Dobór subwoofera

Cyborg65

New member
Witam

Co do suba pod taką muzę to raczej zamknięty i 12" bym polecił
dodam
Nad C326BEE
Cambridge Audio AZUR C550A
Xindak MT-1
Audiolab 8000SE
Bo lekko latane to ?
P:lol:zdrawiam
PS
Dlaczego wzmak ?
 

kofek

New member
Bo mój stary amp stereo gra lepiej niż 807 jeżeli chodzi o muzykę.

Musze znaleźć miejsce do osłuchu.

Może jakieś konkretne modele tych subów ???
 

pkomp

New member
stecko możesz tego nie widzieć ale tak jest - w przypadku basu metraż ma znaczenie ale jeszcze wieksze znaczenie ma stosunek długości scian....nie twierdzę że 8 cali nie zagra ale nigdy nie dostaniesz niskiego mocnego basu(szczególnie z kolumny zamknietej) przy tak małym głosniku

zrozum to bo kręcisz gadasz coś o akustyce a nie masz pojęcia o co chodzi
to że jest duży sub nie znaczy że nie zagra w małym pomieszczeniu i na odwrót - to jest akurat pomijalna kwestia

piotrze nie słyszałeś to zamilcz - to nie dudni - to ZAJ...CIE GRA - tylko trzeba wiedzieć co jak zestawić i jak zestroić z pomieszczeniem
i nie gadaj o jakis falach stojących o których nie masz pojęcia - patrz to co napisałem dola kolegi stecko i od tego zacznijcie zanim zaczniecie wogóle poruszać temat fal stojących
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Masz zbyt małą wiedzę na temat akustyki i nie zamierzam z kimś takim polemizować a Twoje niedostatki i przekazywane bzdury jak tylko wypatrzę będę krytykował. Wiedzą internetową i linkowaniem nie nadrobisz doświadczenia które ja posiadam w tej dziedzinie od blisko 30 lat. Mów mi stary, dziadku ale nigdy nie mów "zamilcz" bo mam syna starszego od Ciebie.
 

Cyborg65

New member
Witam

Każdy będzie zachwalał to co ma nie ważne że nawet nic innego nie słuchał.
Nawet na to nie patrz. Mi w basach pasi Magnat ale to mi.
Ty musisz posłuchać i coś wypatrzysz.(sorka wysłuchasz)
Słuchamy podobnej muzyki stąd 12" ale jak ci się spodoba 8 to co mi do tego.
Ważne że jest wybór reszta to drobiazgi.
P:lol:zdrawiam
PS
Panowie obydwu was lubię a tu takie ......
 

pkomp

New member
haha tylko tak skwituje twoja wiedzę - zachowujesz się jak kaczyński próbując wmawiac ludziom cos co nie istnieje (tak jak ta twoja wiedza) - walisz jakies ogólniki i czep[iasz się ludzi że wciągają cię nosem pod wieloma względami...zazdrość?na to by wychodziło...więc powtórzę - jak nie masz nic konkretnego do przekazania to zamilcz i nie draznij
chwalisz sie doświadczeniem - juz o nim pisałeś - 30 lat?praktyki w studio....sory gościu - co ty możesz wiedzieć o moim doświadczeniu?przyszedłeś swoje frustracje tu wywalac że 30 lat doświadczenia i guzik masz pojęcie?pretensje miej do siebie i skończ już
jakbys miał to doświadczenie i pojęcie to byś bzdur nie pisał tylko przekazał wiedzę.....żałosne
 

Toomcat

New member
wczoraj znajomy pokazał mi suba Mission M6AS w bardzo dobrej cenie. Miał takiego i sobie chwalił. Co o nim myślicie? Da sobie radę w moim pokoju 23m? Znalazłem niewiele opini o nim.
 

Cyborg65

New member
wczoraj znajomy pokazał mi suba Mission M6AS w bardzo dobrej cenie. Miał takiego i sobie chwalił.

Myślę dalej to co w poście 45.
Zdecydowanie namawiam do posłuchania tego a jeszcze bardziej zdecydowanie namawiam do posłuchania reszty w podobnej cenie
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sonytg

New member
Posłuchaj Jamo Sub 250 ,który jest subem szczelinowym ,chyba że będzie za mało to Sub 300 ale zapewniam że w Jamo 300 ciśnienie jest powalające.
 

kofek

New member
Mam jeszcze jedno pytanie, przyszło mi do głowy czy nie lepiej będzie dokupić końcówkę mocy i używać onkyo 807 jako przedwzmacniacza w stereo. Jaka jest różnica pomiędzy ralem 3 a 2 ? cena za pierwszy to ok 2.100 a za drugi to ok 2.600. Warto dopłacić ?
 

pkomp

New member
można i do tego dodatkowy zestaw kolumn ładnie grających w stereo - tyle że raczej do tej końcówki dokupiłbym osobne źródło i kompletnie rozdzielił systemy - im mniej klocków po drodze tym lepiej
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A co myslicie o subie Canton Sub8 lub starszym AS 85.2 SC do otwartego pokoju 16m2?
Oba maja bassreflexy, pierwszy do podłogi, drugi do przodu, oba mają 22cm głośnik, czyli ok 9 cali. Czy położenie bassreflexu coś zmienia? Wiem, wiem, nie sa to obudowy zamknięte, ale widzę, ze wiekszość producentów jesli juz robi suby z BR to kierują go do podłogi. Dlaczego, skoro poleca się odsuniecie od sciany kolumn, szczegolnie tych z BR z tyłu?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiem, ze Canton, to marka , która stoi w marketach, ale jakos nie chce misię wierzyć, że tak popularnnych kolumn w Niemczech nikt nie ma na tym forum? Według mnie graja całkiem nieźle. Wiem, tez ze AS 85 SC wyglada troche jak z zestawu plastikowego, ale nie o wyglad sie rozchodzi a o rodzaj konstrukcji. Macie moze jakies doswiadczenia lub teorie? Bede wdzieczny za kazde.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
troszkę drogawy jak na możliwości a i mała membrana...no i bassrefleks ale jak kto lubi :)

co do kierowania BR czy głośnika do podłogi chodzi o odbicie i podbicie odbijanej fali - można to wykorzystać ale trzeba to robić z głową dlatego jak ma się BR z tyłu to zaleca się odsunięcie kolumn od ścian a szczególnie od rogów
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Naprawde myslicie ze 9 cali zrobi wielką roznice miedzy 10 cali do otwartych 16 metrow? na zamkiete obudowy mnie chyba nie stac.
 

pkomp

New member
krzysztof nie 9 a 8.25 :) - ta zrobi szczególnie w najniższym paśmie no i przy tym samym poziomie głośności głośnik nie będzie się tak męczył - mały musi się namachać żeby dobre ciśnienie było :)

syriusz yamaha? :)
 

syriusz76

Member
krzysztof nie 9 a 8.25 :) - ta zrobi szczególnie w najniższym paśmie no i przy tym samym poziomie głośności głośnik nie będzie się tak męczył - mały musi się namachać żeby dobre ciśnienie było :)

syriusz yamaha? :)

No yamaha :) Kolumny niby orginalne 5.1 na ampli htr 5930. Tak zeby to jakos gralo bo bass na tym dosc kiepsko wychodzi :/
 
Do góry