Do oglądania widowisk sportowych (głownie meczy)

Henek

New member
SAMSUNG PS42D51S CZY PS42S5S

Jakiego sprzętu użyć - plazmy, lcd lub crt, ażeby ruch był płynny, trawa była trawą i nie pojawiały się dodatkowe kolory w obrysach postaci? Czy da się oglądać mecze piłkarskie w plazmie, lcd ( sygnał z kablówki) bez w/w efektów? Jaki tuner satelitarny pozwoliłby mi oglądać Fifa Cup 2006 w HDTV?
 

machu

New member
Jakiego sprzętu użyć - plazmy, lcd lub crt, ażeby ruch był płynny, trawa była trawą i nie pojawiały się dodatkowe kolory w obrysach postaci?

Polecam plazmę. Z lcd występuje duże ryzyko smużenia - szczególnie przy szybkim ruchu (np: kiedy bramkarz wykopuje piłkę i kamera szybko zmienia obraz) Na moim 20,3" Dellu (16ms czas reakcji) jest to widoczne. Na plaźmie tego nie widzę.
Jeżeli pieniądze nie grają roli to polecam skaler do kompletu. Skalery mają o wiele lepsze procesory obrazu więc nie tylko kolory będą dużo lepsze ale obraz o wiele płynniejszy.
Także eliminacja konwersji z cyfrowej na analogową (w tunerze SAT) pomoże w lepszym odzwierciedleniu kolorów.
Polecałbym tu poczekanie na nowe tunery MPEG 4, które przakażą sygnał przez HDMI.
Jeżeli ktoś wybierze opcje ze skalerem, polecam (dla standardowej telewizji cyfrowej) kupno tunera z cyfrowym wyjściem SDI - gwarantuje to najlepszy obraz bo dekoder tunera jest tu całkowicie pominięty a sygnał trafia bezpośrednio do skalera. Minusem jest fakt że nie ma seryjnych tunerów z SDI ;) Można je tylko kupic przez firmy zajmujące się przerabianiem tunerów.

Jaki tuner satelitarny pozwoliłby mi oglądać Fifa Cup 2006 w HDTV?
Na dźień dzisiejszy tylko Premiere HD oferuje mistrzostwa w HD (jestem pewien że inne firmy niedługo dołączą) Niestety problem Premiere polaga na braku tunerów do MPEG 4. Ja zamówiłem Humaxa PR-HD1000 z pakietem HD w Niemczech i nie mam żadnej gwarancji że zamówienie będzie zrealizowane nawet w ciągu miesiąca.
 

Dara

New member
Polecam ci plazme bo lcd musi wykazywać sie bardzo dobrym czasem reakcji gdzieś w granicach 12ms ale lepiej było by gdyby było 8ms bo 12ms może okazać sie za wolne a co do tunerów hd to się nie bardzo na tym znam więc nie zabieram głosu.
Pozdrawim
 

HSV

New member
Xbox 360 i zewnetrzny HD-DVD

A ja ci polecam LCD-ka, LCD-ka i jeszcze raz LCD-ka.
tak jak i przy plazmach czy tylko zwykłych odbiornikach CRT musisz wybrać dobrego LCD i będziesz ogladać bez problemów. Dobry LCD to
znaczy taki gdzie nie będziesz widzieć smużenia (czyli czas reakcji mniejszy od 12 ms) i po problemie a takich LCD-ków jest już wiele.
Ja sam posiadam LCD SHARP P50 (sławetny na tym forum) i ponieważ sam zawodowo gram w piłkę wiele godzin poświęcam oglądając różne relacje z satelity. BEZ PROBLEMU !!! OBRAZ SUPER !!! No i ostrość taka że nazwisko z koszulki zawodnika widzialne jest z 3 m.
 

SwMikołaj

New member
Za miesiąc bede się przymierzał do zakupu lcd lub plazmy z myslą o ogladaniu mistrzostw swiata w Niemczech. Jesli polsat cyfrowy wykupi prawa transmisji, no to do tego jeszcze zakupie polsat sport.
Co do LCD przymierzam sie do Samsunga 32"M61B (6,5 tys zl), gdyz moja odległość od ekranu wynosi 2,5-3m. Ten model ma dobrą matryce, czas reakcji 8 ms i ogladanie meczyków pilkarskich bedzie przyjemnością.
A jesli chodzi o plazme to ja polecam Panasonica 37"PV500.
Wszystko zalezy od warunkow, odleglosci, potrzeb i zasobnosci portfela.

Jednak i tak najlepiej wczesniej zamowic pokaz sprzetu w domowych warunkach.

pozdrawiam.
 

ANDREW

New member
SwMikołaj napisał:
Co do LCD przymierzam sie do Samsunga 32"M61B (6,5 tys zl), gdyz moja odległość od ekranu wynosi 2,5-3m. Ten model ma dobrą matryce, czas reakcji 8 ms i ogladanie meczyków pilkarskich bedzie przyjemnością.


pozdrawiam.

Ja mam Panasa 32 lx 500 matryca 14 ms podlaczony do tv osiedlowej i najlepszy obraz odbieram na... Polsacie sport. Mecze, tenis itp oglada sie swietnie nie zauwazam zadnych problemow
 

HSV

New member
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic...

Umowa oraz warunek FIFA jest jednoznaczny - mecze w których będzie uczestniczyć reprezentacja POLSKI (każdego z uczestników mistrzostw) w danym państwie, musi być transmitowana w czasie NIEKODOWANYM !!! Może być niekodowana lecz z "lekkim" opóźnieniem, może być w tv kodowanej ale też i niekodowanej ale TYLKO w KODOWANEJ - N I E !!!
Mogą się podzielić prawami do transmisji różne stacje tv ale mecze z POLAKAMI tylko NIEKODOWANE.

A co do TV - L C D - dobre i super meczyk, ja bez piwka, ale wam jeszcze na lepszy kontrast i ostrość parę piwek polecam.
 

SwMikołaj

New member
Sory HSV ale dla mnie mistrzostwa swiata to nie tylko 3 mecze grupowe naszej reprezentacji he he. Interesuje mnie tez dalsza faza rozgrywek i mecze w innych grupach.
Ale najwazniejsze to dobry sygnal, na jaki bede liczyl z polsatu sport. Po zakupie TV LCD za antene dachową czyli odbiór z TVP serdecznie dziekuje :)
 

szymonunion

New member
HSV,

zmartwie sie - podobno mecze maja byc w TVP - owszem - ale w TVP Sport - ktory sie pojawi wkrotce i bedzie w kablowkach.


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
 

HSV

New member
Koledzy,
mój głos to, to głos "narodu", zwykłych zjadaczy chleba posiadajacych lepsze i gorsze TV więc - MISTRZOSTWA DLA WSZYSTKICH !!!!

A co do sygnału z TVP który bedzie najprawdopodonie nadawać Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to ------ jest coś takiego jak DVB-T ------ naziemny sygnał cyfrowy, który odbieram z Skrzycznego i jest SUPER ! lub DVB-S lub TVP1 i TVP2 z ASTRY - (też można).


Jeszcze raz - MISTRZOSTWA DLA WSZYSTKICH !!!

Polska drużyna po wyjsciu z grupy, też będzie w niekodowanym czasie- takie prawo, a inne mecze, no tu już lekki problem - satelitka, lub TV NOWA - Czechy

Tylko niech AWANSUJĄ dalej nasi kopacze, bo jak nie to po problemie dla TVP.
 

ortax360

New member
Do tv ,kabla , polsat cyfrowy itd ,dvd .
Swietnie działa Pnasonic 32lx500 ( nic nie smuzy , mecz wyglada super ) miałem ten tv i jest naprawde bardzo dobry.
Swietnie zagra tez Toshiba 32wl58 .
Natomiast Sony V32a10 pomono 8ms ( dane techniczne ) potrafi lekko smuzyc ,szczeg. jest to widoczne zaraz po włączeniu lcd .
Plazme bym odstawił chyba ,ze wydasz wiecej kaski i kupisz Panasonica TH-37PV500 ( roz. 1024 *720 nie pełne HD)
 

Crichton

New member
A co powiecie o Samsungu R51 albo M51 w tym przypadku.
Planuje zakup jednego z tych modeli i nie ukrywam, ze jednym z powodow sa tegoroczne mistrzostwa.
 
Do góry