do salonu, tv 46" + soundbar max 3k

dan3el

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? wydzielona część salonu ~9m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku okno z roletą która zazwyczaj jest zasłonięta
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 46pfl5505 (kupiony dzięki testom na tym forum)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smartv tv + wifi sporadycznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? niestety standard tv naziemnej + filmy hd z usb
10.Jakie urządzenia ? soundbar + mk808 (taki usb dongle z androidem)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obecnie jest mat i podoba mi się
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki, wiadomości, sport + filmy z usb
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? zdecydowanie nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, sporadycznie xbox one
16.Preferencje co do marki ? mam philipsa i jestem załamany, więc jeśli nowe modele mają te same usterki co starsze to philipsowi podziękuję
17.Preferencje co do wielkości ? tylko 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak się długo uruchamia, długi czas między zmianami kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzien
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? tv + soundbar 3000 PLN (za ambilight mogę dopłacić)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć

teraz trochę poza schematem. Mam philipsa, kupiłem go po przeczytaniu testów i opini na tym forum. Obraz philipsa bardzo dobry, pierwsze wrażenie rewelacyjne, reszta wszystko na minus, nie chcę więcej takiego zamulonego, wieszającego się tv. człowiek bardziej się denerwuje oglądając tv niż odpręża...
chciałbym mieć soundbar razem z tv, jeden zakup. soundbar skromny, bez subwoofera bo nie mam miejsca, koniecznie obsługiwany tym samym pilotem co tv.
no i jeszcze sprawa ambilight- czy jakaś firma poza philips robi to w miarę sensownie? chętnie bym spróbował tego wynalazku bo wygląda ciekawe. do tego jeszcze pytanie: tv chcę powiesić na ścianie na której będzie czarny laminat (wysoki połysk) - czy ambilight ma sens na takiej powierzchni? czy powininno być raczej coś matowego, czy kolor ma znaczenie pod ambilight?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak kupisz Philipsa 47PFS7509 to nie musisz kupować dodatkowego soundbara. Napisz na PW dostaniesz info.
 

dan3el

New member
chyba sobie podaruję tego philipsa, bo czytając wątek o tym modelu widzę, że niewiele się zmieniło w kwestii mulenia, zwiech itp.
żona by mi tego nie wybaczyła jakbym muła 5507 zamienił na świecącego muła z subwooferem.
 

dan3el

New member
Witam wygląda na to,że dojrzałeś do zainwestowania w inną firmę?
tylko jaką??
z jednej strony chciałbym zobaczyć ambilight, mam "fajną" ścianę:) wydaję mi się że sprawdziłoby się to u mnie.
z drugiej strony jak trafię znowu na takiego bubla jakiego już mam w domu to pieniądze wywalone w błoto. żona ciągle marudzi na tego co mam 5507, jak nowy się nie sprawdzi to będzie dym:)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moja propozycja jest taka TV Samsung UE 48 H6400 plus soundbar Samsung HW-H355 mieści się w 3000 zł i nie powinno być marudzenia...
 

dan3el

New member
na czym polega prezentacja tv w domu? może bym się skusił co do tego pfs7509, ale chciałbym go przetestować chwilę w MOICH domowych warunkach.
 
Do góry