Dobór amplitunera

schakalator

New member
Cześć,

Potrzebuję pomocy przy doborze audio do mojego tv LG OLED55B7V. Kwota w której chcę się zamknąć wraz z dwiema kolumnami to 4000. Zastosowanie audio to będzie
1. Muzyka (ze Spotify)
2. Filmy z netflixa
3. Konsola PlayStation

Dodatkowe benefity są nice to have ale nie must be: USB, parowanie przez BT.

Chcę postawić początkowe stereo, które będzie lepiej grało niż mój obecny soundbar Bose Solo 10

Pierwszy mój typ to nie był amplituner AV ale przykładowy zestaw stereo (troszke zmieniony ze strony stx)
Zestaw STX Electrino 250 + Denon PMA-720AE + Denon DNP-730AE.

Zgłębiając tajniki forum zastanowilem sie jednak, czy do moich potrzeb ampli AV + dwie kolumny nie będzie lepszym rozwiązaniem? Takie np Onkyo 686?

Melomanem nie jestem, ale chcialbym miec mozliwosc latwej i szybkiej regulacji bass/treble. Zalezy mi tez na prostym wlaczaniu muzyki (stad spotify) bez koniecznosci wlaczania innego sprzetu, parowania. Cos na zasadzie on click music play :)

Poradzicie coś?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz tylko stereo to nie bierz amplitunera kinowego tylko stereo np :

Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Amplitunery Hi-Fi

8270 oczywiście będzie najmocniejszy ale i taki 8150 będzie bardzo dobrym wybowerm

jedyne czego nie mają to regulacji basu i wysokich z pilota , ale nie zaprzątał bym sobie tym głowy bo jak kupisz dobre kolumny to i tak ta regulacja będzie ustawiona na "0" , a jak będzie brakowało "podbicia" to ręcznie podkręcisz i pozostawisz na stałe

oczywiście amplitunery innych producentów też wchodzą w grę

HARMAN-KARDON, KOMPONENTY ELEKTRONICZNE I ZESTAWY STEREO HI-FI ORAZ KINA DOMOWEGO, PROCESORY, ODTWARZACZE, MULTIMEDIA, AKCESORIA też ma spory zapas mocy

co do kolumn , nie napisałeś jakie masz wielkie pomieszczenie , więc ciężko dobrać odpowiednie kolumny
 

wlodamic

New member
Cześć,

Pozwolę się podpiąć pod temat bo przyznam się szczerze nie założenie wypisane u góry mam takie same.

Chciałem zapytać jeszcze jakie kolumny byście polecili?
Pokój w którym chcę postawić sprzęt ma wymiary 4 x 4 (typowy kwadrat).
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Poszukalbym onkyo ampli stereo + Heco music style 900 lub tannoy mercury 7.4 ale to moja opinia. Btw jakie masz oczekiwania i czy sluchales kiedys jakiegos zestawu ktory ci sie podobal?
 

wlodamic

New member
Prawda jest taka, że jestem z gatunku tych "co słoń nadepną im na ucho".
Do tej pory nie miałem żadnego zestawu. Teraz chce skompletować świadomie swój pierwszy.

Nie mam "wielkich wymagań" chciałbym zestaw gdzie dobrze grałaby muzyka rockowa/progresywna.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To byc moze do tej muzy bardziej sprawdza sie monitor audio ale w tej cenie to racze podstawki. Napisz do blackninja niech ci doradzi i cos wyczaruje a bedziesz zadowolony.
 
Do góry