do 2000zl dobry dzwiek i wydajnosc w slabym swietle...

winh8r

New member
Witajcie
W temacie kamer jestem zielony dopiero teraz robię rozeznanie na necie. Potrzebuję wybrać kamerkę do max ok. 1500-2000zł ale wiadomo im mniej tym lepiej (jeśli np. większy budżet niewiele daje). No powiedzmy, ze z cena moge byc troche elastyczny jest jeszcze ebay, uzywane itp.

Sprzęt miałby służyć do półamatorskich nagrań demówek aktorskich, prób itp. , często wewnątrz/w słabszym świetle. Wydaje się, że w tym zakresie cenowym jest to możliwe ? Czytałem np., że Canon HV30/HV20 mają niby dobrą wydajność przy słabym oświetleniu i mają też wejście na mikrofon. To ostatnie chyba tylko może mnie utwierdzić, co do potencjalnie lepszej jakości dźwięku jeśli będzie potrzebna bo tak to widzę, że w reckach sie do tego nie przykladaja chyba za bardzo.
Z kolei Canon Vixia HF M40 jest nowsza i wg testu na camcorderinfo.com bardzo dobrze radzi sobie w słabym świetle ..tylko z kolei widzę, że nie ma wejścia na mic :(

Generalnie zdaje się, że wielkość matrycy ma duże znaczenie w słabych warunkach oświetleniowych podobnie jak w cyfrówkach ? Czy raczej właściwie gęstość pikseli na nich ?
 

winh8r

New member
Chciałbym zreaktywować i podbić temat gdyż powrócił jak bumerang z pilną potrzebą (prezent) więc proszę doświadczonych uzytkowników o poratowanie wiedzą/linkami ! :)
W zasadzie to wygląda na to, że szukał bym następcy tego modelu HV30, odpowiadającemu dzisiaj możliwościom tamtemu - w sensie produkt to nabycia jako nowy i z gwarancją w budżecie najlepiej do ok. 1500zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry