Dobór zestawu

radosz0

New member
Cześć.

Mam prośbę o dobranie amplitunera do głośników.
Jeśli chodzi o głośniki zastanawiam się między Mission M35i lub Mission MX5 natomiast nie bardzo wiem jaki dobrać do tego amplituner.
Zestaw będzie wykorzystywany w 80% do muzyki (metal, rock) i 20 do filmów.
Salon ma ok 20m przy czym połączony jest z kuchnią i jadalnią (otwarta przestrzeń) w sumie ok 60m2.

Z góry dzięki z podpowiedź.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kupujesz cały zestaw czy tylko fronty? Bo jeśli tylko fronty to może lepiej wzmacniacz stereo - bo piszesz że 80% muzyka, a wzmacniacz sprawdzi się lepiej. I napisz jaki budżet?
 

radosz0

New member
Niby mam 6000 ale chciałbym coś zaoszczędzić więc może zatrzymałbym się na 5000 zł.
W zasadzie myślałem o zestawie fronty, podstawkowe i subwoofer ale szczerze mówiąc średnio się na tym wszystkim znam więc może jakaś dobra rada?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem Mission MX4 i jak dla mnie to były kolumny do spokojniejszej muzy. Do metalu zwróć uwagę na ofertę Klipsch-a, Paradigm-a, JBL-a. Jeśli głównie muzyka ja bym na Twoim miejscu kupił amplituner stereo np. HK3490 i do tego fronty i ewentualnie sub. Sub przy filmach się przyda. Z kolumn zerknij na Klipsch RF-62, Paradigm Monitor 9 v.7, JBL Studio 190. Chyba że bardzo Ci zależy jednak na amplitunerze kina domowego to masz Denona X2000, Harmana avr270/370, Marantza 5007.
 

radosz0

New member
Gdybym się decydował na stereo to brałbym Paradigm Monitor 9 v.7 + Paradigm PDR-100.
Klipsch i te JBL-ki nie przypadają mi do gustu wizualnie a to też ważne.
Nie wiem tylko co z tymi Harmanami, ostatnio sporo się naczytałem o awaryjności:/
Możesz to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błedu?
Czy coś zamiast Harmana ewentualnie?
Natomiast gdybym się uparł przy zestawie kina domowego to do tych trzech amplitunerów, które mi radziłeś na necie zestawiają je z Jamo S 608 HCS3 + Sub 360 lub JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1.
Co powiesz na takie zestawienia?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Gdybym się decydował na stereo to brałbym Paradigm Monitor 9 v.7 + Paradigm PDR-100.
Klipsch i te JBL-ki nie przypadają mi do gustu wizualnie a to też ważne.
Nie wiem tylko co z tymi Harmanami, ostatnio sporo się naczytałem o awaryjności:/
Możesz to potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błedu?
Czy coś zamiast Harmana ewentualnie?
Natomiast gdybym się uparł przy zestawie kina domowego to do tych trzech amplitunerów, które mi radziłeś na necie zestawiają je z Jamo S 608 HCS3 + Sub 360 lub JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1.
Co powiesz na takie zestawienia?
odpuść tego ampli i jak to heniek ma być to wzmak hk 980
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym poszedł na Twoim miejscu w stereo. Albo kup na razie amplituner kd i do tego na początek lepsze fronty + ewentualnie jak starczy kasy jeszcze sub. Resztę kolumn możesz dokupić później.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jamo i te JBL-e sobie odpuść. To dużo niższa półka i cenowa i jakościowa. Zobacz jeszcze Magnat Quantum 677. Choć ja bym wybrał Paradigm. W sprawie oferty napisz do blackninja, ma dobre ceny. Tylko może jeszcze dla pewności wstaw schemat pokoju. Bo piszesz że jest część otwarta, ocenimy czy te kolumny dadzą radę. Bo może się okazać, że trzeba myśleć o modelu 11 V.7
 
Ostatnia edycja:

radosz0

New member
Nasmarowałem orientacyjne rozmieszczenie głośników w salonie.
Proszę o opinie i ... kończmy to bo już się nie mogę doczekać głośniczków:)
 

Attachments

  • ROZMIESZCZENIE GŁOSNIKÓW.jpg
    ROZMIESZCZENIE GŁOSNIKÓW.jpg
    115,8 KB · Wyś: 87

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam trochę dylemat co Ci doradzić. Gdyby to było pomieszczenie stricte zamknięte 19m2 to 9v7 spokojnie by je nagłośniły. Trochę mnie martwi ta część otwarta. Trochę basu może uciekać. Może ktoś na forum ma podobny układ i coś jeszcze doradzi. Idealnie by było wypożyczyć za kaucją kolumny i posłuchać. W razie czego możesz wspomóc kolumny subem. Tylko najlepiej o konstrukcji zamkniętej, żeby nadążał za kolumnami.
 

radosz0

New member
Oki stało się :) Harman Kardon HK980 + Paradigm Monitor 9 v7 już są.
Teraz kable - proszę o poradę.
Odległość do 2m, cena ? Hmm nie wiem czy coś do 200-300 zł można kupić coś dobrego?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie czy:
- usłyszysz róznice miedzy drogim, a zwykłym?
- czego potrzebujesz, w ktora stronę chcesz isc z barwą dźwięku?
- ile jesteś w stanie przeznaczyć, za np. metr kabla? Z konfekcją zawsze drożej.

Masz zestaw z duza iloscia basu, HK niskiego, Paradigmy szybkiego. Zaczalbym do srebrnego QEDa - polepszy rozdzielcosc, jest szybki
HORN - PRODUKTY :: DLA DOMU :: QED :: PRZEWODY AUDIO - GŁOŚNIKOWE :: C-QEDREV/50
Unikałbym VDH, który jest bardzo basujacym kablem, Chord chyba tez się nie sprawdzi - bardzo ociepla.

Niestety z kablami jest tak, ze trzeba posłuchać ich w domu, bo z każdym systemem zagrają inaczej. Wymienia się je dopiero gdy skompletujesz wszystkie elementy
 
Ostatnia edycja:

radosz0

New member
Potrzebuję 2x1,5m , nie wiem czy takie długości są dostępne.
Jeśli tak to ewentualnie mógłbym brać te, które proponujesz bo nie chciałbym przekroczyć 300 zł.
A ewentualnie z tej firmy ale ciut tańsze są któreś godne polecenia, max 300 zł.
 
Do góry