Dobor kolumn do Onkyo TX-SR 876

malina2010

New member
witam mam dylemat odnosnie wyboru kolumn pod ten amplituner Onkyo TX-SR 876 narazie pytam tylko o fronty bo reszte dokupie pozniej jak dozbieram kaski slucham glownie muzyki (techno rocka wszystko co mi do ucha wlaci) ale i filmik zobacze czasami salon 50m2 takze chcialbym cos glosnego i zastanawiam sie nad tymi o to kolumnami
- Klipsch REFERENCE IV RF-62
- Klipsch SYNERGY F-3
- Dali Concept 10

ktore polecacie przyznam ze nie sluchalem rzadnych prosilbym o opinie tych ktorzy sluchali wyzej wymienione kolumny

nikt nic nie wie o tych kolumnach??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

evenement44

New member
kLIPSCH to dobry kierunek, odtwarzają szeroki zakres dynamiki, generują wysokie poziomy głośności no i ten bas ... rewelacja jestem wielkim zwolennikiem klipsch`ów zarówno serii Synergy jak i oczywiście reference.
Na twoim miejscu wybrałbym Reference 62 a jeśli jesteś w stanie to dołóż i spraw sobie RF-63:eek:k:
 

don111

Banned
do takiej dynamicznej muzyki dobre będą:

Klipsch RF 82
Paradigm 11 v5 / 9 v6
Heco Celan 700

z tańszych
Heco Metas 700
Paradigm 9 v5

tylko nie wiem czy Onkyo sobie poradzi z takimi kolumnami
 

irka

New member
Kolumny do 876

Według testów to najlepiej grające w stereo ampli do 1000euro.
Masz trudny wybór.Jestem duchowo z TOBĄ.
Samemu mam ten sam dylemat ale jestem na początku drogi..
Hejjjj:rolleyes:
 

malina2010

New member
kurcze chodza mi po glowie te dali concept 10 ale nigdzie nie moge znalesc opini jak to gra no i wypatrzylem Monitor Audio RS8 moze te??
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
czyli budżet jaki, 5k ?
to dam Ci dobrą radę, do takiej muzyki nie potrzebujesz kolumn grających bardziej neutralnie (Dali, Monitor Audio)... kup sobie lepiej tańsze kolumny (w okolicach 2,5-3k) a za resztę 2-2,5k wzmacniacz stereo (np Denon PMA 1500, coś z NADa, Advance Accoustic może, jakiś wybór jest)
z tym Onkyo porywasz się trochę jak z motyką na słońce... wybierzesz potężne kolumny które i zagrają na pół gwizdka i gorzej od tych tańszych (i nawet dużo słabszych) razem ze wzmacniaczem
no niestety taka jest prawda, tani wzmacniacz bije mocą i jakością dźwięku drogi amplituner (choćby miał te dumne 7x 150W co jest bzdurą)
 

ThoR_82

New member
Witam

Co do amplitunerow Onkyo... (moim znadniem) nie sa warte swej ceny do tej pory mialem (kiedys) Technicsy,Yamahy,ostatnio H/K i teraz zmienilem na 805 z mysla o wspanialym dzwiku i mocy... i powiem ze te ceryfikaty THX to totalnie przereklamowane bzdety:roll: dzwiek nalepiej brzmi w oryginalnym formacie i jeszcze lepiej w pure direct i stero jak dla mnie h/k prezentuje zdecydowanie lepsze brzmienie ale wracajac do mocy(135W?) to jest to smieszna wartosc... porownujac do mojego porzednika H/K 247 i jego 60W:confused: to radzi sobie bez porownalnie gorzej.... w 18m2 a juz w przyszlym roku(mam nadzieje ze zdaze:rolleyes:) salonik 42,5m2 :D tam to juz wogole bedzie kiepsko... tak ze co do mocy i glosniosci nie powiem pewnie i bedzie glosno i tutaj tez zdecydowanie polecam Klipsch-e(bardzo duza skutecznosc) latwiej sobie poradza w takim pomieszczeniu...
...ale te wszystkie popierdolki bajery certyfikaty itd. w ampli to strasznie przereklamowane i beznadziejne dodatki za ktore trzeba bulic niepotrzebne pieniadze... eehh(moje zdanie:rolleyes:)

Doklanie tak jak don111 mowi nic nie zastapi wzmacniacza i jego prawdziwej czystej mocy:twisted: raz uslyszysz i nie bedziesz chcial wrucic do ampli:)

pozdro.
 
Ostatnia edycja:

malina2010

New member
nie watpie z wzmak zagra lepiej ale filmu w 5,1 nie obejrze(pozniej planuje dokupic reszte suba itd.) a co do kolumn Monito Audio to mam je w anglii za 820 funtow czyli jakies 4 tys zl
 

degray

Member

ThoR_82

New member
malina2010 napisał:
nie watpie z wzmak zagra lepiej ale filmu w 5,1 nie obejrze(pozniej planuje dokupic reszte suba itd.) a co do kolumn Monito Audio to mam je w anglii za 820 funtow czyli jakies 4 tys zl
niekoniecznie musisz rezygnowac ze wzmacniacza:) mozesz jego urzyc jako koncowke mocy(tylko musi miec "main in") a jak bedziesz chcial sluchac samej muzy przelaczyc sie na sam wzmacniacz;) bo jednak sluchanie w stero przy uzyciu ampli jako pre amp to nie to:???: probowalem podlaczac NADa C352 z H/K 247 i Onkyo 805 i dla mnie byla za duza slyszalna roznica(fakt lepiej niz sam ampli)ale wolalem przelaczyc kabelki i sluchac tylko wzmacniacza:)

pozdro.
 

malina2010

New member
tak mysle i chyba sie zdecyduje na tego wzmaka tylko niewiem teraz ktory wycisnie soki z Monitor Audio RS8 mysle o tym Denon PMA-1500AE ale on ma przy 8 omach tylko 70wat na kanal nie zamalo??
 

ThoR_82

New member
huuh pewnie wystarczy ;] nie wiem jak u denona ma sie jakosc/cena ale za taka kwote mysle ze dostaniesz zdecydowanie wiecej pod wzgledem jakosci brzmienia:) rozejrzyj sie za Arcam,Rotel,NAD,Advance Acoustic wydaje mi sie ze one w tej kwocie beda o klase jak nie dwie lepsze... zajrzyj na forum "AudioStereo" duzo sie dowiesz a najepiej udac sie na odsluch:)

pozdro.
 

irka

New member
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
Panowie nie ma co specjalnie polemizowac. Ampli do muzy w stereo sie nie nadaje - ZADEN !! paranoja jest rozroznianie ze jeden gra lepiej od drugiego - wszystkie klocki amplipodobne sa tak samo zenujace w stereo i kropka.

Natomiast obiektywnie mowiac ONKYO w grach i kinie domowym do ktorego jest glownie przeznaczone jest doskonale. Sprawdza sie w tym do czego jest stworzone rewelacyjnie.

Sam mam wzmak Marantza 7001KI i zzera Onkacza w stereo :))) Tak samo jak zezre cala reszte ampli bo bardzo duzo juz modeli odsluchiwalem i wszystkie brzmialy podobnie beznadziejnie :) HK(wysoka polka) w polaczeniu z KEFami nawet duzo gorzej niz ONKYO ;)

Krotko mowiac nie nalezy a nawet nie wolno kupowac ampli jezeli slucha sie duzo muzyki . Koniec kropka :D
 
Do góry