Do Naczelnego Kiki

RavT77

New member
Witam czy jako uznany na forum autorytet możesz powiedzieć mi coś na temat Panasonic TX-40DXU601. Czy warto. Chcę ogłądać filmy w salonie 18 m2 i jak trzeba to włączyć dziecku bajkę na You Tube. I najważniejsze nie chcę żeby się coś wieszało/wgrywać softów itp chcę mieć telewizor ale nie czuć się emerytem. Kupiłbys to? Z góry dzięki za czas jak znajdziesz
 

bluray

Banned
Wszyscy piszą o powierzchni pokoju.
Podstawa to odległość kanapy od ekranu.
Np. typowe 3,5 m daje super wrażenia video dla 55" TV.
Sypialnie ma składowe: 2,5 m plus przejście 0,8 m plus komoda ok. 0.4 m to daje w sypialni tak samo = 3,5 m od głowy.
Dziwne ale takie są proste wyliczenia.


Sprawę rozwiązują jskirś cztery TV ...
Zalecam,.
- do sypialni,
- dla żony,
- dla dzieci,
- do salonu,
- do kuchni
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Sorry ale przy 3,5m to juz moj 60" wydaje sie "maławy" ! -taka mam aktualnie odleglosc I chetnie powiesilbym.65" - takze zawsze jest dobrze brac wiekszy niz sie zakladalo poczatkowo a bedzie sie zadowolonym :)
Kolego z calym szacunkiem 40" teraz monitor ;)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Maniej530
Rodzice mają UE65JS9000 i 3m kanape od niego, po tygodniu już był mały i stwierdzili, że następny będzie 78:D
 

collider

New member
Bez reklam
To moze od razu virtualne google zalozyc skoro tak wam sie telewizory zmniejszaja. Tu juz nawet nie chodzi o to czy maly czy duzy, ale o komfort ogladania. TV tez nie moze byc przesadanie duzy w stosunku do odleglosci z miejsca z ktorego sie oglada.
 

Damaranus

New member
Zalecana odległość to jednak nie to samo co preferowana odległość, dlatego że inaczej będą postrzegali to dubbingowcy/napisowcy, inaczej 4k/fhdowcy, inaczej osoby noszące okulary, inaczej osoby oglądające filmy a programy telewizyjne. Dla jednych wodzenie wzrokiem i głową po ekranie nie jest problemem, dla innych to irytujący ruch. Inni będą szukali przyjemności w siedzeniu blisko, inni dalej. Więc proponuję swoje mądrości w stylu: musisz mieć, odstawić na bok i jak dawać rady, to dawać rady czy sugestie, a nie kłócić się czy wchodzić w durne dyskusje kto ma większego.

Nie da się ukryć, że nigdy nie jest za duży, ale nie oznacza to że duży znaczy lepszy. Mam 50 cali z 3,8, przesiadłem się z 32. Jest szał ale tak... spokojnie bym przytulił i 60 ale już nie w FHD a 4K... ale nie z powodu filmów, które w tej odległości na FHD i tak powodują wzwód, ale z powodu innych obrazów czy konsoli którą mam podłączoną.

Trudno mi powiedzieć aby był mały, ale jest na tyle dobry, że np. oglądanie filmów z napisami pozwala spokojnie skoncentrować się na całym filmie bez potrzeby uciekania wzrokiem. Fakt, że przy konsoli już mam problem muszę siedzieć bliżej a więc 1,5-2, bo po prostu traci się zbyt wiele detali. I idąc tym tropem o detale też chodzi, a więc wodzenie wzrokiem po ekranie to jedno, dostrzeganie detali to drugie.

Ale... zawsze zostaje też kwestia rozsądku i nie tylko tego co chcę mieć ale co mogę mieć, np. w pokoju. Bo nie sztuką jest naje**ać sprzętu do 2 pokojowego w bloku... masz warunki i miejsce to się bawisz. Mnie osobiście bawi to jak audiovizjofile pakują sobie do 18 metrów 60 cali w górę, 10 głośników, 5 dekoderów i komódkę od teściowej...

Idź z miarką do sklepu, zmierz 2 metry od 55 cali (poproś o włączenie TVP1) i sam oceń. Oczywiście że w sklepie to nie to samo co w domu, ale bez jaj...
 

Malix7

Member
Bardzo msdrze napisane, brawo ty :) troche wszyscy dalismy sie zwariowac na punkcie tych cali, jak ktos oglada glownie programy tv to przy wiekszym robi sie problem z jakoscia obrazu.
 
Bardzo msdrze napisane, brawo ty :) troche wszyscy dalismy sie zwariowac na punkcie tych cali, jak ktos oglada glownie programy tv to przy wiekszym robi sie problem z jakoscia obrazu.

Fakt, przy 65 calach i 2,5-3m kanały w TV 576i wyglądają fatalnie.
Za to przy 55 calach jest juz całkiem ok ;)

Ostatnio wieszałem u siebie 70 cali (srednia seria Samsunga KU6000) i wiekszość osób jak oglądaliśmy piłke nożną i skoki usiadła ok 3m od ekranu i uwazali, że to optymalna odległość.
Przy filmie było podobnie ale tutaj nawet przy 2m i BluRay było elegancko.
Choc filmy słabo na wbudowanych głośnikach - dopiero po podpięciu zestawu 2.1 zrobiło sie optymalnie.
 

dzierbiaty

New member
Co mają wspólnego: telewizor i penis?
- Tylko mężczyźni uważają że jest za mały!

Tyle było już dywagacji w tym temacie...zawsze po czasie okazuje się że za mały. Gdyby tak nie było to nie kupowało by się telewizora większego od poprzedniego.

Ja oglądam z 3.5 metra 90 cali ale to tymczasowo bo będzie około 120. Co prawda to projektor ale ważna wielkość. Pamiętajcie, że dla 3D im więcej cali i im bliżej siedzimy tym lepsze efekty
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Kiki nie wszystkie modele w tej wielkości mają 100Hz, można trafić model 40" z matrycą 50Hz i właśnie takie najczęściej są w tym rozmiarze.
 

Attachments

  • 5.jpg
    5.jpg
    30,1 KB · Wyś: 137
Ostatnia edycja:
Do góry