dlugo wybieram: 32M61B czy V32A10

k_b

New member
Witam,
pisze po raz pierwszy na forum, ale czytam Was od kilku tygodni od kiedy to powstał mój problemem wyboru telewizora LCD.
Potrzebuje telewizora o wiekości 32"
cel:
- do oglądanie kablówki Aster (70%),
- DVD (25%),
- filmy prosto z Laptopa (5%)
- odległość 2,5 metra

wstępnie zdecydowałem sie na Samsunga 32M61B, ale biorę równiez pod uwagę SONY V32A10 (seria S odpada definitywnie, nie podoba mi sie jakość wyświetlanego na nim obrazu).

Z tego co myślę że wiem to mają one tą samą matrycę: 6,4 miliarda kolorów, 8 ms., kąt 176 stopni
Z wyglądu zarówno jeden jak i drugi wygląda raczej atrakcyjnie dla mnie, z tym że znaczek Sony troszkę mnie kusi :) (wiem i przeperaszam za to)

Poniewaz mam juz naprawdę bałagan w głowie bardzo prosze o jakieś konstruktywne uwagi i spostrzeżenia. Nie wiem czy Sony jest warty tego by zapłacić za niego około 1000 zł więcej niż za Samsunga.
Czasem przychodzi mi na myśl jeszcze PHILIPS 32 PF 9966, ale nie wiem wogóle czy powinienem o nim myśleć. Proszę o opinie moich przemyśleń
dziękuje
k_b
 

ortax360

New member
Powiem ci tak V10 nie jest wart tego 1000zł mam go i wiem co mowie jest super ,ale nie za ta kase (7200zł) .
Gdyby Były w tej samej cenie Polecił bym ci Sonego V10 .
Gdzy kupisz V10 musisz sie liczyc z lekkim szumem wentylatora brakiem weiscia d-sub i długim czasem rozgrzewania lampy ok 10minut no i SONY przy bardzo szybkim obrazie SMUZY zresztą M61 a czasy reakcji 8ms to bajki podane przez producenta, nie sprawqdzaią sie w p-raktyce.,ale za to obraz hd 720 jest swietny .
 

ortax360

New member
ortax360 napisał:
Powiem ci tak V10 nie jest wart tego 1000zł mam go i wiem co mowie jest super ,ale nie za ta kase (7200zł) .
Gdyby Były w tej samej cenie Polecił bym ci Sonego V10 .
Gdzy kupisz V10 musisz sie liczyc z lekkim szumem wentylatora brakiem weiscia d-sub i długim czasem rozgrzewania lampy ok 10minut no i SONY przy bardzo szybkim obrazie SMUZY zresztą M61 a czasy reakcji 8ms to bajki podane przez producenta, nie sprawqdzaią sie w p-raktyce.,ale za to obraz hd 720 jest swietny .

Z tego co myślę że wiem to mają one tą samą matrycę: 6,4 miliarda kolorów, 8 ms., kąt 176 stopni

Te dane to kpina z przyszłego nabywcy , nie są prawdziwe i nie mozna im wiezyc kogo obchodzi kat 176 stopni ,miliardy kolorów i niby 8ms jak są to dane nie prawdziwe !!!!!.
Miałem juz kilka lcd i wiem ze danum technicznym nie mozna ufac .
Zar. V10 jak i M61 sa bardzo dobrymi LCD maia wady i zalety .
Jezeli szkoda ci 1000zł zeby dołozyc Kup smiało M61 bedziesz zadowolony .
 

raffall

New member
witam,

ja wybrałem sony, choć generalnie preferuję panasonica (niestety nie oferują lcd większych niż 32" a ja zdecydowałem się na 40"). Teraz tylko czekam na dostawę, mam nadzieję, że już w tym tygodniu.

o wyborze zadecydowała:

- marka (mimo wszystkich ochów i achów nad samsungiem nie mam zaufania do tej firmy)

- cena (ja kupuję 40", a tu cenę sony mam kilkaset złociszy nizszą niż
samsunga M61)

- przedłuzona gwarancja (sony daje możliwość przedłuzenia gwarancji do 5 lat - postanowiłem dołożyć 260 zł i mieć przez 5 lat spokojną głowę - przy cenie tv powyże 10 tys. uważam, że warto)

Pozdrawiam,
 

k_b

New member
Dziękuję wam za pierwsze wypowiedzi, a czy ktos umie coś powiedzieć na temat Philipsa 32 PF 9966 ?
A do posiadaczy Samsunga 32M61, czy ma on jakieś wady które Wam bardzo przeszkadzją?

pozdrawiam
k_b
 

ortax360

New member
Do buster:

Panasonic 32lx500 w por do Sonego V10 wypada swietnie nawet lepiej niz SONY V10.
Dlaczego :
Panasonic 32lx500 ma lepszą czern , lepszy czas reakcji matrycy ( pomimo ,ze Sony podaje 8ms a 32lx500 ma 14 ms), nie ma kłopotu z katami obraz jest bardzo dobry . KĄTY 20,30 i 45 itd stopni Sony ma z tym kłopot obraz staje sie wyblakły i traci kontrast , kolory i jasnosc na 32LX500 pozostaie praktycznie bez zmian.Dzwiek lepszy w 32lx500 .
Obraz z kabla i dvd bardzo dobry Panasonic ma większą jasnosc i lepszy kontras widac więcej szczsg. w obrazie. ALEEEE SONY v10 JEST SWIETNY w HDTV obraz np w 720p jest super ma bardzo dobrą ostrosc LX500 wyswietla obraz jakby zmiekczony mozna powiedzie ,ze za leciutką mgiełka.

Zarowno Sony 32V10E i Panasonic 32lx500 są bardzo dobrymi LCD co ciekawie w Niemczech i na Wyspach TV są w tych samych cenach a u nas SONY V10E jest drozszy o 1000zł dziwne.
Wybieraiąc między tymi 2 lcd wybrałbym Panasonica 32lx500 jest to kopmpromis Sony jest lepszy do HDTV , Panasonic ma wiecej plusów jest bardziej uniwersalny a ,ze przgrywa przy HD niestety dlatego mam Sonego v10e .
Chcę zaznaczyc ,ze dla osoby ktora nie miała mozliwosci por. kilku lcd na tym samym materiale i kablu 32LX500 w HD bedzie odbierał SUPER .

Pozdrawiam
 

ANDREW

New member
ortax360 napisał:
Do buster:

Panasonic 32lx500 w por do Sonego V10 wypada swietnie nawet lepiej niz SONY V10.
Dlaczego :
Panasonic 32lx500 ma lepszą czern , lepszy czas reakcji matrycy ( pomimo ,ze Sony podaje 8ms a 32lx500 ma 14 ms), nie ma kłopotu z katami obraz jest bardzo dobry . KĄTY 20,30 i 45 itd stopni Sony ma z tym kłopot obraz staje sie wyblakły i traci kontrast , kolory i jasnosc na 32LX500 pozostaie praktycznie bez zmian.Dzwiek lepszy w 32lx500 .
Obraz z kabla i dvd bardzo dobry Panasonic ma większą jasnosc i lepszy kontras widac więcej szczsg. w obrazie. ALEEEE SONY v10 JEST SWIETNY w HDTV obraz np w 720p jest super ma bardzo dobrą ostrosc LX500 wyswietla obraz jakby zmiekczony mozna powiedzie ,ze za leciutką mgiełka.

Zarowno Sony 32V10E i Panasonic 32lx500 są bardzo dobrymi LCD co ciekawie w Niemczech i na Wyspach TV są w tych samych cenach a u nas SONY V10E jest drozszy o 1000zł dziwne.
Wybieraiąc między tymi 2 lcd wybrałbym Panasonica 32lx500 jest to kopmpromis Sony jest lepszy do HDTV , Panasonic ma wiecej plusów jest bardziej uniwersalny a ,ze przgrywa przy HD niestety dlatego mam Sonego v10e .
Chcę zaznaczyc ,ze dla osoby ktora nie miała mozliwosci por. kilku lcd na tym samym materiale i kablu 32LX500 w HD bedzie odbierał SUPER .

Pozdrawiam

zgadzam sie w pelni w listopadzie 05 tez mialem problem z wyborem lcd a wybieralem wlasnie pomiedzy panasem a sonym. Moj wybór padł wlasnie na Panasonica. po 2,5 miesiaca uzytkowania moge wpelnic potwierdzic, ze ten Panasonic to bardzo dobry wybor.
pozdrawiam
 

buster

New member
Dzieki za opdpowiedz Ortax i ANDREW

Teraz mam zamiar jeszcze zobaczyć tego sony 3 LCD, dobra cena za tak duzy ekran ... ;)

pozdrawiam
Buster
 
Do góry