dobór dobrego sprzętu do kina ok 15tys

solar300

New member
Witam! jestem tu nowy wczesniej szukalem pomocy na innych forach ale niestety jakby kazdy mial mnie w d.. ;) potrzebuję pomocy w doborze dobrego jakościowo sprzętu do kina.. mam kilka swoich typow ktore ustalilem z kolegom z jednego forum.. wymiary pokoju ok 25m mniej wiecej niby blok ale w przyszlosci moze wygluszajace pianki w planach.. budzet granice 15 tys plus kable ok 1500..
zalezy mi na mozliwie najlepszym dzwieku i jakosci obrazu w tej kategorii cenowej.. tv planowany to sony bravia3 kdl46hx700 ale to juz z oddzielnego budzetu ;) szprzęt o jakim myślałem to:
AV:
Pioneer sc-lx72
Cambridge Audio Azur 640r moze 650r (jesli wyjdzie wkoncu)
Nad t747
Marantz 6004

BR:
Pioneer bdp-lx52
Cambridge Audio 650bd
Marantz bd5004

Głośniki:
Acoustic Energy Aelite 3 (przód), aelite 2 (tyły), aelite 7 (center), aelite 8 (sub) 5.1
Focal Chorus 816V, 806V, CC800, 5.0 (sub w tym zestawie planowany nieco pozniej)

które z tych sprzętów wymienionych wydają się być najlepsze? czy ktos zna moze lepsze zestawy? jakies propozycje dla mnie? nastawienie jest 70% kino 30% muzyka i zalezy mi abym w dobrym kinie akcji dostawal zastrzyku adrenaliny.. dobry, silny miejscami bas kiedy bedzie trzeba dobra gora dosc szczegolowa, noi dobry srodek..
mam nadzieje ze na tym forum dostane jakies ciekawe konkretne odpowiedzi na ktore nie ukrywam ze licze.. dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA650R juz mamy w sklepie, do tego CA650BD bardzo szybki i dobry napęd. Kolumny musisz obejrzeć Monitor Audio seria RX, bardzo dobrze się z tym zgrywają i masz świetny jakościowo sprzęcik.
 

solar300

New member
dzięki za propozycję.. rozważałem ją w ciemno prócz głośników.. jak spisuje sie ten 650r? jestem bardzo ciekaw.. czekam na kolejne propozycje
 

Obi-Wan

Banned
Ja dorzucilbym jeszcze do tego w amplitunerach Denona 3310 oraz HK AVR460, a w odtwarzaczach Denona 2010 oraz HK BDP10. Yamahy nie proponuje, bo raczej nie ma odtwarzacza blu-ray na zakladanym poziomie.
Jesli chodzi o Marantza 6004 to wybralbym jednak 5004, a do tego wzmacniacz stereo do napedzania przodow.
 

solar300

New member
myślałem nad klipsch'ami na początku ale nie wiem czy one będą tej jakości co chorusy.. zależy mi na pięknych efektach w kinie w sensie super efekty wybuchów czy tłuczonego szkla czy tez chóralnej muzyki polaczonej z jakas akcją.. bas musi być dobry głęboki i miękki taki dają np zestaw aelite3, 2/1, 7, 8 słyszałem dużo dobrego o nich.. nawet mam prawie dogadany zestaw za swietna cene ale szukam alternatywy.. cos takiego zeby pieknie brzmiało głęboko ale nie męczyło przy tym.. coś takiego że szczęka sama opadnie puszczając powiedzmy władce pierścieni (przykład) muzyki jakiej słłucham to raczej taka klubowa, pop, house.. mixy itd.. czasem klasyka ale bardziej to te pierwsze.. onkyo jest ok ale slyszalem ze np 905 juz rozczarowuje i jesli juz onkyo to mam patrzec na 5007 ktore takie tanie nie jest znowu.. wraz z onkyo br wydam 10-11tys a do tego dochodzą głośniki i kabelki dobre.. powiedzmy ze wyszlo by przy odrobinie szczescia 20 tys.. najbardziej sklaniam sie na zestaw wlasnie aelitow plus 650r + 650bd jednak kusi mnie jakis pionek.. co bu tutaj dorownywalo CA? dzwiękowo oczywiście? noi co by było świetne pod względem jakości video chciałbym sie zmiescic w 16 tys bez kabli ok 8tys za AV i BR + 8-9 tys głośniki chyba że jest jakaś rewelacja godna wyłożenia dodatkowych 2-3 tys do głośników
a co do harmana 460tki i denona 3310 to moze ktos do tego jakies glosniczki dobrze wspolgrajace dorzuci i porówna jeśli odsłuchiwał? dzięki za propozycje i odpowiedzi czekam na kolejne
 

solar300

New member
a.. bymbym zapomniał, mam ogromną prośbę czy ktoś zna może jakiś dobry salon w okolicach łodzi wawy albo poznania? a dokładniej salon sklep gdzie by posiadali właśnie aelity 5.1? z góry dzięki za info
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
podpowiem ci tylko jedna rzecz- jesli zdecydujesz sie na zestaw AE aelite to zdecydowanie sugerowalbym ci zakup w UK cena moze byc o polowe nizsza....
firma sprzedaje swoje wyroby z magazynu fabrycznego rowniez przez ebay.uk , mozesz wyslac do nich zapytanie mailem czy wysla ci do Polski (za odpowiednia doplata- choc moze byc to problem), lub zadeklarowac odbior osobisty i zlecic to firmie kurierskiej,jesli masz kogos znajomego w UK to sprawa oczywiscie bedzie prostrza.

btw. slyszalem nizsza serie AEGIS NEO i pomimo ,ze to przyjemnie grajace kolumny to jednak w muzyce house i klubowej zdecydowanie bym ich "nie widzial".nie jestem przekonany czy wyzsza seria sie w tym sprawdzi...
 

arniparus

New member
Przyjacielu z tego co podales nawet chwili bym sie nie zastanawial tylko lykal Aelity... Pisalem juz pare razy ze mialem przyjemnosc je u siebie w domu goscic i po dlugich odsluchach lykalem je jak pelikan :) Zwyczajnie nie mialy konkurencji ... nawet MA RS wypadly jak glosniki do Ipoda przy tych kolumnach... Naturalnie jest to przenosnia bo MA nie jest az tak slabe ale na prawde AE graly znacznie lepiej... W boju przegraly tez KEF, Paradigm, Audio Physic i na koncu Focal ktory tez niestety w tej klasie cenowej polegl ;)))

Co do cen to w UK jest tylko troche taniej niz da sie znalezc u nas "czyt. all... " Do tego z tego co przekazywal mi znajomy ktory chcial je kupic nie ma ich ani nasz dystrybutr ani nie ma nic w UK. Wyprzedali i kolejne dostawy za dwa miechy hehe ... Parodia dystrybutorska w Europie :D

mat74 - nie wiem jak te tansze serie ale Aelity rewelacyjnie czuja sie w rocku , klubowej choc i w elektronicznej czy Jazzie tez radza sobie swietnie... Ogolnie za ta cene cholernie uniwersalne konstrukcje...
 
Ostatnia edycja:

solar300

New member
no smialo panowie.. na pewno ktos zna jakies ciekawe propozycje.. wiem ze glosniki to sprawa indywidualna kazdemu cos innego sie spodoba.. moje wymagania sa takie.. muzyka: klubowa, pop, house czyli typowo dyskotekowe fajne brzmienia.. ale bardziej nastawiam sie na szczegolowosc w filmach.. akcje np w horrorze jak szepty w ciszy odglosy i dialogi detaliczne nagle wielkie bum potezne tak samo np wladca pierscieni chórek dobry z poteznym basem miekkim i glebokim.. jestem coraz bardziej za elektroniką pionka lx72/82 i lx52 oraz harmana 660 i bdp10 co do tego? z glosnikow? MA RX6? FOCALE 816? czy moze lepiej 726? jakies triangle antal/altea czy moze jamo 809? pytam pod av tych dwoch marek chyba ze jest cos lepszego np 650r :niewiem: budzet wzrosl do 20 tys ale pytanie czy wystarczy mi dobry wzmak do 4 tys plus br 2 tys i drozsze glosniki czy da to lepszy efekt dzwiekowy? czekam na wasze rady i propozycje :mrgreen:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Onkyo+Aelite

Witam. Jestem całkowitym amatorem w tematyce poruszanej na tym forum jednak się przyłącze do dyskusji. Dzięki wiedzy czerpanej między innymi z tego forum, kupiłem dwa miesiące temu, zestaw głośników Acoustic Energy Aelite( Aelite3, Aelite2, Aelite7, Aelite8), do tego Onkyo 905 i do muzyki używany Onkyo Integra 7911. Naprawdę jest bardzo dobrze nawet w stereo. Jak się dobrze poszuka to można powyższy zestaw kupić za 12400zł z przesyłkami bez cd(za używaną integrę dałem 850). Do tego kable za około 1500. Myślę że za tą kwotę ciężko coś lepszego wydusić. Ja jestem zadowolony i mogę to innym z czystym sumieniem polecić.
 

solar300

New member
hmm co do aelitow to jest to jeden z moich faworytow jesli chodzi o naglosnienie.. jednak szukam jakiejs alternatywy.. ale jesli chodzi o onkyo to myslalem juz nad modelem 5007 bo reszta np 905 slyszalem ze jest porazka pod wzgledem audio i stosunku jakosc/cena sek w tym ze nie wiem co dobrac np do harmana co do onkyo co do denona co do pioneera ktory jest moim glownym faworytem obok harmana mam tez takie pytanie jesli ktos wie niech mi napisze gdybym sie zdecydowal na naglosnienie 7.1 czy warto sie zdecydowac na 6 glosnikow efektowych? albo czy jest sens np 6 podlogowcow jakichs powiedzmy 2 fronty potezne 2.5-3 drozne a reszta np 2-2.5 drozna ale konstrukcji podlogowca? wiem ze takie glupie pytanie nieco ale mam nadzieje ze ktos odpisze ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw przetestuj.
Ja to zrobiłem.
W tej klasie inny poziom prezentuje Pioneer LX 82 - jeśli musi być amplituner i zestaw MA RX6
I napisz do steeze na priw - on je testował . Dostaniesz pełne info i dobrą ofertę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/audio/50597-pioneer-amplituner-av-sc-lx82-powazny-kandydat-test.html - tu masz test .

Pioneer SC-LX82 poważny kandydat do tytułu Best Of...

007_P1090718.JPG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arniparus

New member
Amplituner Pioneer jak najbardziej jest ok ... ale juz MA RX przy AELITACH to nie bardzo. Jezeli juz kombinowac z Pionkiem to Aelity ktore potrafia troche przkryc ostrosc gory ale nie tracac detalicznosci ...

Co do glosnikow w systemie 7.1 to ja uwazam ze warto, posiadam cos takiego i roznica moim zdaniem jest bardzo duza nawet przy sciezkach 5.1. Jak juz wsiakniesz w 7.1 to nie bedziesz mial nawet przez chwile watpliwosci ze juz 5.1 to nie dla Ciebie :)
 

solar300

New member
czyli warto dolozyc ten tysiac i mierzyc juz w lx82?? jak sie spisuje w kinie? jesli chodzi o efekty, basy i efektywnosc? coraz wiecej czytam ze maudio pasują do pionka.. myslalem czy glupio bylo by kupic 4 podlogowce rx6? czy moze 6 razy surround i dobry sub? oczywiscie jakis solidny centralny.. niech ktos mi podpowie w jakim zestawie wydobede max potencjal kina? a co do 5.1 i maudio to na fronty myslalem rx8 :D czy nie ma sensu juz? ewent gs20 i wskoczyc na cala wyzsza serie gs-ow?
 

solar300

New member
hmmm ciekawe.. nie myslalem wczesniej na 7.2 kanalowym zestawem.. duzo czytam o jbl ze sa jakby wrecz stworzone do kina chociaz jak patrze na cene i rozmiary to mam nieco watpliwosci czy takie male satelitki wystarcza do dobrych wrazen.. jak sprawdza sie takie ustawienie z dwoma subami? mam wrazenie ze bedzie w cholere basu.. czy dwa suby beda lepsze od 2 poteznych 2.5- 3droznych podlogowcow? 7.2 wychodzi nieco ponad moje zalozenie finansowe (2 suby) ale moze warto? ktos jeszcze sie wypowie na temat wrazen z 7.2? moze jednak warto to sprawdzic.. jakas alternatywa dla jbl w 7.2? albo juz chociaz 7.1?

dzieki za propozycje
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Patrząc na standard thx satelity powinny przenosić od 80Hz go góry, L8400 to suby zamknięte taki rodzaj obudowy oferuje mniej basu ale za to o bardzo dobrej kontroli. Wspominasz też o muzyce więc trzeba też pomyśleć o podłogowych frontach. W kinie to co wymieniłem wcześniej da zastrzyk adrenaliny.
 
Ostatnia edycja:

arniparus

New member
Muzyka na JBL heh hmm.... to lekka parodia. Glosniki jezeli w ogole sie do czegos nadaja to tylko do kina a i tak wypadaja slabo przy nawet MA RX . Ta akurat propozycja to moim zdaniem "kula w plot" . Ampli Pionek LX82 czy HK 760 to rozumiem bo to bardzo fajne konstrukcje ale z tym JBLem hehe ... Jezeli chcesz uzyskac jakosc a nie tylko bum to zdecydowanie wroc na kurs Monitor Audio czy AE Aelite.
 
Do góry