Dobór sprzętu do KD

Mario 76

New member
Witam sympatyków KD.Jestem w trakcie przygotowań do adaptacji pomieszczenia pod kino domowe. Sala będzie miała docelowo wymiary 8x4,4x2,4h. Odległość od ekranu max 6 m. Mam już zakupiony zestaw głośników Klipsch
Rp-280f -
Rp-450C -
Rp-250s -
R-112sw -
Cdt-5800-cll .
System 5.2.2 z Dolby Atmos..Napędzane będzie amplituner Onkyo tx-RZ 800. Mam właśnie taką prośbę o pomoc w doborze pozostałych elementów pod kino, chodzi o nośnik Blu Ray ,projektor i oczywiście ekran.
Za wszystkie podpowiedzi i pomoc z góry dziękuję. Na każde pytanie postaram się odpowiedzieć jeżeli mój opis jest niewystarczający.
Pozdrawiam.
 

Mario 76

New member
chodzi o projektor to zastanawiam się nad Sony VPL-HW65es ,ekran ramowy i odtwarzacz Panasonic DMP-UB900 lub niższy model 700. Może jakieś inne sugestie lub propozycje ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chcesz wykorzystać potencjał UB 900 , to JVC RS 400 , Epson 9300 , Sony 550 .
6 m od ekranu ? Kawał drogi . Możesz przesunąć kanapę , sofę na 4 m ?
Ekran Adeo Velvet , jak czarne pomieszczenie , to Reference White . A , jeżeli nie to Reference Grey lub Magicscreen max 120"
 

Mario 76

New member
Witam. 6m to max. odległość jak najbardziej mogę przesunąć sofę na odległość 4 m. I jaki ekran możnaby zamontować ,wielkość 2,6 m szerokość wystarczy, byłby dobry. Dziękuję za odpowiedź.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Te 120" , to maximum jakie robi Magicscreen. A , Ty potrzebujesz minimum 130" , aby wykorzystać siłę 4K , którą daje Panasonic UB 900 . 120" przy dystansi 3 m będzie ok , ale dla Full HD już będzie dyskomfort .
 

Mario 76

New member
Pomieszczenie będzie w kolorze czarnym. Ekran jaki proponujesz to 130",to wtedy jaką odległość zalecasz od ekranu aby 4K nie męczył i obraz był odpowiedni. Te 6m to jest maksymalne odsunięcie kanapy od ekranu. Tak jak wspomniałem mogę ustawić kanapę w odległości 4m od ekranu.
 

Mario 76

New member
Do Epsona 9300 jaki ekran byście polecili ,Adeo Velvet 130" byłby dobry,i na jakiej odległości umieścić projektor i kanapę.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie epson 9300 aby wykorzystać tego panasa i technologie HDR z 4k. ;-) Odnośnie odległości to masz calculator projector w necie, jak wpiszesz w Google to ci powinno wyskoczyć. Tam masz orientacyjne odleglosci i wielkości ekranów. Odnośnie ekranu to spokojnie ten Adeo się sprawdzi, przy czarnych ścianach może być biały. . ;-)
 
Ostatnia edycja:

Mario 76

New member
I jeszcze takie małe pytanie, jakimi kabelkami to połączyć. Mam na myśli Epson 9300 z Panasonic UB900. I jaka kolejność (co z czym)bo przecież jest jeszcze amplituner. Pozdrawiam
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Potrzebujesz jednego HDMI od panasonica do projektora oraz drugiego hdmi od panasa do amplitunera. Dlaczego oddzielnie dźwięk i obraz, ponieważ nie ma problemu w uzyskaniu i wychwyceniu HDR na epsonie, przy puszczeniu obrazu i dźwięku poprzez amplituner były problemy z wykryciem HDR, nie pytaj dlaczego tego nie wiem. Przy puszczeniu bezpośrednio od panasa do epsona wszystko śmigała tak jak trzeba.
 

Mario 76

New member
Widziałem różne kable HDMI i w różnych cenach. Jakie były by odpowiednie do mojego zestawu (Panasonic,Epson,Onkyo)? A tak z innej beczki ,jakie fotele do salki kinowej polecacie? Widziałem coś takiego Fotel kinowy CC2010G - fotele kinowe CineComplex (6573914537) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czy polecacie fotele salonowe czy lepiej jakaś kanapa ? Podpowiedź na jakąś wykładzinę byłaby mile widziana.https://m.leroymerlin.pl/dywany-i-w...wanowa-majorca-15-szer-4-m,p419729,l1217.html co wy na taką opcję?
Odległość projektora od amplituner wyniesie ok7-7,5m tak więc kabel HDMI powinien wystarczyć jakiś budżetowy,tak myślę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry