Dobór kolumn do kina 7.1

afrik71

New member
Mam problem, proszę o pomoc w doborze sprzętu, jakie Waszym zdaniem kolumny dobrać do 20m2 pokoju tak by mieć bardzo dobre stereo i dodatkowo kino 7.1. Na głosniki mam 15 000 zł brutto. Na amplituner mogę przeznaczyć od 6000 do 9000 zł.

Proszę o merytoryczne sugestie

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale za mało danych .
Możesz wkleić zdjęcie pokoju ?
I podaj proszę jakie masz preferencje ?
Jaki kolor sprzętu ?
Jak będzie rozmieszczony - jakie wysokości zaplanowane?
Ile czasu do stereo ?
Jaki rodzaj muzyki ?
 

afrik71

New member
pokój 20 m2 5 na 4

wizualizacja
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    59,3 KB · Wyś: 208
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Takich głośniczków ze zdjęcia Ci nie zaproponujemy :)
Do czego dobieramy kolor kolumn czyli z czego jest podłoga.
 

pkomp

New member
1.jak akustyka.
2.jak wpływają na dźwięk te fioletowe wstawki

Bez dobrej akustyki to wywalanie kupy kasy na sprzęt mija się z celem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie prosi o dobranie sprzętu do wystroju jak na zdjęciu i do istniejącej akustyki a nie chce zmieniać dopiero co wykonanego (zresztą extra) wystroju
 

pkomp

New member
1.jak akustyka?

co w tym pytaniu jest dla ciebie nie zrozumiałego?popatrzyłeś na wizualizację i wiesz jaka jest?Kolega powinien również sprawdzić nawet pożyczając od kogoś sprzęt z jakimiś większymi głośnikami albo choćby sam subwoofer - chodzi szczególnie o te fiolety - ładnie to wygląda ale z czego jest zbudowane i jak ze stabilnością?bo jak słabiutko i KG to jak zacznie brzęczeć to będzie masakra
diabeł tkwi w szczegółach i warto się nad nimi zastanowić
 

mkk1

New member
no to standartowo w tej cenie : zestaw chorusów 826v + tańszy ampli z pre outem i wzmacniacz stereo :)
M
 

afrik71

New member
Dziękuję za podpowiedź, osobiście chcę uniknąć stawiania kolejnych urządzeń więc zwróciłem się tu o podpowiedź. Może znajdzie się ampituner lub procesor +wzm który bedzie mógł współpracować z kolumnami z półki od 3500 do 4500 za sztukę. Przyglądałem się MARANTZ 7005, ARCAM600, Pioneer SC-LX83 oraz Anthem MRX500. Co do akustyki to zabudowy z GK dobrze pochłaniają falę, ściana od strony okien posiada zasłónę, podłoga z litego drewna, wiec nie jest źle. W pasach z GK chcę wstawić glosniki instlacyjne jako (efektowe). Zwyczjnie nie wiem jakie dobrać na LS, RS i Back surround
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
oj kolego widać o materiałach pojęcia nie masz
1.zasłona pochłonie(i to tylko gruba jak kotara) tylko najwyższe częstotliwości
2.KG to największy syf pod względem akustycznym na rynku - wstawianie w to głośników czy wystawianie na działanie fal niskich częstotliwości to najgorsze co można zrobić - w kiblu to może sobie popierdzieć ale jak chcesz jakości to taki KG tylko na bardzo sztywnym stelażu drewnianym(metalowe brzęczą) i porządnie wypchany akumatą czy inną wełną.
3.Podłoga z litego drewna podłodze z litego drewna nierówna - to panele, parkiet czy może deski na legarach?Bo po tych ostatnich pięknie dudni bas :)
4.Jak duże masz okna?Szyba szczególnie duża lubi wpadać w wibracje zakłócając przekaz - pewnie bym to olał ale z wizualizacji wychodzi że masz je pod kątem - może to powodować bardzo nieprzyjemne odbicia w kierunku słuchacza

ps.nie to żebym cię zniechęcał ale chciałbym żebyś wiedział o potencjalnych problemach i by je można było łatwo i szybko namierzyć
 

afrik71

New member
Proszę zrób sobie mały ekseryment ponawiecaj małe otwory w płycie GK, ale nie na przelot, jeśli Ci nie szkoda kasy to mozesz zrobic to na płytach, jeśli je rozstawisz wokół siebie to zaczniesz po kilku chwilach słyszeć szum we własnej głowie.
Jest to chyba najtańszy sposób budowy pomieszczenia wygłuszonego, oczywiście po zastosowaniu kasetonów 60 na 60 efekt bedzie jeszcze lepszy
Podczas odsłuchów okna będą zaslonięte, a co do podlgi to nie wiem o co Ci chodzi z tymi legarami
 
Ostatnia edycja:

afrik71

New member
Co do głosników wybrałem na przednie PARADIGM STUDIO 100, na tył STUDIO 20, efektowe MILENIA ADP, central STUDIO CC590, sub SEISMIC 110
Amplitunera jeszcze nie wybrałem
 
Do góry