do posiadaczy cyfrowej vectry

vip_1

New member
Witam ,stoje przed dylematem zakupu nowego tv 37cali, sygnał będzie z cyfrowej vectry i tu nasuwa się pytanie plasma czy lcd. Czy sygnał będzie wystarczająco dobry do lcd?
 

bor@s

New member
hmm

ja korzystam z cyfrowej kablówki (ale innej - w Poznaniu) i LCD sobie dobrze z takim sygnałem radzi. TVN i Polsaty dają wyśmienity obraz, porównywalny z DVD w przypadku przekazu na żywo oraz najnowszych filmów. TVP już niestety kiepski, na moje oko często kompresują zwykły kompozytowy sygnał PAL. Co ciekawe skoki narciarskie wyglądają bardzo dobrze, a piłka nożna na TVP2 już fatalnie. No ale to tylko TVP. Reszta programów jest ok, chociaż takie Discovery, czy Animal Planet nie dają pełnej rozdzielczości 720x576, tylko niższą i wygląda to przeciętnie, ale też nie tak żle. Oglądam z odległości 2.5-3m
 

jaceksobczak

New member
Nie wszystkie lcd dobrze odbierają sygnał SD. Ja mam JVC 37P80 podpiety pod cyfrową vectrę i jest ok . Oczywiście tylko część kanałów puszcza z niezłą jakością . Najlepiej wypadają: Polsat,TVN,Canal+, niemieckie kanały.
 

vip_1

New member
Dzisiaj odebrałem dekoder Vectry i żadna rewelacja, sygnał kablem Euro innych możliwości brak, odbiór programów tv bez żadnej różnicy, przynajmniej nie do zobaczenia gołym okiem. Nowy tv który kupie to będzie raczej na 100% plazma, powinno być ok, chyba że lcd 100Hz, ale kasy mało na 37" 100Hz

i jeszcze jedno pytanko czy kabel euro-component by poprawił sygnał?
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj! Coś jest nie tak.Jeżeli włączyłeś z dekodera sygnał RGB,podałeś go dobrym kabelkiem,a telewizor przyjmuje taki strumień,to różnica miedzy sygnałem analogowym a cyfrowym powinna być znaczna,ZDECYDOWANIE!!!
 

bor@s

New member
hmm

dokładnie, różnica między obrazem z tunera cyfrowego (nawet po zwykłym kablu RGB) a sygnałem z kabla antenowego powinna być znacząca nawet na bylejakim telewizorze. A przejściówka Euro->Component nic nie da, bo i dlaczego miałoby to coś dać?
 

vip_1

New member
zainwestuje jutro w nowy kabel RGB i zobacze czy to coś zmieni, jak narazie jestem rozczarowany, może to faktycznie wina kabla który był w komplecie z dekoderem?
 

vip_1

New member
kupiłem nowy kabelek 1,2m, psełdo pozłacane wtyki, wydałem 59pln i ........................opłacało się obaz prawie jak demo w sklepach, jednak orginalny kabel był badziewny.
 

jaceksobczak

New member
A ja mam dekoder podpięty kablem euro dostarczonym razem z dekoderem vectry. I różnica pomiędzy analogiem i cyfrą jest bardzo duża. Nie można tego nie zauważyć zarówno jeśli chodzi o dzwięk jak i obraz.
 

rob01

New member
Mam pytanie do vip_1, ale nie tylko.
Czy u Ciebie na kablu dostarczonym razem z dekoderem obraz był jakoś szczególnie nie do przyjęcia?
Bo u mnie (sprawdzałem na dwóch pełnych ale tanich kablach EURO) obraz na CVBS jest całkiem dobry, nie ma żadnych zakłóceń, ale jedna rzecz mnie zastanawia - kiedy przełączam na RGB (telewizor jest nowy, gniazdo RGB) obraz staje się ciemny, mglisty i lekko zielonkawy. Spodziewałem się, że jak przełączę na RGB, to będę mile zaskoczony, a tu porażka.
Czy u Was też po wymianie na dobry firmowy kabel polepszyło się przejście z CVBS na RGB? Nie pytam czy lepszy jest obraz ogólnie, tylko właśnie na RGB.
Bo nie wiem czy opłaca się inwestować 100 zł w kabel, jeżeli nie będzie różnicy, a w sumie na CVBS jest dobrze. Ale dlaczego na RGB jest gorzej?
Z góry dzięki.
 

vip_1

New member
Po wymianie kabla obraz jest naprawde lepszy, przynajmniej w moim wypadku, może orginalny był uszkodzony, w komplecie jet kabel za 3-5 pln więc cudów nie będzie, w dekoderze wyjście ustawione na RGB i tv wejście ustawione RGB, i niewiem czemu na pierwszyw RGB jest lepiej niż na drugim
 

fazer58

Member
Bez reklam
Do:Rob01.Dobry przewód EURO-RGB w 100% poprawi Ci sygnał.Nie będziesz miał żadnych odcieni.Poza tym ostrość,nasycenie kolorów ulegną zdecydowanej poprawie.
 

rob01

New member
No i kicha.
Udało mi się wypożyczyć z Euro RTV kabel Techlinka za 110 zł, złoty, ekranowany itd. i niestety po przełączeniu na RGB obraz tak samo zaciemniony i bledszy jak na kablach tańszych. Nie wiem co to może być, ale po podłączeniu tym drogim kablem dvd do innego tv i przełączeniu na RGB też obraz robi się ciemniejszy i mniej skłonny do ustawień jasnością i kontrastem.
Na tę chwilę dla mnie obraz po composite jest o wiele lepszy od RGB - sprawdzone na różnych kablach i na różnych urządzeniach. Nie wiem dlaczego tak jest, może o czymś nie wiem, może obraz, który ja uważam za lepszy jest w rzeczywistości gorszy. Ale chyba więcej kolorów i większy kontrast i ostrość to lepszy obraz. A taką miałem nadzieję, że na lepszym kablu będzie euforia. Ale cóż, życie toczy się dalej...
 

raf44

New member
Sygnał cyfrowy

Witam, wprawdzie nie mam jszcze plazmy ani lcd - bo cały czas się zastanawiam :) i zdecydować nie mogę ale założyłem sobie cyfrową vectrę i na moim starym 21" Philipe obraz jest b.dobry - jest duża różnica pomiędzy sygnałem analogowy podpięty do tego samego tv a cyfrowym. Kabelki użyte do podpięcia jakieś takie za 20zł.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Do robO1.Coś chyba pokręciłeś!Jeszcze nie spotkałem się,żeby obraz RGB był gorszy niż np.super-video.Wiele urządzeń, posiadających dwa gniazda EURO,sygnał RGB przyjmują tylko na jednym z nich!! Zazwyczaj jest to EURO1.Pokombinuj jeszcze troche.
 

rob01

New member
Gwoli ścisłości - mam philipsa 32PFL7862, który posiada dwa wejścia EURO, wg instrukcji oba obsługują tryb RGB.
Próbowałem na obu wejściach - zawsze to samo.
Chyba że w moim dekoderze VECTRY pomylone są opisy trybów (napisane jest CVBS, a w rzeczywistości jest RGB).
Ale wątpię, bo próbowałem zmieniać ustawienia w połączeniu innego starszego telewizora crt z odtw. DVD i też po RGB jest ciemniej i bardziej zielono.
Kurde, już nie wiem jak powinien wyglądać dobry obraz :)
 
Do góry