Do 5000zł 50"- Samsung E6500 czy Panasonic GT/ST/VT

siekier_90

New member
Przepraszam za drugi temat, ale mam mętlik w głowie. Po licznych za i przeciw skłaniam się do zakupu TV plazmowego, czyli jest już jakiś postęp i konkrety, ale dalej jest problem z wyborem tego jednego modelu, a myślę nad:

Samsung PS51E6500
Panasonic P50GT30
Panasonic P50ST50
Panasonic P50GT50 - nie wiem ile kosztuje
Panasonic P50VT30 - ponad budżet, ale czy warto?

Nie wiem, czy warto patrzeć na inne marki i modele.
Prócz obrazu chciałby by była (ale nie koniecznie), sprawnie działająca przeglądarka, oglądanie z pamięci przenośnej filmów w np .mkv z napisami i by ładnie wyglądał (VT wygląda najlepiej dzięki szybie na całym przodzie).
Odnośnie 3D, jak wygląda to w telewizorach? Rozumiem, że trzeba mieć okulary, ale obraz można oglądać w 2D lub 3D? Nie ma konieczności oglądania tylko i wyłącznie w 3D?
Obawiam się powidoków i przepaleń, czy słusznie? Czy technologia poszła do przodu i już nie muszę się tym przejmować?

Chyba opisałem wszystkie swoje wątpliwości, bardzo proszę o pomoc, nawet gdy będzie ona polegała na odrzuceniu nawet jednego modelu z puli.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych wszystkich co podałeś najbliżej będzie 50 ST 50 Panasonica.

Wygląda też ładnie.
Trzeba mieć okulary. Telewizor działa w 2D , żeby korzystać z 3D wystarczy przełączyć na pilocie.
Nie ma problemów z powidokami.
 

micmus

Member
Bez reklam
W normalnym użytkowaniu nie jest to najmniejszy problem - uwierz. Jeśli byś przez 20 godzin wyświetlał jeden stały obraz to rzeczywiście robi się problem ale przy standardowym używaniu nie ma problemu.

W LCD nie ma problemów z powidokami. No dobra są tam jakieś wyjątkowe przypadki, ale ogólnie w LCD nie ma wogóle takich problemów.

U mnie w rodzinie są używane 2 plazmy jedna od roku druga 3 lata w żadnej nie ma problemów z powidokami (plazmy Panasonic).

W Twoim przypadku byłbym za 50ST50 kup oglądaj i się zachwycaj :)
Zawsze możesz kupić przez net lub na raty i wówczas mozesz oddać po kilku dniach jak nie będziesz zadowolony.
 
Ostatnia edycja:
Z powidokami uwierz mi ,że jest tak ,o ile o nich wiesz to będziesz ich na siłę szukał.Gdybyś o nich nie wiedział to przy normalnym użytkowaniu ich nie zauważysz.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Tak jak kolega wyżej mówi. Zobaczysz coś na jednolitej planszy z nosem w ekranie. A tak to oglądasz i nie ma problemu. No chyba, że oglądasz dużo tenisa to coś tam widać, był taki przypadek tu na forum.
 

siekier_90

New member
No to wielkie dzięki za wyjaśnienie i uspokojenie :)
Czy prócz 50ST50 warto na coś jeszcze patrzeć? Np. pochlebne opinie czytałem o E6500 na tym forum. Jak się on ma do 50ST50?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
St 50 jest na poziomie VT30 - więc to wysoko ustawiona poprzeczka.
 

siekier_90

New member
Jakie modele okularów będą pasować do 50ST50? Jaki byłby dobry i tani model do tego TV który można założyć na okulary korekcyjne?
 
Ostatnia edycja:

hornas

New member
Moim zdaniem wybór między tymi modelami jest prosty. Jeżeli stawiasz na multimedia wybierz SAMSUNG. Smart TV w panasonicach kuleje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma wszystko co jest teraz potrzebne - jeśli mowa o multimedia, więc z pewnością to extra oferta.
 

jarwlo

New member
Kiki, czy sprawdzałeś pliki mkv ?? powyżej 4 GB i i powyżej 8 GB ?? że tak stanowczo twierdzisz ??
 

jarwlo

New member
Jeżeli chodzi o obraz to Panasonic trochę wygrywa, nieznacznie ale jednak, ale jeśli ST50 ma to samo oprogramowanie co nowe Panasonic LED LCD, to multimedialnie jeszcze przegrywa z Samsungiem. Ja jako, że lubię korzystać z bajerów multimedialnym i oglądać filmy mkv , to chyba polece Samsunga E6500 tym bardziej , że jego cena jest dużo lepsza od ST50. Okulary w zestawie z TV to duży plus.
 

peki

New member
co do tych okularów to ja właśnie sobie nie wyobrażam, że przychodzę po pracy do domu, siadam przed telewizorem i zakładam okulary :) poza tym mnie od tego strasznie bolą oczy, nie wiem jak was. i te efekty według mnie oszołamiające nie są, ale może to zależy od jakiś indywidualnych predyspozycji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba pamiętać że można nabawić się poważnej choroby, ostrzeżenie jest w każdym telewizorze 3D.
 

siekier_90

New member
A jakiej ?? i czy na TV LG przy pasywnym 3D też ??

Gdzieś i kiedyś czytałem, że to działa jak pewien zabieg, który miał leczyć z choroby psychicznej, ale źle się to kończyło, a mianowicie wbijanie szpili przez oko do mózgu i rozdzielanie półkul co doprowadzało do tego, że np właściciel nie kontrolował rąk, a one coś robiły bez jego wiedzy. Terminologii zapomniałem.

W ST50 boli brak jednak tych okularów. Zaryzykuję stwierdzenie, że Samsung jest bardziej multimedialny (tam chyba przeglądarka działa jak na kompie, bo z tego co wiem, w ST50 jest to mocno okrojone do paru stron), ma lepszy soft i dwie pary okularów w zestawie za tą samą cenę. Więc zostaje dylemat wszystkie te bajery czy trochę (znacznie?) lepszy obraz.
 

peki

New member
Gdzieś i kiedyś czytałem, że to działa jak pewien zabieg, który miał leczyć z choroby psychicznej, ale źle się to kończyło, a mianowicie wbijanie szpili przez oko do mózgu i rozdzielanie półkul co doprowadzało do tego, że np właściciel nie kontrolował rąk, a one coś robiły bez jego wiedzy. Terminologii zapomniałem.

W ST50 boli brak jednak tych okularów. Zaryzykuję stwierdzenie, że Samsung jest bardziej multimedialny (tam chyba przeglądarka działa jak na kompie, bo z tego co wiem, w ST50 jest to mocno okrojone do paru stron), ma lepszy soft i dwie pary okularów w zestawie za tą samą cenę. Więc zostaje dylemat wszystkie te bajery czy trochę (znacznie?) lepszy obraz.

coś mi się nie chce w to wierzyć :D
czytałem tylko, że 3d może powodować zawroty czy bóle głowy ale o żadnej chorobie psychicznej nic nigdy nie słyszałem :D

a co do tego, że oddaję głos na Panasonica, który ma te okulary, to nie głosuję za okularami tylko za samą marką :)
 
Do góry