Do salonu 82-86"

gaj

New member
Męczę się od kilku dni bo chciałbym kupić nowy TV 82-86".
LG ten 82UM7600 mało dostępny i niewiele o nim wiadomo. W necie zero. Pasuje idealnie w sumie poza dostępnością i czasem ceną z sufitu, która ostatnio skoczyła. Poniżej 7000zł go nie widzę. Tydzień temu były z 3 oferty po 6700/6800 za niego. Dziś najniżej jest 7100zł. Taki mam budżet.

Samsung 82" 8002 bez DTS i coś z napisami ma jak pamiętam z kontrastem nie tak. Ale idzie go dostać za 6800zł od ręki.

Mam pokój z odległością do oglądania na wprost 4,2m. Dużo Netflixa, trochę mini PC złożonego do salonu po HDMI typu zdjęcia, Allegro. Pokój raczej zacieniony i mało słońca.

Obecnie jest Philips 55": z Ambi i 3D pass. Trochę mi tego Ambi szkoda i 3D. Poza tym Ambi to mam Phila DOŚĆ ze względu na powolne menu i net i w ogóle wszystkie ustawienia i obsługę.
Przede wszystkim chodzi o coś powyżej 80". Minimum te 82" a chętnie 86" tylko niekoniecznie na LG IPS lichym. Chciałbym na VA raczej i z 100 hz, ale w sumie to nie będę o te cyfry czy znaczki umierał, tylko o realne pozytywne odczucia mi chodzi i zadowolenie z czerni czy płynności i odczuwalnego HDR. Czyli jeszcze problem jasności się kłania + Dolby Atmos kusi :) .

Jakieś propozycje Wasze? Może coś Z MOPELI 2020 bo tu nie wiem nic w sumie???
 

martingg

Member
Zmieniłem tcl 58 na Philipsa 70 w piątek, mam z kanapy dokładnie 4,2m do telewizora i jest naprawdę ok aczkolwiek 75 też by było git ;) nie wiem jak 85 :)

Co do Philipsa i menu od serii 7 jest Android TV działa to REWELACYJNIE więc tego się nie bój :)
 

gaj

New member
Kupowałem z tym forum już kilka razy. Od plazmy 50", przez LCD/LED czy projektory dwa. Ambilghta owszem szkoda. Ale z czasem się o nim zapomina, a ostatecznie wielkość wygrywa, a oczka mam jaby słabsze po latach :)
Choćby to było Manta 50" z IPS to ma być minimum 82" i w górę :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym LG 82UM7600 - masz ze specjalnym pakietem dla niebieskich członków forum, na matrycy VA, ale ma dużo lepsze multimedia jak Samsung i większe znacznie możliwości.
 
Do góry