Dobór telewizora

matyja

Member
Proszę o pomoc przy wyborze telewizora. Informacji oraz opinii na Internecie co niemiara. Dylemat, jak był przed wyborem, tak i nadal jest... :)

Potrzebuję telewizora ~50''. Telewizor będzie wykorzystywany w domku jednorodzinnym (DVB-T, Cyfra+, DVD, PS3) Nie wiem, czy plazmę, czy LCD, ale posiadając ograniczony budżet, ten pierwszy będzie chyba odpowiedniejszy. Pieniądze, jakimi dysponuję to 3-4k zł.

Proszę też o opinie, czy zaproponowany sprzęt będzie zadowalający, czy nie lepiej chwilę odczekać i kupić coś droższego..., ewentualnie mniejszego...

Z góry dzięki za pomoc!
 

Lwiecz01

New member
Jeżeli nie interesuje Cię 3D, tylko jakość obrazu i kolorów, to mam na sprzedaż rewelacyjnego Pioneera 507XD w idealnym stanie. Oczywiście o ile bierzesz pod uwagę używany. Poczytaj, poszukaj i ew. daj znać :)
 

matyja

Member
Za mało danych : [...]
więc tak...

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
6x4 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
4-5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-3 os.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Raczej na wprost ale zdarza się że pod minimalnym kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Telewizor będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Latem nie świeci, ale zimą świeci w godzinach 11-13
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
na pewno USB, kilka HDMI, D-SUB (może się obejść bez), ale to już chyba standard
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
CYFRA+; DVB-T
10.Jakie urządzenia ?
Konsola PS3; kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
Zależy od dnia ale około 3-4 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Są w ogóle w produkcji jeszcze matowe matryce? :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Sport-natura-serial
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak - 30%
16.Preferencje co do marki ?
brak
17.Preferencje co do wielkości ?
50-60''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Wolne przełączanie kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Popołudnie-wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
5 tyś.zł (wolałbym troszkę mniej, ale jak już trzeba to trudno)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Niekoniecznie musi mieć 3D, tak, jak napisałem wcześniej, nie jestem zwolennikiem obecnej technologii

Prosiłbym jeszcze o nie branie pod uwagę tylko plazmy albo tylko LCD. :)
Dzięki za pomoc!
 

matyja

Member


na co dzień mam styczność z Sharp'em 52LE820E i jestem zadowolony...
jego wady, to brak filmów po DLNA (z czego i tak nie korzystam) oraz (niestety) wolne działanie podczas oglądania kanałów HD w DVB-T, tyczy się to zarówno przełączania kanałów, jak i obsługi telegazety, czy ustawień TV

co do tych telewizorów zaproponowanych przez Ciebie, to zauroczony jestem tym Samsungiem 64'', ale jego cena.... :(
w ogóle ciężko z dostępnością tych telewizorów... możesz mi napisać, czy mógłbym je u Ciebie dostać i w jakiej cenie?

mogę też wiedzieć, co uważasz na temat Sharp'a LC-60LE635E
telewizor wygląda całkiem nieźle, a i cena jest bardzo zachęcająca...
 

matyja

Member
świetna wiadomość :D

takie pytanie jeszcze, na stronie producenta napisane jest, ze w zestawie znajduje się karta WLAN - czy to prawda? pytam, gdyż do testów wykorzystywaliście kartę z innego telewizora...

i jeszcze takie pytanie, skoro telewizor ma wbudowany tuner DVB-S/S2, to czy istnieje możliwość zmuszenia go do współpracy z modułem Cyfry+? Jak w ogóle takie rozwiązanie się sprawdza? Czy lepiej zostać przy dekoderze i telewizorze, jako osobne urządzenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak współpracuje , ciężkie jest tylko ustawiania własnych preferencji. Lepiej jest zostać z oddzielnym tunerem.
Dongl jest w komplecie.
Trzeba uważać bo on jest z instrukcją obsługi i jeden z klientów wyrzucił go do śmieci i miał pretensje że mu internet nie działa.
 
Do góry