do HDR Sony czy Samsung?

tomoman

New member
Hej,

Zmieniam telewizor nie tylko, że 4K, ale zależy mi na materiale HDR. Rozważam Samsung KS8000 lub Sony XD85. Już mam taki mętlik, że nie wiem. Jeden z portali wrzucił recenzję Samsunga - niby jest tak, że na materiale HDR, Samsung ma poważne problemy z kontrastem. Nie znalazłem potwierdzenia tego nigdzie, więc wolałbym znać opinię osób, które mają model 8 lub 9 z tego roku.

Druga opcja to Sony XD85, bo jest tańszy o 2 tysiące i jakoś zawsze lubiłem Sony, z tym andkiem chyba też już się uporali. W każdym razie, tutaj minus jest taki, że w przeciwieństwie do modelu XD93, nie ma sprzętowego modułu odpowiedzialnego za HDR. Co powoduje, że efekt HDR może być również niezadowalający. XD93 ma moim zdaniem zbyt duże zużycie energii, a TV chodzi u mnie w czasem od rana do... rana :) Z drugiej strony pojawiają się opinie, że te problemy Samsunga z HDR, wynikają z konieczności zmieszczenia się w wyższej normie energetycznej, bo HDR zjada prąd jak szalony.

Jeżeli ktoś miał do czynienia z materiałami HDR na tych telewizorach to proszę o info. Ja mam wrażenie, że przeczytałem pół internetu i nie nie wiem :D
 

tomoman

New member
Dobra, trochę poszperałem może się komuś przyda. Ta jedna polska recenzja wydaje się na tle wielu innych zachodnich mało wiarygodna, nikt nie napisał o problemach z jasnością w HDR. Co do TV - jeżeli chodzi o Samsunga to mamy albo KS8000 - płaski, albo curved KS9000. Oba super, ale wbrew polskiej stronie Samsunga i temu co mówią sprzedawcy, to nie do końca do samo. Jeżeli kupujemy pod HDR, to lepiej zdecydować się na model KS9000, ma lepszy układ do UHD dimming - dostrzegalne w przypadku HDR oraz poprawiony Motion Rate. Może to szczegóły i 90% klientów ma to gdzieś i nigdy tego nie zobaczy, ale jeżeli komuś zależy, to powinien pamiętać, że to nie są identyczne serie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Samsung manipuluje jasnością maksymalną w ten sposób, ze jest ją w stanie utrzymać na ekranie jedynie przez kilka sekund, po czym wartość spada do poziomu 500-600 "nit".

Seria XD85 ma matrycę IPS, co oznacza kiepską czerń przy max podświetleniu.

Prawdę mówiąc, jedynym TV aktualnie na rynku obsługującym bez większych problemów HDR jest DX900, wyłączając OLEDY, które jednak nie osiągają tak spektakularnej jasności.
 

tomoman

New member
Samsung manipuluje jasnością maksymalną w ten sposób, ze jest ją w stanie utrzymać na ekranie jedynie przez kilka sekund, po czym wartość spada do poziomu 500-600 "nit".

Seria XD85 ma matrycę IPS, co oznacza kiepską czerń przy max podświetleniu.

Prawdę mówiąc, jedynym TV aktualnie na rynku obsługującym bez większych problemów HDR jest DX900, wyłączając OLEDY, które jednak nie osiągają tak spektakularnej jasności.

Co do Samsunga - mimo wszystko wygląda to dobrze - szczególnie w modelu KS9000.

Sony XD85 i XD93 - wyleczyłem się już z nich, XD85 najszybciej mnie pozbawił złudzeń jak zobaczyłem na żywo w sklepie.

DX900 - zgodzę się, ale cena za 65 jest zabójcza, dlatego nie biorę pod uwagę.

Ostatecznie wezmę Samsunga, przemawia za nim także niski input lag - dużo gram na tv. Na początki HDR starczy, czyli Marco Polo z Netlifxa, Mad Max i Gearsy na Xboxie s. Zobaczymy jak dalej będzie się rozwijać technologia. Stawiam, że przy kolejnej zmianie będzie to raczej OLED, bo w ciągu 4-5 lat technologia powinna być bardziej dostępna cenowo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz Panasonica 58DX750 i cena i HDR !

13393971_1086989818029475_7868405571220647812_n.jpg


13465931_1086989838029473_9125704607200917820_n.jpg


13419238_1086989941362796_8277243471215541924_n.jpg
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Co do Samsunga - mimo wszystko wygląda to dobrze - szczególnie w modelu KS9000.

Sony XD85 i XD93 - wyleczyłem się już z nich, XD85 najszybciej mnie pozbawił złudzeń jak zobaczyłem na żywo w sklepie.

DX900 - zgodzę się, ale cena za 65 jest zabójcza, dlatego nie biorę pod uwagę.

Ostatecznie wezmę Samsunga, przemawia za nim także niski input lag - dużo gram na tv. Na początki HDR starczy, czyli Marco Polo z Netlifxa, Mad Max i Gearsy na Xboxie s. Zobaczymy jak dalej będzie się rozwijać technologia. Stawiam, że przy kolejnej zmianie będzie to raczej OLED, bo w ciągu 4-5 lat technologia powinna być bardziej dostępna cenowo.

Przed zakupem sprawdź dokładnie egzemplarz KS9000 czy nie ma bad pixeli. W niższym modelu 60KS7000 znalazłem 10 bad pixeli, inny użytkownik napisał, że z wersji 49" dopiero trzeci egz. był możliwy do zaakceptowania - "tylko" jeden matrwy pixel.
 

piteron

Active member
Bez reklam
W hd ready martwy piksel to byl dramat
W full HD przeszkadzal
W 4k trzeba się mocno skupić żeby znalesc
W 8k z pół metra pewnie nie bedzie widać
Wiec poczekajmy.na 8k
Reasumując dziwne te nowe samsungi. Niby nowość a.z.taśm schodza już wadliwe matryce. Co będzie pod koniec produkcji vzyli za jakieś 9 miesiecy
 

danteforum

New member
Co do Samsunga - mimo wszystko wygląda to dobrze - szczególnie w modelu KS9000.

Sony XD85 i XD93 - wyleczyłem się już z nich, XD85 najszybciej mnie pozbawił złudzeń jak zobaczyłem na żywo w sklepie.

DX900 - zgodzę się, ale cena za 65 jest zabójcza, dlatego nie biorę pod uwagę.

Ostatecznie wezmę Samsunga, przemawia za nim także niski input lag - dużo gram na tv. Na początki HDR starczy, czyli Marco Polo z Netlifxa, Mad Max i Gearsy na Xboxie s. Zobaczymy jak dalej będzie się rozwijać technologia. Stawiam, że przy kolejnej zmianie będzie to raczej OLED, bo w ciągu 4-5 lat technologia powinna być bardziej dostępna cenowo.

Ktory tv kupiles ?
 

odoja

New member
Otóż to? Który kupiłeś?

Ja 55xd9305, jeszcze go nie mam ale już wkrótce, o samsungu też myślałem, ale bałem się mimo wszystko o płynność obrazu , a HDR ponoć lepiej i stabilniej trzyma jasność w xd9305...choć czerń ma gorszą i kontrast, z czymś musiałem się pogodzić. Kwestia gustu. :) Mam nadzieję , iż Twój ks800 jeśli go wybrałeś jest ekstra :D.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam "ilu jest użytkowników tego Forum tyle będzie opinii" ? Może rzuć monetą ? A poważnie to Tobie ma odpowiadać,Ty będziesz oglądał i decyzja należy do Ciebie....Ja wybrałbym tańszy...
 

danteforum

New member
Witam "ilu jest użytkowników tego Forum tyle będzie opinii" ? Może rzuć monetą ? A poważnie to Tobie ma odpowiadać,Ty będziesz oglądał i decyzja należy do Ciebie....Ja wybrałbym tańszy...

No wiem... po prostu ciekaw jestem.czy któryś z nich bryluje w swojej klasie... mam 2h do konca promocji i trudno wybrac... a kombinować i zwracac... moze dwa wezme i przetestuje :/
 

piteron

Active member
Bez reklam
Fajnie by to bylo gdyby oglądało sie tv przy zerowym świetle zastanym. Jesli pali sie w pokoju choć jedna żarówka to taka kalibracja jest tylko propozycja ustawień
Dodatkowo czy kalibrujecie sprzętowo KAZDY telewizor czy tylko jeden i na jego podstawie resztę. Pytam dlatego ze mialem jeden odbiornik skalibrowany przez Was.i nijak parametry sie mialy do tego co zrobione bylo u mnie w domu. Notabene kalibracja trwala ponad godzinę dlatego nie wierze że przed wysylka ktoś siedzi i kalibruje każda sztukę

Wysłane z mojego SM-N910C
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź [emoji41]
Czyli przy kazdej sztuce ktoś spędza ileś tam czasu ustawia parametry do konkretnego egzemplarza. Jeśli tak to gratuluje

Wysłane z mojego SM-N910C
 
Do góry