Dobiega końca kampania HiFi Week na WIMPie

Czy wypróbowałeś usługę streamingu plików HiFi WiMP?


  • Total voters
    0

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
wimplogo.png

Dobiega końca kampania HiFi Week - darmowy dostęp do streamingu plików FLAC/ALAC przez 30 dni. Co sądzicie o streamingu plików bezstratnych?

Jeśli nie słyszeliście o akcji poniżej kilka informacji:

Do zakończenia kampanii HiFi Week pozostały tylko dwa dni. Każdy kto weźmie w niej udział otrzymuje darmowy, 30-dniowy dostęp do muzyki w bezstratnej jakości.

Z oferty może skorzystać każdy, kto do 29 czerwca zarejestruje się pod adresem www.wimp.pl/hifiweek. Kampania cieszy się olbrzymim powodzeniem.

Można powiedzieć, że nawet jesteśmy nieco zaskoczeni tak dobrymi rezultatami kampanii - mówi Adrian Ciepichał, dyrektor generalny polskiego biura WiMP. – Bezstratną jakoś
pokochali nie tylko audiofile czy osoby dysponujące bardzo dobrej jakości sprzętem ale także zwykli użytkownicy streamingu, którzy po prostu lubią słuchać muzyki w jakości wyższej od tej oferowanej standardowo na rynku. Oczywiście nie bez znaczenia jest także to, że w katalogu WiMP znajduje się***ponad 25 milionów utworów a wśród nich wiele perełek takich jak chociażby twórczość artystów wydawanych przez Blue Note.

Równolegle z promocją HiFi Week trwa kampania Blue Note, związana z 75- leciem tej legendarnej wytwórni jazzowej, pod której skrzydłami znaleźli się tacy artyści jak: Miles Davis, John Scofield, Gregory Porter, John Coltrane, Wayne Shorter, Herbie Hancock, Van Morrison, Norah Jones, Annie Lennox, Elvis Costello, The Roots, Rosanne Cash, Ryan Adams czy Vintage Trouble. Playlista stworzona z tej okazji znalazła się wśród pierwszej piętnastki najbardziej popularnych playlist we wszystkich państwach, w których jest obecny WiMP.

W Blue Note wierzymy, że brzmienie naszych wydawnictw powinno wspierać emocjonalną stronę muzyki. – mówi Don Was, szef wytwórni Blue Note. - Jeśli to wymaga nieskazitelnego nagrania i nienagannego rozmieszczenia mikrofonów, to tak musi być. Jeśli wymaga użycia zniekształceń lub innych narzędzi low-fi, to też jest w porządku. Każdy powinien mieć możliwość poznawania muzyki w taki sposób, w jaki brzmiała w studiu w dniu nagrywania – najważniejsze jest to, aby publiczność była w stanie usłyszeć muzykę w kształcie zgodnym z zamierzeniami artysty. Dla mnie High Fidelity to wierność zamierzeniom artysty.

Link do playlisty Blue Note:

http://wimp.pl/album/29220354

WiMP jest jedynym serwisem streamingowym działającym w Polsce, który oferuje muzykę w bezstratnych formatach FLAC i ALAC. Cena brutto miesięcznego abonamentu wynosi 39,99 zł.


____


O WiMP

WiMP to muzyczny serwis streamingowy oferujący muzykę w najwyższej jakości, w tym w bezstratnych formatach FLAC i ALAC. To także jedyny serwis streamingowy integrujący muzykę, część redakcyjną oraz usługi video. Codziennie dostarcza rekomendacje, playlisty oraz informacje na temat muzyki na każdą okazję. W Polsce jest dostępny w trzech wersjach: WiMP Basic umożliwiający dostęp do ponad 25 milionów utworów za pośrednictwem komputerów stacjonarnych w cenie 9,99 zł./mies., WiMP Premium – rozszerzający dostęp do pełnej zawartości katalogu o urządzenia mobilne w cenie 19,99 zł./mies., oraz WiMP HiFi gwarantujący dostęp do plików w bezstratnej jakości w cenie 39,99 zł./mies. Usługi są dostępne na urządzeniach przenośnych i stacjonarnych pracujących w środowisku: iOS, Android, Windows Phone, Mac Os, Windows a także Sonos, BlueSound. WiMP posiada licencję na ponad 23 miliony utworów. WiMP należy do spółki Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcialem sie tam zarejestrować i ocenić, a nastepnie dopiero (ewentualnie) pomyśleć nad abonamentem, ale trzeba podac dane karty kredytowej przy rejestracji. Wydaje mi sie że chyba się komuś kolejności pomyliły, więc odpuściłem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie, tego akurat nie odsłuchiwałem, skutecznie mnie odstraszyłeś, ale inne streamowanie nawet flaców poki co mało mnie przekonuje. Chyba jestem jeszcze tradycjonalistą w tym przypadku. Pliki dobrej jakości to niewątpliwie przyszłość, ale dla mnie chyba jeszcze nie teraz. Pochodzę już to tego tematu kilkakrotnie i nadal czuję jakiś niedosyt, nie to z płytą ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, to napisz jak to odsluchujesz, na jakim sprzęcie, bezpośrednie porównania itp.
Konkretnie jak można.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

Zamierzałem to zrobić, bo Logitech Squeezbox Touch ma klienta Wimpa, a interesuje mnie tylko z niego na "pełnowymiarowy" system audio. Podałem dane karty i okazało się, że Logitech i owszem ma Wimpa, ale usługa w PL nie działa na nim i ... kiszka. Wywaliłem konto Wimpa. Używam nadal Deezera.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie, ponieważ nie znalazłem żadnych informacji, sam pokusiłem się o sprawdzenie WIMPa. Baza utworów jest dla mnie zadowalająca, od System of a down, po THE Fugees, Louisa Armstronga czy Tchaikovskiego. Jakość... zdecydowanie kładzie na łopatki wszelkie usługi streamingowe jakie do tej pory sprawdzałem. Tyle na szybko. Niedługo dodam informację o nowej akcji WIMPa. Po dłuższym użytkowaniu postaram się napisać coś dłuższego.
 
Do góry