Dluuuga rozgrywka

ktory zestaw


  • Total voters
    0

maex

New member
Witam, czesc i czolem (jako ze to moj pierwszy post na forum i pierwszy zestaw "hifi")

Nie jestem audiofilem (chyba,jeszcze) - ale lubie posluchac/sluchac muzyki czy od czasu do czasu puscic jakiegos hiciora z divix'a(kiedy znajde czas). Przedewszystkim postanowilem poprawic jakosc ogladanych filmow/bajek ogldanych przez moje dzieciaki oraz zmobilizowac familie do sluchania muzyki - a zwlaszcza dzieci - zeby nie siedzialy w TV non-stop.

system 5.0, (sub dokupie juz w 2011)
pokoj ok 5,5x4,5m (+ jest otwarty bokiem na przedpokoj i aneks)


Mial byc jakis HiFi z promocji powiedzmy za 2000zl, ale szybko sprawdzielm pozycje na allegro i zdecydowalem sie podniesc poprzeczke 3000zl

Wybor padl na:
Pionieer vsx-920 (m in.7.1 , usb, internet radio - zona bedzie sluchala swoich zagranicznych stacji)
QQ5000 ... niedrogi i dobre

wtedy znalazlem to forum :fool: i nocami snia mi sie kolumny i ampli

Pionniera i QQ zamienilem na
onkyo tx-nr708 (!!jakosc + DLNA + usb + radio, najnowsze hdmi)
Jamo s608 HSC3 (nastepca rewelacyjnych 606tek z tego co zrozumnialem)

okazalo sie ze z 2000 pojechalem na 5000 (razem z kablami etc) - a to troche przy drogo ... nawet u blackninji

Czy macie jakas ciekawa alternatywe? Czy po porstu warto za to tyle zpalacic?
Chce miec sprzet na nastepne kilka lat, zdecydowanie chce miec DLNA, internet radio, extra jakby mialo usb - no i przede wszystkim sedno - czyli jakosc muzyki musi byc ok.
Moge wydac 5000 ... ale to zdecydowanie nadszarpnie moim budzetem :niewiem:

ps.
ponizsza alternatywa jest chyba bez sensu - chce zejsc z kosztow a z drugiej strony nei chce przekombinowac i potem zalowac:
onkyo tx-nr807 (zakladam ze jakosc jeszcze wyzej , mniej futersow) nieduzo taniej
glosniki? nie wypada tu brac QQ5000 z tego czego nauczylem sie od was - a 2000 przekroczyc bardzo nei moge

a moze po porstu poczekac na "promocje" swiateczne czy styczen gdzie moze ceny beda nizsze
i kupic to co chcem.

z gory dzieki za wszelkie sugestie
pozdr
maex
 

damian820927

New member
Bez reklam
A nie lepiej coś takiego, umów się najlepiej na odsłuch zestawów poniżej, bo kupowanie Onkyo 807 z QQ5000 mija się z celem.
Ampli dobry kierunek ale głośniki te zaproponowane przeze mnie.

Onkyo 807 + Klipsch F2/F3 set
Onkyo 607/608 brak DLNA + Klipsch F3set
 
Ostatnia edycja:

maex

New member
toja

chcialem zeby bylo taniej ,drozej napewno juz mnei nei stac.

nie mnie jednak coraz bardziej przygotowywuje sie (psychicznie i finansowo) do nr708 + s608

chyba jedyny wlasciwy wybor :eek:k: => taniej bedzie bez sensu , drozej sie nie da


jka sie nei uda nazbierac - kupie na poczatek: mediamarkt'pl/gdansk/oferta-specjalna

denon 1311 + smieciowe kolumny - a na prawdziwy zestaw dozbieram
 

maex

New member
mm

ok, dowiedzialem sie kilku waznych rzeczy i nie zamierzam oszczedzac na glosnikach (frontowych)

decyduje sie wiec na:
PORZADNE fronty
tylne kolumny - podwieszane glosniki sufitowe (mam sufit podwieszany i przewody juz puszczone)
centralny + sub czekaja na pozniej

fronty - tu polecono mi Fiesty Tonsila - i z tego co znalazlem na innych forach okazuja sie byc rewelacyjne - wiec mysle ze zrezygnije z Jamo czy QQ na rzecz :hmm: Tonsil Fiesta
Klipsch z tego co sie dowiedzialem od milosnika stereo - sa nieco przereklamowane i jada na opinni - nei mniej jednak - kaze odluchac :)

Prawdopodobnie bede sklanial sie w tym kierunku.
Jezeli macie pomysly na ciekawe FRONTY - dajcie znac.

ps. co sadzicie o Jamo s608 ??- jakie sa tam glosniki, nic nei moglem znalesc o wnetrzu - podobno nei maja zwrotnic :roll: - zonie sie bardzo podobaja wizualnie - ale jakosc dzwieku zostawia wiele do zyczenia.
 

maex

New member
Posłuchaj jeszcze Monitor Audio M6, BR6, BX6.

brzmi rewelacyjnie i wszyscy polecaja MA, niestety cenowo robi mi sie przy drogo,
wlasciwie to juz Tonsile przekraczaja mi prog wyplacalnosci.

Czym dluzej szukam tym ciezej mi sie zdecydowac.

Chce miec solidna podstawe - wiec kolumny musza byc ok, z drugiej strony nie widze alternatywy dla Onkyo 708 - branie nizszego modelu i dostawianie "playerow" moja sie z celem,taniej nei wychodzi i pewnie bedzie gralo biedniej.

btw: rozumniem ze onkyo jest najlepszym amplitunerem do grania muzyki "stereo" ?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
To zależy jakie lubisz brzmienie, ale jak dla mnie jest 3 w kolejności z tych oczywiście "marketowych" amplitunerów. Wg mnie najlepszy w stereo jest Marantz, tylko że za podobnie wyposażonego do Onkyo będziesz musiał zapłacić więcej.
 

damian820927

New member
Bez reklam
brzmi rewelacyjnie i wszyscy polecaja MA, niestety cenowo robi mi sie przy drogo,
wlasciwie to juz Tonsile przekraczaja mi prog wyplacalnosci.

Czym dluzej szukam tym ciezej mi sie zdecydowac.

Chce miec solidna podstawe - wiec kolumny musza byc ok, z drugiej strony nie widze alternatywy dla Onkyo 708 - branie nizszego modelu i dostawianie "playerow" moja sie z celem,taniej nei wychodzi i pewnie bedzie gralo biedniej.

btw: rozumniem ze onkyo jest najlepszym amplitunerem do grania muzyki "stereo" ?

Kolego jaki ty masz w końcu zamierzony budżet do wydania na amli + komplet głośników ???
Oscylujesz z tego co można wyczytać w granicach 5000zł
Zależy Ci na DLNA, a dlna zaczyna się dopiero od modelu Onkyo 708, za Denona czy Marantza z takim wyposażeniem będziesz musiał zapłacić jeszcze więcej może odpuść to dlna i weź posłuchaj czegoś z niższej półki. Onkyo 607/608 Denona 1611/1911 do tego jakieś zestawy Klipscha F1, MA seria M i zmieścisz się poniżej 5000zł
 

pkomp

New member
no jeśli chcesz aby dzieci słuchały muzyki w dobrej jakości puszczając im bajki to widzę że nie masz chyba pojęcia co robisz....

zacznij lepiej od zakupu dobrego stereo i puszczania muzyki a nie bajek na tv
 

maex

New member
no jeśli chcesz aby dzieci słuchały muzyki w dobrej jakości puszczając im bajki to widzę że nie masz chyba pojęcia co robisz....

zacznij lepiej od zakupu dobrego stereo i puszczania muzyki a nie bajek na tv

Witam - troche/naszczescie jzu zapomnialem o tym poscie (tymbardziej ze wlaczylem z decyzja miesiac czasu czy dwa), ale od poczatku,

po kilku rozmowach z kumplami okazalo sie ze mam dwoch zboczencow hifi/stereo - chlopaki wyjasnili mi co i jak - i kupilem stereo

yamaha rx-797 (wiem wiem - powinien byc wzmacniacz oddzielnie - ale znajomy slyszal ten ampli i twierdzil ze rewelka - pozatym ja tez mialem budzet a radio musi byc tez)

yamaha CDX-497

interconecty ALPHARD (dostalem w komplecie za free - poki co zostaja)

kable glosnikowe - zwykle dobrej jakosci miedziane 4mm - planowana wymiana na klotz'e

no i najwazniejsze kolumny - TRIANGLE Esprit Heliade Es

wszystko udalo mi sie kupic uzywane w dobrym stanie , kolumny jak nowe.

jestem mega zadowolony.

pozdrawiam
Marek

ps. kino domowe moze i bedzie pozniej (pre out na yamahe) ... no ale to juz inna bajka :razz:
 
Do góry