DLNA w UE40C6500 i DLNA server w TL-WR1043ND

marverix

New member
Witam,
zainstalowałem ostatnio firmware nowy w routerze TP-Link TL-WR1043ND. Została dodana funkcja Media Server (DLNA) jednak telewizor siostry (UE40C6500) podłączony przez RJ45 nie potrafi odtworzyć żądnego z filmów które widzi...
Czy ktoś ma podobny problem i potrafi mi pomóc? Coś trzeba odblokować czy coś?

P.S.
W TV jest wgrany najnowszy firmware (3009).
 

marcinbb

New member
PTL-WR1043ND z funkcją Media Server (DLNA) hmmm znaczy TPlink udostępnia to co ma wpięte w USB?
U mnie z tym samym sprzętem tylko OpenWRT na TPlinku, i po udostępnieniu w bibliotece Media Playera też nie działało pojawiało się coś tam o nieobsługiwanym formacie czy jakoś tam nie pamiętam dokładnie.
Podobno sprawę załatwia aplikacja Samsunga która robi serwer DLNA na komputerze.
 

marverix

New member
Tak, najnowsza wersja softu ma Media Server - czyli server DLNA - czyli to co podpięte pod USB to udostępnia. No właśnie po to mam ten router, abym nie musiał udostępniać przez kompa... Ja wiem, że aplikacja Samsunga załatwia sprawę, ale przecież nie po to kupowałem takie sprzęt, aby jednak używać do tego kompa... :sad:
 

marverix

New member
studiuję informatykę na polibudzie... nie jestem dzieckiem neo, które nie wie co to Google. TAK, SZUKAŁEM, ZROBIŁEM i już mnie szlag trafia bo nikt nie potrafi mi odpowiedzieć WTF?! niby urządzenia spełniają normy DLNA a jednak kupa... masakra... :/
 

marcinbb

New member
To pytanie pozostanie bez odpowiedzi zupełnie jak to dlaczego na 1043ND nie można poprawnie odpalić klienta torrenta choć go obsługuje bo od razu zapycha całego proca i reset... Pewnie podobnie będzie z DLNA.
 

kshysio

New member
u mnie na 1043ND z Backfire, minidlna działa OK. mam tylko odwieczny problem z tym, jak to czasami router TV nie widzi - pisaliśmy na forum, widocznie tak już być musi...
nie wiem jak z oryginalnym fw TPlinka, ale co do openwrt polecam stronę eko.one.pl
pozdrawiam
Kshysio
 
u mnie na 1043ND z Backfire, minidlna działa OK. mam tylko odwieczny problem z tym, jak to czasami router TV nie widzi - pisaliśmy na forum, widocznie tak już być musi...
nie wiem jak z oryginalnym fw TPlinka, ale co do openwrt polecam stronę eko.one.pl
pozdrawiam
Kshysio

Spróbuj może w ustawieniach DHCP -> Address Reservation w pisać adres MAC TV i przypisać stałe IP. Następnie to przypisane IP wpisać w ustawieniach ręcznych sieci w TV.

Nie mam akurat tego modelu TP-LINK ale mam model TL-WR841N i ustawienia ogólne są identyczne.:)
 

Kielc

New member
U mnie na 1043nd z podłączonym po usb dyskiem twardym WD 1.5TB media server udostępnia tylko część z zaznaczonego przeze mnie materiału np.tylko kilka folderów i nie wiem co może być tego przyczyną
 
Ostatnia edycja:

fidodido

New member
Tak jak pisałem wcześniej na czystym OpenWRT nie było problemu, teraz mam zainstalowane Gargoyle na routerze i nie ma problemu z udostępnianiem na TV filmów, tyle że mam tylko 40GB dysk podłączony.
 

aro600

New member
U mnie na 1043nd z podłączonym po usb dyskiem twardym WD 1.5TB media server udostępnia tylko część z zaznaczonego przeze mnie materiału np.tylko kilka folderów i nie wiem co może być tego przyczyną


Witam mam taki sam problem tylko router Tp-link Archer C2 zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego (tp-link) i problem z odtwarzaniem filmów znikł natomiast dalej został problem wyświetlania nie wszystkich folderów i nie wszystkich plików!! Myślałem o zainstalowaniu garygoyle ale nie znalazłem nigdzie wersji pod mój model. Nie rozumiem czemu wszędzie jest wsparcie dla modeli Archer C5 i C7 a brak dla C2?? Może ktoś jest w stanie mi pomóc?

aha tv samsung UE65F8000
 
Ostatnia edycja:

smyti

New member
Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość
mój tv to 50H640 i też miałem problemy z widzeniem moich filmów na
DNS 320l nie widział nic, widział tylko serwer dlna bez plików
w moich eksperymentach wyszło że folder z filmem jak wrzuciłem w następny
folder o tej samej nazwie został widoczny na tv
trochę to dziwne ale działa i skończyło się wyskakiwanie komunikatu że
nie jest obsługiwany
 
Do góry