Dobór zabawek do nowego salonu:)

mr_qpa

New member
Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na forum więc tym bardziej witam serdecznie;)

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkanka i powoli je wykańczam. Przyszła kolej na salon (patrz załącznik, okna na stronę południową), a to oznacza zakup zabaweczek :D Niestety z uwagi na skalę zarobków muszę zdecydować się na technikę małych kroczków.
Do rzeczy. Pierwszą sprawą jest wybranie układu rozmieszczenia TV/narożnika. Pod uwagę brałem układ zaznaczony na czerwono. Jednak po oglądnięciu testu PS50A551 zacząłem rozważać jej zakup (naprawdę konkurencyjna cena plus raczej wygodniejszy rozkład pomieszczenia-żółty). Oglądnąłem już dziesiątki TV i zgłupieć można. Najgorsze jest to, że moim zdaniem, telewizor wyższej serii wcale nie musi dawać ładniejego obrazu :confused:. Może to wina tego że oglądałem głownie w sklepach nie dla idiotów i pokrewnych.. Chociaż oglądanie na słabym sygnale też daje jakieś pojęcie o jakości elektroniki (chyba się nie mylę?). Moje subiektywne odczucia PS50A551 i A451 postawiły wysoko w moich rankingach (szczególnie jak nie patrzy się na cenę w MM czy SATURNIE).Tego pierwszego widziałem na odpalonej prezentacji VIERY, drugiego z puszczonym meczem siatkówki TVP HD, EUROSPORT HD (mecz tenisa) i prezentacji PIONEERa.
Skłaniam się ku zakupowi A551 bo bądź co bądź Full HD to przyszłość, a mam nadzieję że TV posłuży mi minimum 5 lat. Czy to dobry wybór? TV ma być używany do oglądania N-ki albo Cyfry (jeszcze nie zdecydowałem), w przyszłości pewnie pojawi się konsolka i pewnie z biegiem czasu BluRay. Oglądanie z prawdziwego zdarzenia (czyt. filmy, a nie tvn24) raczej wchdozi w grę w nocy lub wieczorami, w oknach rolety zewnętrzne. Czy plaźmie nie zaszkodzi żę będzie stać ok 30-40 cm od grzejnika?
Dobrze kombinuję czy też lepszy jest układ czerwony i mniejszy TV (Panas 42PV80?)
Aha jeszcze jedno WAF w moim przypadku nie istnieje - jak sobie wymyślę tak będę miał, a do wybranego ukłądu dokupi się meble.
Dalszym krokiem jaki przewiduję jest zakup kina domowego. Tu znowu wspieram się opiniami forum :) Słyszałem wczoraj w saturnie ONKYO 606 z JBL SL80 - się podobało (nawet bardzo) chociaż raczej poza moim zasięgiem finansowym. Słyszałem też YAMAHE 463 z zestawem N50/N60 tyle że cichutko grającą w trybie stereo na płycie klienta - też miłe dla ucha,chociaż tak jak piszę to wstępne wrażenia. Myślę nad osłąwionym ;) zestawem JAMO 606 i ONKYO 606 i później ewentualnie go rozbudować (czy to dobra baza?). Decyzję będę raczej podejmował po odsłuchach ale chciałbym obrać jakiś kurs (przwidzieć meble, okablowanie pod przyszłą rozbudowę). Pierwsze zasadnicze pytanie czy potrzebny mi w układzie jak na rysunku zestaw 5? Czy z takiego ustawienia i powieszenia tylnych monitorów na ścianie (gdzie? na jakiej wysokości?) uzyskam efekt surround? A może lepiej skupić się na dobrym (no ok przyzwoitym :pP ) przodzie? Sądzę że sprzęcik będzie w 60-70 proc używany do muzyki (a ta jest różniasta, bez klasyki, metalu i ciężkiego rocka).
Na koniec: gdzie kupic? :D

Pozdrawiam!

EDIT: ale mi elaborat wyszedł... przepraszam :)
 

Attachments

  • pokoj.pdf
    3,2 KB · Wyś: 134

mr_qpa

New member
Dzięki.
Panasa tego modelu nie widziałem.. Postaram gdzieś go "upolować". Szajsung-a widziałem, podoba mi się, no i ma 50'. Poza przekątną posiadają jakieś szczególne plusy przemawiające za którymś z nich? Wiem że oba zbierają tu pochlebne opinie.

Co do zestawu ampli+kolumny to koszt chyba prędzej zbliżony do 4,5kpln...
 
Do góry