dobór telewizora LG z serii lm do pokoju 2,5m

dyzio55

New member
Na wstępie pozdrawiam wszystkich . Planuję zakup telewizora lg z serii LM.
Tv będzie służył głównie do oglądania blu-ray 3d , filmów hd i fullhd, xbox360 i ps3, odległoś od tv 2,5-3m
i moje pytanie :
1:czy tv 55 calowy do takiego pokoju nie będzie za duży (nie będę dużo oglądał raczej wieczorami), proszę o dopowiedz osoby które posiadają tak wielkie tv i podobną odległość i jak u nich wygląda 3d z 2,5m
2. który model wybrać LM670S (100hz) czy LM765S (200hz) różnica 300zł
 

dyzio55

New member
sprawdzałem w sklepie internetowym OleOle!. ale nie o to się pytałem może się różnić nawet o 1000zł jeżeli będzie wart dołożenie do tych 200hz do uzbieram
 

benedetti

New member
Mam 2,5 - 3 metry i 47". Jakbym miał kupować jeszcze raz to wziąłbym telewizor z mniejszą ilością "bajerów" a za to 55". Piszesz, że będziesz oglądał HD więc zdecydowanie brałbym jak największy, nie będziesz żałował :)
 

aros1975

New member
Ja mam 55LM765S. Oglądam z odległości 4,2m i jest idealnie.

Przesunąłem wersalkę na 2,5m. Jest zbyt blisko - patrzysz na obraz TV blisko jednego boku i nie ogarniasz tego, co się dzieje na drugim.

Może to subiektywne, ale radziłbym Ci wybrać się do sklepu, odmierzyć 2,5m i sprawdzić na własne oczy.
 

dyzio55

New member
aros1975 możesz sprawdzić jak wygląda 3d z 2,5-3m

może się da przyzwyczaić do 55 cali ,

miałem tv 21" i było ok, zmieniłem na 32" tv wydawał mi mi się duży w porównaniu do 21" ale nie wróciłbym do 21" , po czasie tv 32" wydaje się mały
 

aros1975

New member
aros1975 możesz sprawdzić jak wygląda 3d z 2,5-3m

może się da przyzwyczaić do 55 cali ,

miałem tv 21" i było ok, zmieniłem na 32" tv wydawał mi mi się duży w porównaniu do 21" ale nie wróciłbym do 21" , po czasie tv 32" wydaje się mały

Wiesz, przy zamianie z 21'' na 32'' przy odległości 2,5-3m to wcale się nie dziwię, że 32'' wydaje Ci się mały. Ja zamieniłem 47'' na 55''. Z mojej odległości 55'' wiszący na ścianie jest idealny.

Gdy zmniejszam odległość robi się niezbyt. Zasada, że odległość od telewizora powinna wynosić minimum 2x przekątna tutaj ewidentnie sprawdza. Odsuwałem wersalkę. Myślę, że 3m to minimum, by się dało jakoś oglądać. Już nie wspomnę, że na takiej przekątnej HD wygląda z bliska OK, ale SD to dramat.

Jednak -jak pisałem - to moje oczy i moja ocena, a Wam radzę sprawdzić samodzielnie.
 

dyzio55

New member
proszę o opinię innych posiadaczy tv 55" i posiadającą podobną odległość od tv czy nie przeszkadza w oglądaniu (na różnych forach jeden mówi ze ok iny ze za duży ). na pewno z początku 55cali będzie się wydawało ogromne ale myślę że da się przyzwyczaić.

Najlepiej pójdę do sklepu odmierzę 2,5m , wezmę pendriva z filmami mkv i 3d i zobaczę
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Oglądam 55LM670 z odległości ~4 metrów. Jest sporo, powiedziałbym że na granicy. Przy odległości 2,5 metra moim zdaniem 55" to za dużo. Mam tu na myśli jakość HD, bo przy SD w ogóle nie ma o czym mówić.
 

dyzio55

New member
jednak się zgodzę z tym że 55" to za dużo
wczoraj założyłem okulary LG i 3d wyglądało ładnie na 47" a 55" po bokach był lekko rozmazany , mówię o odległości 3m .

jeszcze jedno pytanie czy wybrać tv LG 47LM660S czy LG 47LM765S różnica 1000zł (warto dodać te pieniądze do 100hz więcej i okularów dual play)?
 
Do góry