Dobor glosnikow do amplitunera

nakielskias

New member
Witam użytkownikiem forum jestem od niedawna, jest to mój pierwszy post , mam nadzieje ze ktoś mi cos doradzi a mianowice zacząłem komplefowac swoje kino od okazyjnie kupionego amplitunera SONY STR-dn1000 i mam Zamiar skompletować jakieś głośniki 5.1 do tego na przód miały pójść tannoye f3 a nad reszta sie ciagle zastanawiam i międzyczasie znalazl w okazyjnej cenie zestaw harman kardon hkts 7bq i w sumie kupujac te głośniki amplituner bedzie zbędny bo poszczegolne głośniki nie bedą podłączone bezpośrednio do amplituner tylko do subwofera który ma własny wzmacniacz a subwofer do plitunera za pomocą np optycznego kabbla wiec jaka bedzie rola amplitunera?
 

sya.au

New member
W takim razie, takie H/K o których wspominasz powinny być wystarczające. Pytanie ile zakładasz sobie budżetu na te głośniki? Może znajdziemy coś ciekawszego.
 

nakielskias

New member
no ale czy do hk potrzebny jest amplituner?? mozna je bezposrednio podlaczyc pod tv czy tez blueraya? budzet okolo 2000 tys , ogolnie mieszkam w uk , moze byc wiecej niz 2000 na poczatek chcialbym skompletowac kolumny przednie z subwoferem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
7x6 toż to kawał pokoju do nagłosnienia i jeszcze otwarty na kuchnie. Harmanki zdecydowanie za malutkie, chyba ze do ogladania masz obszar 4x4. U Ciebie podłogówki i to porządne. Spróbuj wrzucic foto lub schemat pokoju.
Pozdrwiam
 
Do góry