Długość kabla HDMI

marcin_best

New member
mam kompa sporo oddalonego od TV i zastanawiam sie Jaka max długość kabla HDMI może być aby nie było zakłuceń? czy ktoś wie może?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
marcin_best napisał:
mam kompa sporo oddalonego od TV i zastanawiam sie Jaka max długość kabla HDMI może być aby nie było zakłuceń? czy ktoś wie może?
wszystko zależy od jakości kabla i odległości
do 12m /sprawdzone/ nie ma zakłóceń na dobrym kablu
powyżej 15m potrzebny wzmacniacz sygnału / jak go nie zastosujesz co jakiś czas możesz mieć dropy lub przerwy w obrazie - czarny ekran TV trwający od 1s do paru sekund/
 
Ostatnia edycja:

havaj

New member
odleglosc????

Uzywajac dobrych kabli hdmi odleglosc moze siegac az do 15m, uzywajac wzmacniaczy sygnalu nawet 50m. ja obecnie uzywam 25m kabla hdmi.
Niestety sam kabel nie dziala. Trzeba na koncu kabla podpiac wzmacniacz. Wzmacniacze podpina sie mozliwie jak najblizej odbiornika. Np. z pc hdmi 25m do wzmacniacza a nastepnie 1m hdmi do tv. Przy odleglosci 50m : nadajnik-25 kabla-wzmacniacz-25m kabla-wzmacniacz-1m kabla-odbiornik. Maxymalna dlugosc pojedynczego kabla to wlasnie 25m. Wzmacniacze nie potrzebuja dodatkowego zasilania ,hdmi tak jak usb posiada wlasne zasilanie.
 

marcin_best

New member
havaj napisał:
Uzywajac dobrych kabli hdmi odleglosc moze siegac az do 15m, uzywajac wzmacniaczy sygnalu nawet 50m. ja obecnie uzywam 25m kabla hdmi.
Niestety sam kabel nie dziala. Trzeba na koncu kabla podpiac wzmacniacz. Wzmacniacze podpina sie mozliwie jak najblizej odbiornika. Np. z pc hdmi 25m do wzmacniacza a nastepnie 1m hdmi do tv. Przy odleglosci 50m : nadajnik-25 kabla-wzmacniacz-25m kabla-wzmacniacz-1m kabla-odbiornik. Maxymalna dlugosc pojedynczego kabla to wlasnie 25m. Wzmacniacze nie potrzebuja dodatkowego zasilania ,hdmi tak jak usb posiada wlasne zasilanie.

dzieki za rady, na szczecie "az" tak daleko nie mam. 15 m powinno wystarczyc. tylko czym mam sie kierowac przy zakupie kabla? aby kupic jak piszecie "dobry" a nie jakas lipe.?
 

Merde

New member
Uzywajac dobrych kabli hdmi odleglosc moze siegac az do 15m, uzywajac wzmacniaczy sygnalu nawet 50m. ja obecnie uzywam 25m kabla hdmi.
Niestety sam kabel nie dziala. Trzeba na koncu kabla podpiac wzmacniacz. Wzmacniacze podpina sie mozliwie jak najblizej odbiornika. Np. z pc hdmi 25m do wzmacniacza a nastepnie 1m hdmi do tv. Przy odleglosci 50m : nadajnik-25 kabla-wzmacniacz-25m kabla-wzmacniacz-1m kabla-odbiornik. Maxymalna dlugosc pojedynczego kabla to wlasnie 25m. Wzmacniacze nie potrzebuja dodatkowego zasilania ,hdmi tak jak usb posiada wlasne zasilanie.

Pozwolę sobie odkopać wątek, bo potrzebuję pomocy mądrzejszych od siebie.
Podczas remontu "zakopałem" w ścianie kabel HDMI o długości 10 m i zakończyłem z dwóch stron gniazdkami. Przed kładzeniem gładzi zrobiłem pobieżne testy, wszystko grało.
Dziś jednak okazało się, że nie do końca... Powiesiłem pod sufitem nieużywany od dwóch lat projektor (BenQ W500, jeśli to ma jakieś znaczenie) i próbowałem podłączyć do tunera z UPC.
Efekt: brak sygnału.
Podłączam Playstation 3 - brak sygnału. Konsola ustawiona na 1080p, sprawdzam więc czy zmniejszenie rozdzielczości do 720p (bo taką natywną rozdzielczość ma projektor) pomoże - ni chu-chu.
Samo się zepsuło?
Sprawdzam zatem jeszcze raz tak jak to robiłem przed gładzią - kabel 2 mb + 10 mb w ścianie + (inaczej się nie dało) trzeci kabel 5 mb, na jednym końcu tuner UPC i program w 1080p, na drugim końcu telewizor (budżetowa Toshiba 37BV701G). I działa w 1080p bez zająknięcia!
Próbuję jeszcze raz podłączać projektor, tym razem do Playstation z rozdzielczością zmniejszoną do minimum (PAL). Działa! Ale 720p i wyżej nie da rady...
Dlaczego telewizor działa na takim samym lub gorszym (o 3 mb więcej kabla) torze, a projektor nie?

Czy repeater HDMI rozwiąże problem?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wszystko zależy od jakości kabla i odległości
do 12m /sprawdzone/ nie ma zakłóceń na dobrym kablu
powyżej 15m potrzebny wzmacniacz sygnału / jak go nie zastosujesz co jakiś czas możesz mieć dropy lub przerwy w obrazie - czarny ekran TV trwający od 1s do paru sekund/

Dokladnie wszystko jest uzaleznione od jakosci kabla lub kupic wzmacniacz..
 

tdx

New member
Bez reklam
Zloty kilof Ci sie nalezy ten post ma 6 lat :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

Merde

New member
Zloty kilof Ci sie nalezy ten post ma 6 lat :)

Jestem zwolennikiem dopisywania się do istniejących wątków, zamiast tworzenia kolejnych na ten sam temat.
Tym bardziej, jeśli temat w ogóle się nie zdeaktualizował...

Ktoś wie czemu jedno urządzenie działa, a drugie nie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresuj sie donglem bezprzewodowym (HDMI), oszczedzisz sobie dylematow i kucia scian.
 

Merde

New member
Zainteresuj sie donglem bezprzewodowym (HDMI), oszczedzisz sobie dylematow i kucia scian.

Kabel już w ścianie mam, więc trochę za późno.
Bezprzewodowo nie zrobiłem tego z dwóch powodów - kosztów oraz konieczności zasilania nadajnika i odbiornika. Nie mam dodatkowego gniazdka koło projektora, a "złodziejki" to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jestem zwolennikiem dopisywania się do istniejących wątków, zamiast tworzenia kolejnych na ten sam temat.
Tym bardziej, jeśli temat w ogóle się nie zdeaktualizował...

Ktoś wie czemu jedno urządzenie działa, a drugie nie?

Witam,

Wygląda na słaby poziom sygnału HDMI w długim kablu dodatkowo różna czułość wejść HDMI w odbiornikach. Miałem podobną sytuację z 25 metrowym kablem i projektorem. Z jednymi laptopami szło OK z innymi nie (brak sygnału). Problem rozwiązało małe urządzonko tj wzmacniacz HDMI. Wielkość 5x4 cm zasilane z HDMI (kilka stopni wzmocnienia) lub dodatkowym zasilaczem. Koszt ok 60 zł. Nie pamiętam nazwy ani typu, ale mnóstwo tego w sieci.

Pozdr.
 
Do góry