do iPoda

kris_w

New member
poszukuje jakichs dobrych sluchawk do ipoda, ale nie zadne douszne, raczej duzych, z dobrym wyciszeniem.
musza tez miec wlasne wzmocnienie sygnalu bo sila ipoda niestety cieniutka.
 

edi7777

Member
Ja używam Sennheiserów HD555 - bardzo dobre do Classica z USa czyli tego bez ograniczenia głośności. Na max nie da się słuchać bo uszy bolą jeśli o to pytasz. Podaj jaki zakres cenowy Cie interesuje i jakiej muzyki słuchasz no i czego oczekujesz od słuchawek.

Jeszcze lepsze byłyby HD595...

No ale wpierw jakieś info czego szukamy.
 

kris_w

New member
ojej...czy to znaczy ze nie doszedlem jeszcze do tego ze jeszcze jakies ograniczenie glosnosci jest ?!
bo jesli chodzi o ustawienia / limit glosnosci to u mnie wskazanie jest na max.

... ale jak to mowia "wiem ze nic nie wiem" ...moze jeszcze gdzis cos mozna przelaczyc.

generalnie teraz uzywam AKG 416, ale chcialbym chyba cos zeby ucho "weszlo mi do srodka" bo przy dluzszym urzywaniu jednak malzowiny troche bola ;-)

a cena....no w granicach zdrowego rozsadku :) ale raczej wole pozbierac niz na szybko kupic cos gorszej jakosci.

muza rozna, z przewaga pink floydowych tematow, zadko klasyka, jesli juz to filmowa.

z gory dziekuje za podpowiedzi.
kris
 
Ostatnia edycja:

kris_w

New member
wszystkie ipody na Europę są blokowane juz w firmware i tego sobie nie wyklikasz w ustawieniach


programik nazywa się chyba goPod

goPod

tak tez myslalem, niestety programik nie jest zrobiony pod classika 160GB...a taki wlasnie posiadam.

w kazdym badz razie, z tego wlasnie powodu nieuniknone sa sluchawki ze wzmocnieniem, i takich wlasnie poszukeje :)
 

pkomp

New member
nie szukaj bo jak znajdziesz to takie z pojemnikiem na baterie - szkoda zachodu
fakt classic nie miał ograniczeń bo w sumie to staroć :)

szukaj w takim razie czegoś o impedancji do 32 ohm - te w miarę dadzą radę byleby jeszcze miały efektywność powyżej 98dB
 

edi7777

Member
Ja to generalnie polecę Ci te sennheisery HD555/595 lub nowsze odpowiedniki - to i tak prawie to samo. Tzn. polecę o ile lubisz bardzo dobrą przestrzeń, niezłą separację i dobry bas. Słuchawy generalnie grają równo, a że słuchałem ich zarówno z iPodem 80GB EU jak i własnym 120GB US to mogę powiedzieć że spokojnie iPod z ograniczeniem też je uciągnie. 32Ohm czy 64Ohm - nie od tego zależy głośność słuchawek a od skuteczności.
 
Do góry