Do użytkowników Telewizora LCD SAMSUNG LE 40M51

ela

New member
Użytkownicy telewizora LCD SAMSUNG LE40M51 , możecie mi coś więcej napisać na temat tego LCD , jego zalety i wady itd ...?

Pozdrawiam
 

k_bo

New member
Jeszcze nim nie jestem ale za kilka dni będę. W planie był i Benq 3750 i Toshiba 37WL58P i przez chwilę Sony KLV S40A10. Po wizycie w sklepie zdecydowałem się na ten model Samsunga i myślę, że do 10 k nic lepszego mnie nie spotka czego i Tobie życzę.
 

ela

New member
Rozdzielczosc przegladarki Internetowej przy LCD

k_bo

Dzieki za odpowiedź, jak kupisz ten LCD i przetestujesz, napisz proszę parę słów na jego temat, mam zamiar kupić podobny model.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
powiedz co chces wiedzieć , na co zwrócić uwagę
Jutro porównanie z Sony 40 V 10.
oraz Samsung 40 M 61
pozdrawiam
 

jax

New member
KIKI bardzo fajne porównanie Sony V40A10 i Samsunga 40M61, jak bedziesz miał wyniki to napisz. Sorki za OT.
 

ela

New member
kiki

Sprawdź czerń, biel i kolorystykę w Samsungu, szybkość przełączania kanałów, jak odbiera ze zwykłej anteny oraz SAT (odległość 4 m) , czy nie ma przydźwięku w głośnikach podczas pojawiania się obrazu o mocnej bieli, funkcjonalność menu ekranowego, ilość parametrów zmiany obrazu i dźwięku , oraz inne parametry które standardowo sprwdzasz podczas porównywania LCD

Pozdrawiam i z góry Dziękuje.
 

ela

New member
k_bo

Jesteś już posiadaczem tego LCD ? jeżeli tak to napisz kilka słów opinii na jego temat, bo nik jakoś nie chce mi udzielic odpowiedzi

Pozdrawiam
 

ela

New member
jax

dziękuję za link, ale chodzi mi o LCD SAMSUNG LE40M51, chyba ze nie różnią się one zbytnio, wolę test po angielsku lub polsku a najlepiej jeżeli by się wypowiedział ktoś kto ma ten telewizor w domu i używa go.

Pozdrawiam
 

k_bo

New member
Od pięciu dni jestem posiadaczem Samsunga LE40M51B. Przeprowadziłem szereg testów. Oto ich wyniki.
Sygnał TV z anteny - obraz bardzo dobry, pod warunkiem dostarczenia czystego sygnału (wymieniłem kabel antenowy, wcześniej przy CRT nie było różnicy).
Sygnał z Cyfry+ przez scart (Philips 6010) - jakość obrazu zmienna w zależności od jakości dostarczonego sygnału. Z TVN, TNN24 świetnie, z pozostałych różnie - raz lepiej raz gorzej. Co ciekawe z tego samego kanału jakość przekazu jest mocno zróżnicowana, np z HBO2.
Sygnał z Dreambox 7000S przez scart - jak wyżej. Co ciekawe, na CRT róznica w jakości obrazu pomiędzy Philipsem a Dreamboxem była ogromna na korzyśc Dreama - teraz już nie.
Component (nagrywarka Samsung R121) - lepiej niż po scart, ale bez rewelacji.
HDMI (DVD Samsung HD-850) - w natywnej rozdzielczości obraz czysty i ostry, w 1920i nieco rozmyty, ale tak właśnie oglądam. To jest to!
Wejście VGA - bardzo czysty i ostry obraz, miłe zaskoczenie.
Przeprowadziłem również testy przy użyciu płyty testowo - kalibracyjnej z listopadowego numeru Audio Video. Co interesujące, obraz jest obcinany z góry i z boków różnie w zależności od odtwarzacza. Najważniejsze to brak jakichkolwiek bad pixeli, dobre odwzorowanie kolorów, niezła czerń, czysta biel, brak pompowania, geometria bez zastrzeżeń i równomierne podświetlenie matrycy.
Funkcja PIP - całkowita klęska. Jeśli główny obraz podany jest z anteny, ze złącza scart lub component to w podglądzie mamy do wyboru tylko HDMI lub VGA i odwrotnie.
Jeden component i jedno HDMI - trochę mało.
Dżwięk nieszczególny, ale to dla mnie nie ma większego znaczenia - przepuszczam go przez amplituner.
Ergonomia - problemem są gniazda z tyłu dostępne w poziomie. Po zawieszeniu TV na ścianie utrudniony diostęp. Duży minus. Najlepiej przed zawieszeniem podpiąć kable pod wszystkie gniazda - później też się da, ale to już gimnastyka.
TV prezentuje się nieźle, i od strony technicznej i wzorniczej. Warto podkreślić dobrą jakość wykonania.
Reasumując, mimo pewnych wad, produkt wart jest polecenia. Ciekawe byłoby porównanie gp z Toshibą 37WL58P i wielkim nieobecnym Benq DV 3750.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
extra opis - dzięki takim ludziom i dogłębnym ocenom - warto pisać na takim forum.
pozdrawiam
 

k_bo

New member
Thx. W uzupełnieniu chciałbym dodać, że kąty widzenia są zgodne ze specyfikacją (170) i nie zaobserwowałem przekłamań kolorów przy ich maksymalnych wartościach .
 

tomter

New member
K_BO mam pytanie? Jakie wrażenia po półrocznym użytkowaniu Samsuna LE40M51B? Czy masz jakies nowe sugestie bo cena jego spadła do 5800 i zamierzam go kupić? czy ktoś porównywał go z Samsung LE40R51B??
 
Do góry