci podpiecia się pod zbiorczą lub wustawienia swojej na balkon lub dach?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
CIęzko powiedziec. NAjlepiej jakbys miał mozliwosć przetestowania jakiejsc zwyklej, bez przeplacania. Podobno najzwyklejsza antena pokojowa powinna sobie radzic, ale z analogiem to raczej kiepsko bywało. Rozumie, ze nie maz mozliwosci podpiecia się pod zbiorczą lub wustawienia swojej na balkon lub dach?

Do zbiorczej nie mam możliwości. Z ustawieniem anteny na balkonie nie było by problemu ale ja chcę pokojową z tego względu że mam 2 tv, miałem wcześniej rozdzieloną kablówkę. Teraz będę miał TV N w "salonie" :)) 15mkw) a do sypialni chciałem tylko jakąś pokojową żeby znowu kabli przez całe pokoje nie ciągnąć. Zależy mi żeby TV nie stał bezużyteczny a oglądać go będe sporadycznie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
MOze zrob tak, kup jakąś zwykła w sklepie typu Aychanm real i upewnij się ze mozna zwrocic. SPrawdz czy działa i najwyzej oddaj na drugi dzien.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Może dziwne pytanie... A'propos

Mam wolny kabel antenowy pociagniety od anteny satelitarnej. Czy jeśli go ( kabel ) podłączę do TV ( z wbudowanym tunerem do odbioru TV naziemnej cyfrowej ) to "złapię" ten cyfrowy sygnał telewizyjny?
 

Damixsat

New member
Ta antena w podanym linku spokojnie się nada,ma dobre parametry jak na antenę pokojową. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ta antena w podanym linku spokojnie się nada,ma dobre parametry jak na antenę pokojową. Daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś.

Ok. ale dopiero gdzieś w lutym będę brał. Jak poczytałem w necie to polecają taką płaską Signal. Piszą również żeby nie sugerować się db. bo w tv cyfrowej im więcej db to może zakłócać sygnał. Sam już nie wiem na co patrzeć. Ta Signal ma wzmocnienie 21db a Elita 32db. Miałem od kumpla zwykłą pokojową ze wzmocnieniem regulowanym i złapałem tylko analog i to w kiepskiej jakości, więc czy kupno nowej anteny coś poprawi, zobaczymy.
 
Do góry