Długość kabli rca

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jak najkrótsze ,możliwe że wystarczy 0,5 , standardowa długość wynosi 1 metr

A tak na marginesie nie powinno się klocków ustawiać na sobie ,może to wygląda ładnie ale na pewno nie przyczyni się do poprawy brzmienia
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A tak na marginesie nie powinno się klocków ustawiać na sobie ,może to wygląda ładnie ale na pewno nie przyczyni się do poprawy brzmienia

Do poprawy na pewno się nie przyczyni, pytanie czy pogorszy.
Rozwiń temat i napisz co konkretnie masz na myśli, bo jak rozumiem nie chodzi Ci o grzanie, a o ew.drgania?
Napisz też jaki konkretnie sprzęt masz na myśli, przedział cenowy i zastosowanie (CD/wzm.?).
 

Pan_Borowik

New member
Też nie rozumiem. Prąd pomiędzy urządzeniami inaczej płynie w poziomie jak w pionie?

Ustawiaj jak chcesz, sami producenci swoje klocki na zdjęciach ustawiają w "wieże".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
O grzanie też .Jeżeli postawisz CD na wzmacniaczu bądź amplitunerze ciepło które wydziela wzmacniacz podgrzewa dolną płytę odtwarzacza do której jest przeważnie mocowana płytka z elektroniką .Kondensatory elektrolityczne nie lubią nadmiernego ciepła gdyż powoduje ono wysuszenie elektrolitu i spadek pojemności ,przyjmuje się że spadek wartości pojemności o 20% oznacza koniec prawidłowej pracy ,przy czym rezerwa pojemności wynosi ok.30% .W skrajanych przypadkach kondensatory puchną ,a nawet wylewa się z nich elektrolit
 
armanig - głównie chodzi o drgania które się przenoszą ze wzmacniacza na odtwarzacz CD

Powszechnie pod kolumny używa się kolców ,pod sprzęty stosuje się stożki ,poniżej test trzech stożków Soundcare na których stanął stosunkowo nie drogi odtwarzacz CD Primare
....
Przemko77 i Ty w to wierzysz :bober:
Jak drgania, to może kolumny wynieść do innego pokoju :-(
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chciałbym zobaczyć jak odrózniacie dźwięk płynący z kabla o długości 0,5m od takiego np. 1,5m? Podobna sprawa z różną długością kabli głośnikowych. Niektórzy nie słyszą róznic w kablach róznych producentów, a co dopiero "rzekomego" wplywu długości na dźwięk. Dla mnie to już jest lekka przesada.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chciałbym zobaczyć jak odrózniacie dźwięk płynący z kabla o długości 0,5m od takiego np. 1,5m? Podobna sprawa z różną długością kabli głośnikowych. Niektórzy nie słyszą róznic w kablach róznych producentów, a co dopiero "rzekomego" wplywu długości na dźwięk. Dla mnie to już jest lekka przesada.

Nie wiem jak dla mnie to nie ma to znaczenia żadnego poza cenowym że im dłuższy kabel rca tym droższy i przy klasowych kablach to naprawdę jest duża różnica. Sam mam 1 m ale jakbym mógł to z chęcią bym kupił 0,5 m różnica w cenie jest bardzo znacząca.
 
Do góry