dobór wzmacniacza.

buszi

New member
Witam.Chciałem prosić o radę gdyż tak jak w temacie chodzi o dobranie wzmacniacza do moich kolumn a mam połaczone dwie pary są to JBL e80 połaczone z MAGNAT QUANTUM 673 i do tej pory grało to mi z CAMRIDGE AUDIO 540r i grało to naprawde bardzo dobrze ale w koncu przyszedł na niego czas i sie popsuł a że to był amplituner który dostałem w przencie to teraz chciałbym nabyć wzmacniacz który by uciągnął te dwie pary kolumn i zagrał jeszcze lepiej a kwota którą dysponuje to max 1300zł.Pokój mam spory bo 18mk.Grzebałem za jakimis używanymi na allegro i znalazłem takie coś;
Wzmacniacz Yamaha AX-870 wysoki model Stan BDB (6009200986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
_ ONKYO INTEGRA A-8870 _TOP MODEL_PILOT (6018538286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
# Cambridge Audio Azur 550A PILOT # ŚWIETNY MODEL# (6012732246) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
YAMAHA AX - 596 wzmacniacz zintegrowany Konstancin-Jeziorna
Proszę pomóżcie,bo naprawdę mało sie na tym znam.Pozdrawiam.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam.Chciałem prosić o radę gdyż tak jak w temacie chodzi o dobranie wzmacniacza do moich kolumn a mam połaczone dwie pary są to JBL e80 połaczone z MAGNAT QUANTUM 673 i do tej pory grało to mi z CAMRIDGE AUDIO 540r i grało to naprawde bardzo dobrze ale w koncu przyszedł na niego czas i sie popsuł a że to był amplituner który dostałem w przencie to teraz chciałbym nabyć wzmacniacz który by uciągnął te dwie pary kolumn i zagrał jeszcze lepiej a kwota którą dysponuje to max 1300zł.Pokój mam spory bo 18mk.Grzebałem za jakimis używanymi na allegro i znalazłem takie coś;
Wzmacniacz Yamaha AX-870 wysoki model Stan BDB (6009200986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
_ ONKYO INTEGRA A-8870 _TOP MODEL_PILOT (6018538286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
# Cambridge Audio Azur 550A PILOT # ŚWIETNY MODEL# (6012732246) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
YAMAHA AX - 596 wzmacniacz zintegrowany Konstancin-Jeziorna
Proszę pomóżcie,bo naprawdę mało sie na tym znam.Pozdrawiam.

Popatrz na dział "Sprzedam"
jest tam Cambridge audio 640 v2

nie wiem czy ma wejscia na 4 głosniki musisz obadac.

pzdr
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ,ale nie widzę żadnego sensu podłączania dwóch par kolumn -chcesz aby grały "naraz " ? ,ma być głośniej ?

JBL E80 to są beznadziejne kolumny ,nie nadają się do użytku domowego ,co najwyżej na jakiś festyn ,Magnat przynajmniej zapewnia większą kulturę
Ze wzmacniaczy które wymieniłeś najbardziej bym się skłaniał ku Yamaha ,dobrym partnerem dla Magnatów może być też NAD
 

buszi

New member
Na początku miałem JBL e80 a później kupiłem Magnat Quantum 673 i po podłączeniu samych magnatów brakowało mi basu,więc podłączylem do nich te JBL i dopełniły całość a dźwięk był dla mnie satysfakcjonujący i tak jak pisałem grało mi to z amplitunerem Cambridge Audio azur 540r a że ampek miał już swoje lata,więc sie popsuł i wcale nie słuchałem głośno w chwili jak to się stało,wręcz cicho sobie leciała muzyczka tak jak by jakies zwarcie się zrobiło ale patrzyłem to bezpieczniki są całe,wiec już nie chce nawet go naprawiać tylko kupić do tego jakiś wzmacniacz do 1300zł
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
ES raczej kino i głośne/koncertowe słuchanie muzyki. E80 to już całkiem sprawne brzmieniowo kolumny, równo i w miarę neutralnie jak na JBLa.
 
Do góry