Dni Blu-ray są policzone

number-one

New member
Laurie Finchman, główny naukowiec zasiadający w THX, nie pokłada zbyt wielkiej wiary w Blu-ray. Według niego, technologia ta jest skazana na porażkę.

Główny naukowiec zatrudniony w THX, firmie przydzielającej standardy jakości dźwięku, uważa, że zwycięstwo z formatem HD DVD nie ma większego znaczenia.

- Uważam, że już za późno na Blu-ray. Wydaje mi się, że konsumenci będą zainteresowani porzuceniem DVD dopiero wtedy, jak filmy HD będą dostępne na pamięci flash. Czy serio potrzebujemy kolejnego dysku optycznego? W przyszłości, chcę mieć możliwość schowania czterech, pięciu filmów do folderu. Albo jak pójdę do wypożyczalni, to żeby zgrali mi filmy na klips USB. Nawet sklepom się to spodoba, bo wykorzystanie magazynów będzie zerowe. Nie chcę zapełniać półek tuzinami filmów HD. – jak mówi Finchman – W momencie kiedy Blu-ray stanie się produktem masowym, będziemy już mieć 128-gigabajtowe karty. Podejrzewam, że przekonanie filmowców do kart pamięci i dystrybucji online będzie dużo łatwiejsze, niż podpisanie kontraktu na jakiś standard optyczny.

źródło: http://newsroom.chip.pl/news_220823.html?rss
 

kloss_tc

New member
z punktu widzenia pracownika wypożyczalni wideo, nawet spodobałby mi się ten sposób wypożyczania :)

pytanie tylko, komu by się chciało iść z pendrivem do wypożyczalni jeśli mógłby to samo ściągnąć z sieci :)

No i druga sprawa - jak szybki musiałby być interfejs, do którego podłączylibyśmy tego flasha, żeby na wgranie 3-4 filmów nie czekać dłużej niż powiedzmy 5 minut :)
 

Tom0000

New member
Z punktu widzenia sprzedawcy byloby to rozwiazanie idealne.
Pamiec flash raczej bedzie zawsze drozsza niz plyta, tak wiec bedzie sie jej miec kilka sztuk. Jak ktos po miesiacu bedzie chcial ogladnac to samo drugi raz , bedzie musial kupic film drugi raz udajac sie ze swoim flashem do sklepu.

Pamietajcie tez , ze pamieci holograficzne tez sa caly czas rozwijane.
 

michaelius

New member
Jak dla mnie brednie - konsumenci beda zainteresowani HD jak cena spadnie do poziomu 99$ za odtwazacz a plytki beda chodzic w cenach obecnych DVD i bedzie dostep do tanich gazetowek.
 

dnc

Moderator
VIP
Technika idzie na przód, ale nie w tym problem .Problem w marketingu. Jesli Sony pójdzie za ciosem i nie zedrze ze swoich klientów sktórę (kasę) to szansa na całkowity i absolutny sukces jest murowana. Ale już słychac, że po zakończeniu wojny ceny czytników BD idą w górę. To zły znak. Swiadczy on o tym, że Sony chce upiec 2 pieczenie na 1 ogniu: wygrać woję formatów i zarobić więcej niźli mogła przy aktywnej konkurencji. To zły znak.
 
Do góry