Do HK355 jakie głosniki

Greg55

New member
Pomóżcie: Wreszcie "chyba" wybrałem amplituner i postawiłem na HK355, mam problem z głośnikami. Waham się miedzy JBL ES Pack i Infinity Classia. ale Infinity bez subwoofera bo są droższe. Głównie będę ogladam filmy i troszkę muzyki (rock,metal). Pokój 25m2 Bedzie podłaczone PS3. Słyszałem wiele opinii, że Infinity bez subwoofera grają lepiej niż JBL. W sklepie firmowym JBL i INfinity ktoś mówił, że sa to zestawy o podobnej klasie. Pomóżcie.
 

armi

New member
Bez reklam
w tej kwestii bo Blackninja najlepiej jak się wypowie :)
zagrają może i lepiej Infinity ale jak Ty chcesz do kina i gier to sub jest raczej konieczny. ES do tej muzyki którą preferujesz też jak najbardziej się nadają

avr 355 to dobry wybór :)
 

Greg55

New member
Chciałbym jeszcze zaznaczyc, że Infinity bez subwofera jest 2000 zł droźsze niż JBL z subwoferem, a jak nie ma wiekszej różnicy to poco przepłacac.
 

don111

Banned
w sklepie firmowym to nie mogli nic innego powiedzieć bo JBL i Infinity to ten sam dystrybutor więc sam rozumiesz - wybrali najbezpieczniejszą odpowiedź ;)
Infinity Classia to nowy model, raczej nikt tego nie słuchał ale jeśli grają podobnie do poprzedniej serii Infinity Beta to chyba nie za dobrze do tego typu muzyki
JBL ES nie opłaca się kupować, w ich cenie naprawdę ciężko znaleźć gorzej grające kolumny, jak nie chcesz przepłacać to na wyprzedaży możesz kupisz dużo taniej JBL E (do rocka/metalu są przyzwoite w obecnej cenie)...
a jak chcesz czegoś lepszego w cenie JBL ES to sobie posłuchaj Paradigm Monitor 7v5/9v5 albo Celestion F28/38
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kod:
 JBL ES nie opłaca się kupować, w ich cenie naprawdę ciężko znaleźć gorzej grające kolumny

a to ciekawe, mozesz rozwinąć swoja teze, bo moim zdnaiem wlasnie JBL ES graja extra i trudno znalezc lepsze w tym przedziale cenowym
 

Greg55

New member
Tylko Paradigm Monitor są dużo droższe. Za JBL ES Pack zapłace 4200. Chyba, że Celestion, tylko proszę o opinię wiekszej ilosci użytkowników lub jakieś inne typy do 5000, może niewiele przekroczyc.
 

armi

New member
Bez reklam
jak chcesz głównie do kina to te jbl es będą więcej niż ok. Jeśli chodzi o muzykę to warto posłuchać. Jak widać JBL jak wszystko mają swoich zwolenników i przeciwników.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak do kina , PS3 i tego rodzaju muzyki to zestaw ES z subem będzie akurat, cieżko będzie znaleść w tej cenie lepsze kolumny. Infinity Classia grają środkiem i nie wyróżniającymi się wysokimi tonami, sub jednak dla Ciebie będzie potrzebny :)
 

don111

Banned
Ramzes765 napisał:
Kod:
 JBL ES nie opłaca się kupować, w ich cenie naprawdę ciężko znaleźć gorzej grające kolumny
a to ciekawe, mozesz rozwinąć swoja teze, bo moim zdnaiem wlasnie JBL ES graja extra i trudno znalezc lepsze w tym przedziale cenowym
widać za mało słuchałeś i porównywałeś (o ile w ogóle) przed ich zakupem
 

Greg55

New member
A amplituner wybrałam dobry? Chodzi mi o HK 355, czy może wziążc jakąś Yamahę, myślałe o 663, 863 lub 1800. Ale słyszałem, że HK355 jest najlepszy.
 

don111

Banned
Greg55 napisał:
A amplituner wybrałam dobry? Chodzi mi o HK 355, czy może wziążc jakąś Yamahę, myślałe o 663, 863 lub 1800. Ale słyszałem, że HK355 jest najlepszy.
gra lepiej od Yamah, z tych jedynym wartym rozpatrzenia modelem jest 663 z uwagi na dobry stosunek cena/możliwości, ale jak masz kasę na droższy amplituner to pomyśl nad HK albo Onkyo
 

12345Przemo

New member
jbl es pytanie do znawców tematu

Byłem wczoraj na odsłuchu hk 355 z podłączonymi głośnikami JBL. Nie jestem znawcą ale po odsłuchu według mnie seria jbl es wypada tragicznie przy serii e. Porównywałem modele es80 i e80. Prosiłbym o opinie bo byłem zainteresowany tymi głośnikami do kina domowego a po odsłuchu już sam nie wiem czy słoń nadepnął mi na ucho czy może trafiłem na jakieś nietakie egzemplarze :confused:
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, u mnie gra taki zestaw z AVR 347 od grudnia 2007 i jestem mega zadowolony :). Oglądam dużo filmów + TV przez zestaw i jest super. Ten kto twierdzi ze grają kiepsko to albo nie słuchał albo piep..... 3 po 3 żeby sobie posta walnąć.
A tak na marginesie - to zawsze można znaleźć lepszy zestaw, potem jeszcze lepszy i lepszy ....... itd. Tylko zawsze jest.... kwestia pieniędzy.
Pozdrawiam i polecam ten zestaw.
 

12345Przemo

New member
Wybacz kolego, ale wyraźne napisałem że nie jestem znawcą to raz a dwa według mnie dużo lepiej chodził zestaw starszy (i przy okazji trochę tańszy) czyli jbl e80, stąd wzięło się moje pytanie, dla mnie oczywiste jest, że nowy zestaw zastępujący starszy model tego samego producenta powinien być lepszy. Dlatego pozwoliłem sobie zapytać na poczet tego Szanownego Forum. Przykro mi, że uznajesz moje pytanie za pie... . Może wypowie się ktoś bardziej miły kto porównywał te dwa zestawy bezpośrednio tak jak ja (przełączenie jednego zestawu na drugi odbywało się za pomocą wciśnięcia jednego guzika a oba oczywiście podpięte były do tego samego ampli hk 355).
Może trafiłem na jakieś kiepskie egzemplarze?
 

radarek27

Member
HK 355 i JBL Studio L cinema 3

A ja mam takie pytanie, mój wybór amplitunera to HK 355 i zestaw kolumn firmy JBL Studio L Cinema 3, czy są to nie za mocne kolumny do tego amplitunera ?Czy te zestawinie jest odpowiednie ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
za pomocą wciśnięcia jednego guzika a oba oczywiście podpięte były do tego samego ampli hk 355)
Amplitunery i kolumny kina domowego, należy odsłuchiwać po odpaleniu autokalibracj na danym systemie czyli AVR355+E80 i reszta do 5,1, AVR355+ES80 i reszta do 5,1. Inaczej wpadamy w pułapkę złej korekcji do pomieszczenia lub braku basu poniżej 100Hz.

A ja mam takie pytanie, mój wybór amplitunera to HK 355 i zestaw kolumn firmy JBL Studio L Cinema 3, czy są to nie za mocne kolumny do tego amplitunera ?Czy te zestawinie jest odpowiednie ?
Ciut za mocne, lepiej AVR645/745.
 
Ostatnia edycja:

12345Przemo

New member
Dziękuje ślicznie za odpowiedź, sprzedawca nie poinformował mnie o takiej opcji po prostu przełączał między systemem e a es. Podejrzewam że kolega Blackninja miał możliwość słuchania jednego i drugiego systemu stąd pytanie przede wszystkim do niego co by wziął do kina es czy e (biorąc też pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę tego starszego i nieco mniejsze wymiary frontów co podoba się piękniejszej części rodziny)
 
Ostatnia edycja:
Do góry