Do oglądania fimów x264 potrzebny bluray?

behemot

New member
Nie wystarczy zainstalować kodek ( jeśli chodzi o kompa ) natomiast jeśli chcesz to odtwarzać bezpośrednio z jakiegoś urządzenia( dvd,tv usb) musi być ono kompatybilne ze standardem, który w marketingu nazywa się divx hd
 

kini0

New member
Bez reklam
DivX HD a jeszcze lepiej "Matroska". No i przydało by się mieć pendrive lub przenośny HDD sformatowany do NTFS
 

Adrianox360

New member
napiszę jaśniej: mam zamiar filmy ściągnięte zgrywać na pendrive i do TV.

Czyli przykładowo Geneza planety malp - Rise of the Planet of the Apes (2011) [720p.BluRay.DTS.x264-CHD] , [URL="http://tnttorrent.info/torrent/728bc40a863152d6278eed8ada1692a1dcfc486d.html"]The Caller (2011) 1080p MKV x264 AC3+DTS Eng NL Subs[/URL]
pójdzie na TV przez pena?

Czy wszystkie filmy, mające w tytule bluray nie będą chodzić? Jeżeli w nazwie nie ma bluray a jest np. tylko w nazwie x264 lub
HdRip, BrRIp?

generalnie nie wiem z jakimi rozszerzeniami ściągać filmy a jest ich wiele: mkv, bluray, x264 bluray, samo x264,
HdRip, BrRIp, mkv x264 ac3 i tp.

DZIĘKI ZA ODP
 

Adrianox360

New member
dzięki ale Twoja rada na nic mi się nie zda. Nie mam zamiaru wydawać 800zł. Zadałem pytanie na które oczekuje odpowiedzi, a nie rad jaki kupić odtwarzacz. Dzięki
 

Radoslav

New member
Czy wszystkie filmy, mające w tytule bluray nie będą chodzić? Jeżeli w nazwie nie ma bluray a jest np. tylko w nazwie x264 lub [/COLOR]HdRip, BrRIp?

generalnie nie wiem z jakimi rozszerzeniami ściągać filmy a jest ich wiele: mkv, bluray, x264 bluray, samo x264,
HdRip, BrRIp, mkv x264 ac3 itp[/LEFT]

Trochę nie rozumiem w czym jest problem? Wg jakich haseł wyszukiwać i ścigać filmy czy potrzebujesz kupić pena?
Skoro masz już TV SAMASUNG PS51... to ściągnij sobie jakiś trailer filmu, zgraj na pena (zakładam że masz) i sprawdź czy TV go odtworzy czy nie. Generalnie mało istotne dla odtworzenia filmu jest to co w tytule pliku się znajduje. Może być "XYZ.mkv", a środku bardzo dobrej jakości materiał. Ważne jaki format ma plik i jakim codekiem jest "potraktowany", aby TV takie obsługiwał. Owszem ze względu na jakoś materiału to te czynniki mają oczywiście wpływ.

PS: Przez czas oczekiwania na odpowiedź na forum sprawdziłbyś już kilka takich filmików i wiedział o co chodzi ;) W tym wypadku przecież metodą prób i błędów nic nie popsujesz, a zyskasz na wiedzy i własnym doświadczeniu.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
dzięki ale Twoja rada na nic mi się nie zda. Nie mam zamiaru wydawać 800zł. Zadałem pytanie na które oczekuje odpowiedzi, a nie rad jaki kupić odtwarzacz. Dzięki

A takie formaty jakie podałeś to ten tv nie ma siły żeby poradził sobie z nimi. Jeśli nawet odtworzy sygnał video to audio rozwali go na łopatki. A ta moja propozycja była odpowiedzią na Twoje pytanie :) Prościej już chyba się nie da odpowiedzieć...
 

behemot

New member
Najlepiej zajrzeć do instrukcji rozdział (dział) odtwarzanie multimediów i wszystko będzie jasne .
ps. Różne kodowanie = różne kodeki mkv a divx to dwa różne kontenery
 

Adrianox360

New member
dzięki za odpowiedzi.

Problem jest w tym, że nie mam zbytnio czasu ani chęci aby pobierać każdy film z torrentów ważący od 4Gb do nawet 30 i sprawdzać czy pójdzie z pena na TV. Po prostu chciałbym oglądać filmy z pena, które są w hd. A czy już dźwięk pójdzie 5.1 to dla mnie nie ważne.
Podam tutaj przykładowe inf. techniczne filmu:

iMDB RATiNG.....: 7.8/10 (68,273 votes)
ENCODER.........: redthorm@CHD
RELEASE DATE....: 11/07/2011
THEATRE DATE....: 08/05/2011
GENRE...........: Action | Drama | Sci-Fi
SOURCE .........: BluRay 1080p AVC DTS-HD MA7.1-CHDBits
ViDEO BiTRATE...: x264 @ 4864 Kbps
RESOLUTiON......: 1280 x 544
ASPECT RATiO....: 2.35 : 1
FRAME RATE......: 23.976 fps
RUNTiME.........: 105 mins
AUDiO 1.........: ENG DTS-CORE 5.1CH @ 1536 Kbps
AUDiO 2.........: Mandarin DD 5.1CH @ 448 Kbps
SUBTiTLES.......: None
FilE SiZE.......: 5,245,224 KB


I pytanie: Czym się sugerować aby wiedzieć czy dany film mi pójdzie. Jakieś kodeki tak?
 

Radoslav

New member
Problem jest w tym, że nie mam zbytnio czasu ani chęci aby pobierać każdy film z torrentów ważący od 4Gb do nawet 30 i sprawdzać czy pójdzie z pena na TV. Po prostu chciałbym oglądać filmy z pena, które są w hd. A czy już dźwięk pójdzie 5.1 to dla mnie nie ważne.
Podam tutaj przykładowe inf. techniczne filmu:
...
I pytanie: Czym się sugerować aby wiedzieć czy dany film mi pójdzie. Jakieś kodeki tak?

Kolego, wszystkie odpowiedzi już praktycznie dostałeś. Sprawdź w instrukcji lub w necie, jakie formaty plików i jakie codeki odtwarza twój konkretny TV...i wszystko w temacie.

PS: Pisałem o ściągnięciu trailera filmu, który w FullHD 1080 ma kilkadziesiąt MB lub dolne kilkaset! Do tego jeśli nie masz na czym odtworzyć dźwięku 5.1, to będziesz się musiał bawić w przerabianie ścieżki na jakieś stereo.
 

nielot

Member
Patrz na wage pliku i rozszerzenie.
Jesli chcesz 1080 to pliki powinny miec minimum 8GB. Jesli 720 to okolo od 4GB. Rozszerzenie mkv

Tylko nie pojmuje jak przy HD mozna olac kwestie audio....
 
Do góry