dobór dobrego sprzętu do kina ok 15tys

pkomp

New member
blueray mozesz wziąść byle jaki - i tak połączysz to przez hdmi to nie potrzebujesz ani dobrych przetworników ani żadnych bajerów bo i tak nigdy z nich nie skorzystasz...a zaoszczędzona kase dołóż do czegoś innego - czasy gdy kupowało sie drogie dvd bo wszystko łączyło się analogowo minęły bezpowrotnie a transport nie ma żadnego znaczenia prócz obsługi passtrough we wszystkich formatach i tych profili bd....
 

solar300

New member
no wlasnie wiem ze z br nie ma co kupowac np lx91 za 8 tys bo dvd najszybciej obok tv sie chyba rozwija.. najlepiej jest z glosnikami tam kupuje sie jedne bardzo dobre na dzien dzisiejszy i ma sie spokoj.. dlatego tak na glosniki chcialbym przeznaczyc do 10 tys ze wzgledu na korcenie mnie ze strony avr660 i sc lx72/82 :D wczesniej pod chorusy 816 806 mialem dobierane sr6004 nie wiem jak to zagra? jeszcze nie robilem odsluchu bo chcialbym najpierw miec kilka zestawow do testowania.. podobno marantz daje sporo basu i szczegolowosci? ktos cos wie na ten temat?
 

Krys202

New member
Generalnie zarowno ES jak i studio L w swojej klasie cenowej maja tak silna konkurencje ze zwyczajnie dzwiekowo wypadaja blado. Oczywiscie Studio L jest lepsze od ES - i gdyby tylko nie bylo konkurencji to byloby super :)

Najpierw piszesz że tłuką a teraz że gdyby nie konkurencja to były by super . . . porównywałem es'y z innymi w tej klasie cenowej i jakoś znacznie nie odstawały (kwestia gustu i preferencji jakie brzmienie kto lubi). Chyba się za dużo naczytałeś jaki to nie jest marketingowy gniot itp. komentarzy ludzi którzy ich w ogóle nie słyszeli, a za mało posłuchałeś. Nie jest to może jakaś wybitna seria ale nie jednemu do gustu przypadła więc daruj sobie ;] ja sam ich nie kupiłem i nie żałuje ale żeby zaraz to wypisywać jakie to nie są ....... . Jamo - pokaż mi w tym budżecie komplet 5.1 który zagra lepiej od 606 - bo pewnie o ten model Ci chodziło. Oczywiście jak porównamy z kolumnami 2 razy droższymi to wypadają marnie i dlatego L-studio zagra lepiej od ES - jednak dla 90% kobiet różnica będzie i tak niezauważalna i powiedzą że ich mini wieża gra tak samo:p
 

solar300

New member
uu.. gorący temat.. :D panowie bez polotów ;) każdemu coś innego przypadnie do gustu a i nie każdego stać np na focale czy vienne acoustic.. możliwe że w swojej kategorii cenowej jak np 5-6 tys dobre rozwiazania to np wharfedale jamo i jbl.. moze do kina akurat sa swietne ale tylko do kina.. zalezy co kto lubi.. mnie chodzi o jak najlepsza reprodukcje dzwieku od ampli po najwierniejsze odwzorowanie dzwieku zakladanego przez rezysera.. czyli jak ma byc mega "łuub" to mam sie przestraszyc, jak ma byc przeraźliwy pisk jakiegoś stwora to tym bardziej mam sie przestraszyc.. po prostu mam czuć adrenalinke na dobrym poziomie ;) co do jbl to sam nie wiem.. musialbym posluchac.. co do jamo to juz 809 tki jesli juz ;) no chyba ze ktos mi wkoncu podpowie i reszta poprze propozycje odnosnie systemu 7.1 lub 7.2 to wtedy moze jakies dobre efektowce 4 plus jakies fronty i reszte.. dalej nie wiem co sadzic o 7.1 lub 7.2 moze ktos kto posiada taki system wypowie sie z wrazen?
 

damian820927

New member
Bez reklam
dalej nie wiem co sadzic o 7.1 lub 7.2 moze ktos kto posiada taki system wypowie sie z wrazen?[/QUOTE]

Dla mnie 7.1 bomba mój system opiera się na kolumnach Monitor Audio RX8 front, RX Centre, Sub RXW-12, RX6 tylne surr boczne, i Klipsch F1 tylny surr a wszystko to zasila Onkyo 906.
Efekt w kinie rewelacja przez dodatkowe surr tylne efekty po prostu miażdżą jest wyczuwalna taka przestrzeń coś pięknego a mam odzwierciedlenie bo w innym salonie mam 5.1 na JBL ES pack, też nie jest źle ale nie to co 7.1. Koncerty na BD rewelacja czujesz się jak byś stał w tłumie przed samą sceną a za Tobą setki tysięcy wiwatujących fanów ;) Ja osobiście polecam jeśli ktoś oczywiście ma możliwość rozstawienia Kolumn, z czystym sumieniem polecam. Natomiast nie wiem jak 7.2 jeszcze nie miałem przyjemności odsłuchu tak skonfigurowanego zestawu.
 

solar300

New member
uaktualniam temat.. co do głośników to będzie narazie na pewno system 5.1 rx6 albo chorusy 816 niedługo wybieram się na odsłuch i tutaj takie pytanie.. co będzie naj do kina z tymi dwoma markami głośników? zestaw pioneera lx82+lx52 czy marantz sr6004+bd7004?? czy ktoś odsłuchiwał już te zestawy z tymi głośnikami? czy może jakaś inna marka byłaby ok do kina w cenie do 9tys +/- br + amp?? (tak żeby wgniatało w fotel przyzwoicie :) ) a może jakiś inny zestaw posłuchać do rxów i focali? np:

Denon AVR-3310 + DBP-2010
Harman avr-460/660 + bdp10
Onkyo TX-NR5007 + BD-SP807
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na AudioShow w Warszawie prezentowaliśmy Pioneera LX 82 i Kolumny Kefa Xq.
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/50597-pioneer-amplituner-av-sc-lx82-powazny-kandydat-test.html
Pioneer Amplituner AV SC-LX82 - poważny kandydat... (test)
003_P1090693.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/27360-spotkanie-z-audio-kolumny-kef-xq40-wrazenia-z-odsluchu.html
005_P1070920.jpg


lub
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/...or-audio-silver-rx-6-wrazenia-z-odsluchu.html
p1100219.jpg
 

zbig1972

New member
Ja zaopatrzyłem sie w JBL Studio L. Mam pełne 7.1 w subem L8400. Podłączyłem do Onkyo 906. Powiem ci że nikt z moich znajomych nie ma takiego zestawu, ani nawet lepszego. To do mnie wszyscy przychodzą i szczeka im opada, mi to jeszcze się nie zdarzyło. Ten zestaw kolumn z tym ampli jest fantastycznie sterowalny w barwie, tonach, natężeniu, wycentrowaniu siły z poszczególnych grup głośników itp itd. Prawda jest taka, że nawet w sklepach nie mają 7.1 do odsłuchu. Prawda jest tez taka ze na forach mało kto ma 7.1. Jeśli juz ma to na pewno nie za 20 koła. Ja dorzuciłem do tego jeszcze Kuro zeby było efekciarsko. Jednakże żeby poczuć odlot w filmach zaopatrz się w BD, bo z telewizorni to powiem ci szczerze najlepszy będziesz miał dźwięk jak włączysz tryb all chanel stereo. Z kablówki albo z satki do gówno-dźwięk leci a nie przestrzenny. Jedynie muza zagra ci tak fantastik, ze odpłyniesz zanurzony w muzyce jak w "pieknej kobiecie"
 

solar300

New member
dzięki bardzo za odpowiedzi, co do testow w klubie hdtv to narazie nie mam na to czasu zeby sie tam zalogowac.. potrzebuje czegos bezposredniejszego.. wiem ze musze posluchac kilka zestawow pewnie bede mierzyl od razu w dobry amp 7kanalowy ale na poczatek zaczne od 5.1 potem rozbuduje zestaw.. gdyby nie to ze mnie ludzie strasza co do JBL to wyglądały mi na obiecujący sprzęt do kina i pewno do kina są świetne bo tu chodzi o dynamike.. zresztą każdy woli coś innego.. posłucham jednak jbl także.. zobaczymy jak zagra z pioneerkiem (korci mnie na plazme :D wiadomo- jedna marka cały zestaw i to jest to ;) ) marantz pioneer z focalami i monitorami dalej jbl na pierwszy plan potem zobacze jeszcze krytykowane onkyo z jbl.. jak znajdę czas to udam sie na odsluch i zdam relacje.. ;)
 

łukasz82

New member
Witam Wszystkich! :)
Podpinam się pod temat, gdyż w przyszłości /czas pokarze jak dalekiej ;)/ planuje zakup dobrego zestawu KD. Głównie chodzi mi o uniwersalne połączenie tzn. amplituner, który sprawdziłby się ponad przeciętnie zarówno w kinie jak i stereo. Zainteresował mnie nowy model Cambridge Audio Azur 650R, ponieważ słyszałem bardzo pochlebne opinie na temat tej firmy ze wzglądu na w/w kompromis KD z stereo. Nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu na tym sprzęcie, ale przymierzam się, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że ile marek produkujących sprzęt tyle konfiguracji i możliwych połączeń (kolumn z elektroniką) i każde z takich połączeń najlepiej posłuchać na własne ucho :) Czytając forum wiem również, że duże znaczenie ma miejsce w jakim odsłuchujemy, dlatego postanowiłem na wstępie zapytać jakie połączenie Waszym zdaniem byłoby najlepsze...?
- Cambridge Audio Azur 650R+KD oparte na Monitor Audio RX8
- Harman Kardon AVR 460+KD oparte na Klipschach Ref 82
- Harman Kardon AVR 460+KD z JBL Studio L890 ...co do tych kolumn to coś nie widzę ich ostatnio w sklepach internetowych. Wiem, że na tegorocznych targach w Berlinie pokazano najnowszą serię Studio, ale moim zdaniem przedobrzyli-przynajmniej z wyglądem, bo o jakości dźwięku póki co nic nie wiadomo. Liczyłem, że "stare" Studio L pójdą w dół z ceną a tu wygląda na to, że całkiem je wycofają :( Wybrałem takie zestawy, ponieważ lubie mocne uderzenie i wydaje mi się, ze powinny dać radę w pomwieszczeniu 32m2 i muzyce: house, chill out, rap, pop, (trochę rocka).
Procentowo KD/Muzyka to mniej więcej 40/60.
Pozdrawiam!
Łukasz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio z Berlina to następca serii Northridge, następca Studio L tez sie pojawi ale pewnie przyszły rok. Sprzęt do mocnego uderzenia to raczej Twój zestaw "2".
 

łukasz82

New member
Aha... Czyli Studio L nowych jeszcze nie ma... Mam nadzieję, że będą wyglądały lepiej niż te co pokazali w Berlinie :p Zestaw nr 2 miałby najlepszego kopa...? A jeśli chodzi o muzykę... to Klipsche się sprawdzą? JBL i Klipsch kojarzą mi się bardziej z KD, dlatego zainteresowałem się CA z Monitorami RX8. Muszę koniecznie posłuchać tego zestawienia... A może by tak HK+MA RX8???
 

łukasz82

New member
Mam jeszcze pytanie czy jak podepnę do ampli CA Azur 650R czy HK 460 bluray 3D np. Samsunga czy LG to da to pełen efekt 3D czy nie? Pytam, bo tak sobie pomyślałem, że może lepiej byłoby do ampli dokupić jakiś odtwarzacz CD do słuchania muzyki a do kina podpiąć BR 3D?
Jeśli chodzi o kolumny to jak się ma jakość brzmienia Monitor Audio RX8 do KEF iQ90? Znajomy ma KEF iQ7 i jak dla mnie góra ok, środek super ale basu praktycznie jak by nie było. iQ90 mają jeden głośnik więcej, dlatego na pewno z basem będzie dużo lepiej, ale czytałem, że głośniki KEF nigdy nie miały mocnego i dynamicznego basu, więc pytam jak się ma dźwięk z iQ90 do MA RX8? W najbliższym czasie wybiorę się na odsłuch i mam nadzieję, że uda mi się posłuchać Klipscha Ref 82, JBL Studio L890 i Monitor Audio RX8 w różnych konfiguracjach z Harman Kardon, Cambridge Audio i może jeszcze z jakimś ampli Onkyo. Póki co pytam tych którzy słyszeli dźwięk z w/w kolumn i jakie są odczucia...?
 

łukasz82

New member
Aha... czyli jednak nie wszystkie ampli obsługują 3D. W takim razie muszę zwrócić na to uwagę, bo zastanawiam się również nad zmianą TV na jakiś 3D i stąd moje pytanie. To w takim razie który z dobrych amplitunerów do pomieszczenia ponad 32m2 ma jeszcze 3D? A jeśli chodzi o porównanie KEF iQ90 z MA RX8? Chodzi mi o charakter brzmienia czy MA grają podobnie do KEF i jak wypada bass?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
RX8 grają żywiej od IQ90, oczywiście jest to kwestia co komu się podoba. Stolarka lepsza RX.
Ampli z 3D:
AVR360, AVR460
Onkyo modele xx8 o xxx8
Denon modele xx11
 

łukasz82

New member
Dzięki blackninja za odpowiedzi... Zanim znajdę trochę czasu i umówię się na odsłuch zerknąłem też na ceny i tutaj MA RX8 dosyć wygórowana w porównaniu do innych wybranych przeze mnie kolumn.
5,5 tys. za same fronty w porównaniu z np. JBL L890 niecałe 4 tys. z tego co wykukałem to spora różnica. JBL jest podobno typowo do kina a ja będę też sporo słuchał muzyki, dlatego muszę znaleźć coś "uniwersalnego" ;) Oj... co ja bym dał, żeby pracować w dobrym sklepie AV i mieć na co dzień możliwość odsłuchu różnych kombinacji... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry