Dobór subwoofera do Yamaha ns-7900 ns-p7900

pawelvod

New member
Witam.
Poszukuję jakiegoś subwoofera do oglądania filmów w pomieszczeniu 25m.
Amplituner yamaha rx-v463.
Nie mam jakichś pułapów cenowych ale bez sensu żeby subwoofer kosztował więcej niż głośniki i amplituner razem wzięte więc z rozsądkiem poprostu czegoś szukam.

... Puki co na celowniku Energy Power Sub 12''. Nie wiem czy nie za mały na ten metraż tylko? Szkoda że nie moge odsłuchać całości przed zakupem. Moje kolumny schodzą dość nisko w sumie i grają w miarę precyzyjnie dół. Trochę uboga góra jak dla mnie przy audio i nie słychać przez to "powietrza" Tego nie poprawię niestety bez zmiany kompletu. Natomiast lądowanie statku w avatarze a i owszem chyba tak. Jedyna moja wątpliwość to czy dokladając sub w takim przedziale cenowym nie zaopatrze się w coś co doda jeden rodzaj buczenia bez kontroli jego wysokości?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak ma być tani to tylko ten EP12SUB, jak chcesz coś lepszego to Tannoy TS-1001 zamknięty z ustawieniami pod muzykę, kino i nawet wyświetlacz LCD!
 

makosa5

Member
Black nija dobrze napisal jak kupilem tannoy ts 1201 i juz 2 dni go mam ale w poniedzialek bede mogl go porownac z kilkoma innymi subami po swietach bede mogl napisac cos wiecej.
 

pawelvod

New member
Duża różnica w odsłuchu między tymi subami? Chodzi mi głównie o precyzję grania. Co do ilości basu to pewnie porównywalne...
 

makosa5

Member
Pojutrze napisze ci porownanie do jbl 550, jbl studio 150 oraz jbl es 250, sub geniusow 6000, tannoy 1201 oraz jamo sub tylko medelu nie podam w tej chwili bo nie pamietam. Jutro moze zapuszcze zdjecia bo dzisiaj laduje aparat
 

pedrodelsol

New member
Pojutrze napisze ci porownanie do jbl 550, jbl studio 150 oraz jbl es 250, sub geniusow 6000, tannoy 1201 oraz jamo sub tylko medelu nie podam w tej chwili bo nie pamietam. Jutro moze zapuszcze zdjecia bo dzisiaj laduje aparat
Kolego czekamy na Twoją recenzję. Myślę że jest tu kilku zainteresowanych ;-) A może ktoś inny się wypowie?
 

pawelvod

New member
Ok.
Tannoy 1001 stoi już w pokoju więc wrażenia po 4 dniach zabawy.
Po pierwsze po skonfigurowaniu opóźnień itd okazuje się że poziom głośności suba to bardzo krytyczna sprawa. Między ustawieniami w których bardzo niewiele słychać "dodatkowy bas" a ustawieniami głośności w których wyraźnie słychać odseparowany subwoofer a ucho wyraźnie wyłapuje które dźwięki wychodzą z pięciu głośników a które z subwoofera to maksymalnie 2 podziałki na moim amplitunerze. Więc co do głośności to w moim przypadku po automatycznej konfiguracji mikrofonem to +2 albo +3.Niemniej filmy zyskały nowy dół i to fajnie kontrolowany dół. Całość fajnie współgra z yamaha n7900. Co do próby słuchania muzyki stereo poprzez pro logic II i inne z użyciem boofera to oczywiście basu więcej ale elektronika tak rozp... scenę że nie ma to sensu moim zdaniem. Może radio do smażenia jajecznicy jak włączę enhancer 5ch i chodzę po pomieszczeniu bez specjalnego wsłuchiwania to zyskuje dodatkowy przyjemny (na prawdę) pomruk basu a scena w tym przypadku ma mniejsze znaczenie. Koncerty 5.1 też ok. Dźwięk jest harmonijnie dopełniony a znaczenie tego dołu odczuwa się wyraźnie jak nagle wyłączy się boofer pilotem. Niemniej nie wiem czy to moje wydziwiania ale po tym jak całość zyskała dół to uchu brakuje mocniejszego środka. Podsumowując było warto. Boofer to rozwój mojej konfiguracji w dobrym kierunku i zdecydowanie lepiej z niż bez szczególnie w filmach. A jeszcze jedno. Ustawienia boofera Video/audio. Słuchałem około godziny przełączając między jednym i drugim i różnica jest bardzo subtelna. Bardziej w filmach kiedy na ekranie jest rozpierdziel ustawienia audio dają mniejszy "pogłos". W muzyce w zasadzie nie słyszałem różnicy. Może po prostu nie trafiłem na materiał który pozwoliłby wyraźnie usłyszeć tą różnicę ale puki co cały czas ustawiony na audio. Ustawienie night rzeczywiście obcina trochę najniższe rejestry subwoofera i ogranicza maksymalną głośność więc dla sąsiadów jak najbardziej ok.
 
Do góry